Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdanG

Vand instalatii xenon OEM/iluminare LED interior si exterior

277 posts in this topic

@Dinoco

Am avut ceva dar sunt foarte slabe, cel mai bine se modifica stopul si se transforma in full led .

@Claudiu acuma vad si eu in poze ca nu se ridica acul de temperatura, cred ca am gresit ceva pe acolo.

@MariusDaniel, albe este putin spus tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, dar intensitatea luminii functioneaza in cazul ledurilor ? Detalii, detalii ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce implica schimbarea stopului in full led?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se taie spatele stopului si se pune un cablaj cu leduri, exact cum este de fabrica dar mult mai puternic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva stopuri full LED, sa le vedem si noi joi la intalnire ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Volvo nu cred, eu am pe frana si cred ca le-ai vazut .

Trebuia sa modific tot stopul si pt pozitie si semnalizare dar nu am avut timp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La masina ta intra cam 100 de leduri si ajunge la 150 E, la V70/XC90 ajunge la 200E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare modificari custom in materie de iluminare interioara.

Nu mai vind/ montez xenon AFTERMARKET deci rog frumos pe domnu admin sa modifice titlul in "Vand instaIatii xenon OEM/iluminare LED interior si exterior" .

Pe stoc becuri D2S/D2R si balasturi Valeo pt toata gama Volvo

Done!grin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cât ar costa pentru un XC60 2011 o instalatie de xenon oem? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lasi sa fierbem?? :) Pune si niste preturi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un set de faruri SH echipat pt XC60 costa ~1000E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!

Sunt posesor de Volvo din vara (SH S40 2005) si nu stiu daca instalatia e originala sau nu, dar de cate ori temperatura scade sub zero grade afara, am simptomele descrise mai sus de altcineva. Cand mi se stinge un far, cand celalalt, can amandoua. Astazi a trebuit sa plec dimineata cu pozitiile si proiectoarele de ceata ca sa vad in fata.

Am vazut ca spuneai ceva de niste condensatoare. Unde se monteaza mai exact in instalatie? Zi-mi, te rog si ce condensatoare sa cer la magazin, ca nu sunt in domeniu, deci, nu prea stiu ce sa comand.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa afli in primul rand daca ai xenon de fabrica sau nu, daca ai buton de reglare inaltime far atunci ai xenon aftermarket .

Condensatoarele se monteaza pe alimentarea de 12V a balasturilor.

Trebuie 10.ooouF la 25V .

Problema e ca nu sunt ceva plug&play, trebuie lipite niste fire, izolate cu silicon, e treaba mai inginerita nu e asa sa te apuci in spatele blocului daca nu ai facut niciodata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum n-am vazut replyul de mai sus, ma intereseaza farurile pentru Xc60 originale. Imi poti da detalii? Se inocuiesc pur si simplu? Se mai adauga ceva electronica? Sunt 100% compatibile cu sandramaua mea?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalatia de xenon OEM nu merge plug & play pt ca o stinge masina DAR poti pune faruri OEM cu instalatie after market si merge beeeeton :D

Poate pune Sandro niste poze cu farurile lui OEM cu lupa si instalatie de xenon de la mine, merg perfect fara erori iar look-ul exterior este OEM .

Din pacate insa este ceva de munca de modificat la faruri dar iese bine .

Asadar vere ai nevoie de 2 faruri OEM, o instalatie de la mine si ceva modificari si iese ceva bun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

becuri cu led pentru lampa de la nr de inmatriculare ai bogdane? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am, 50 lei setul cu tot cu montaj .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Instalatia de xenon OEM nu merge plug & play pt ca o stinge masina DAR poti pune faruri OEM cu instalatie after market si merge beeeeton :D

Poate pune Sandro niste poze cu farurile lui OEM cu lupa si instalatie de xenon de la mine, merg perfect fara erori iar look-ul exterior este OEM .

Din pacate insa este ceva de munca de modificat la faruri dar iese bine .

Asadar vere ai nevoie de 2 faruri OEM, o instalatie de la mine si ceva modificari si iese ceva bun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca nu o sa faca auto-leveling . :D

Dupa ce montezi senzorii de nivel, schimbi blocul de lumini, pui soft pt senzorii de nivel si recablezi traseul de la faruri pana la CEM poate o sa mearga autolevelingul si xenonul . Am spus poate, din pacate nimeni nu a facut acest lucru sau cel putin eu nu am auzit .

Trebuia sa iei xenon cand ai comandat masina, acum e tarziu ca sa ceri ceva original.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, cate leduri sunt pe bucata? De ce sunt asa scumpe? :D Tnx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

agr350r de obicei au cate 2 sa 3 smd uri.

Nu sunt scumpe!Asta e pretul lor.Cumpara un set din bazar si vei vedea diferenta.Calitatea costa!

Sper sa nu fie considerat off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca nu o sa faca auto-leveling . :D

Dupa ce montezi senzorii de nivel, schimbi blocul de lumini, pui soft pt senzorii de nivel si recablezi traseul de la faruri pana la CEM poate o sa mearga autolevelingul si xenonul . Am spus poate, din pacate nimeni nu a facut acest lucru sau cel putin eu nu am auzit .

Trebuia sa iei xenon cand ai comandat masina, acum e tarziu ca sa ceri ceva original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate inchide/sterge topicul .

Multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.