blueazimut

Stop S40 2005

15 posts in this topic

Salut!

Am patit-o...Mi-a intrat unu in spate si trebuie sa schimb stopu...ma uitam sa vad la preturi si am observat ca stopul este compus din doua:geamul si soclu/platforma becurilor...

1.Geamul(housing) include si soclul sau trebuie sa le comand pe amandoua?

2.Am gasit pe MagnetiMareli dar scrie ca dupa 2007,versiune cu bec...Desi nu vad diferenta fata de al meu din 2005...Merge sa montez pe asta din 2007?Sau eventual sa il pun pe cel cu model nou cu led cu facelift?Sau nu se potriveste la prinderi si la bara?

Edited by blueazimut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel de pe facelift nu se potriveste la noi si este diferit. Dar de ce tre sa comanzi tu? Nu ai facut pe asigurarea lui?Sau ti a dat banii ?

Din cate stiu cel din spate nu se poate demonta sticla de soclul de prindere

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam sa mi-o fac eu...mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel din 2008-> se potriveste doar daca schimbi si bara spate cu totul tot 2008->

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...multumesc de raspunsuri.

Pentru cei care inca nu stiau geamul stopului vine lipita pe oglinda stopului.apoi separat vine si placa cu soclurile pt becuri...Pe original era clar , dar eram curios pe aftermarket daca venea cu totul..Si nu vine cu tot cu placa soclurilor.cel putin nu pe producatorul Magneti Mareli pe care l.am gasit eu si care scria ca este dupa 2007...Dar este acelasi stop cu cel din 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci pana la urma ai rezolvat? Cu ce ai inlocuit? vReau sa schimb si eu lampa pe spate

Edited by melciu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma am inlocuit.o cu una sh...dar se gaseste si pe producator Magneti Mareli cica model dupa 2007 dar e indentica cu cea din 2005

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Indentica" (identica) nu stiu daca este, pt. ca sunt doua tipuri, si anume cu lampa de marsarier patrata si cu lampa de stop rotunda ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut la modelul asta se poate schimba numai geamul? Este lipit de carcasa sau il pot inlocui eu? Unde pot gasi doar geamul stopului pt. an 2007? Stiti cumva cine aduce pe comanda, pret?

post-330-0-58731700-1388332383_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se gaseste doar gemul separat, ci stopul cu totul! Daca vrei SH, parca zicea Ionut_lup ca are model dupa 2007, daca vrei nou, incearca la Midnight Caller

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

M-ar interesa un stop  cu lampa de marsarier patrata (stanga), ma poate ajuta cineva? S40 2009 este modelul.

Cu prietenie,

Adrian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costa 315 lei unul nou . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru răspuns! Confirmi că pot suna la  Vlad (0757.575.686) pentru el (la o ora decentă, bineinteles :D)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 28.05.2017 at 0:38 AM, Bogdan G a spus:

Costa 315 lei unul nou . 

Apropos, daca mai ai acces poti verifica si acel stop micut de pe spoiler (stg)? Merci

 

IMG-20170601-WA0000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cca 80 lei "ochiul de pisica" .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now