72 posts in this topic

din cate am vazut si din cate am citit se pare ca spiritul volvo o cam ia spre groapa. de aceea, propun ca anul viitor in iunie [sau iulie]

sa facem o iesire nationala prin care ii rog pe toti pasionatii de volvo [nu conteaza tara, nationalitatea - asteas prostii, toti avem 2 picioare 2 maini si 1 cap nu? ] sa zica pareri [pana anul viitor mai este dar macar ne organizam din timp] si sa iesim spre Transfagarasan.

chiar daca este un trip de 1 zi si seara cand cine cum vrea sa mergem acasa, macar odata sa ne unim toti de pe forum spre Transfagarasan.

am ales locul Transfagarasan ca atunci cei care sunt din cluj, alba, bucuresti, sibiu si etc. au un reper comun, adica nimeni nu are cum sa zica "da eu stau aproape de muntele ala".

sa fim in numar cat mai mare...asta e idea.

sper sa nu iau ban sau ceva asemanator pt. o filmare pe care o sa o postez la finalul threadului. vecinii nostrii de pe un alt forum, au mers spre The Tail of the Dragon. restul este in filmare. vizionare placuta si haideti cat mai multi, pana anul viitor avem timp sa ne gandim ce facem...

si noi putem face la fel, poate chiar mai bine..numai daca vrem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant! Dar pana la anu' mai avem :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu, "un numar cat mai mare", adica peste 20 masini care merg in coloana catre un punct X trebuie o autorizatie si un deschizator de coloana...vezi clubford.ro care au avut peste 30 masini asta-vara spre litoralul romanesc.

Dar nu cred ca se strang atatea masinii.

Bafta cu initiativa, desi a mai fost purtata discutia, in aria C30!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa iti iau din elan,dar noi de abia ne adunam 10-15 masini la Nationala oficiala din septembrie.

Poate de o intermediara ar merge facuta o drumetie asa,daca se strang doritori.

S G S3 on J B

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

ce frumos ar fi sa fim peste 30..

autorizatia nu e ceva neaparat pt. ca atunci cand mergem in coloana o sa fim de genu "nu pot sa-l depasesc dom'le", nu stiu daca ma intelegi ce vreau sa zic

daca am pune afise, stegulete, bannere cu volvo club, da, atunci ne trebe.

sau fie, o intermediara..dar sa mergem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu chiar crezi că Bucureştiul va răspunde unei propuneri venite de la cineva din provincie?

Nu se va putea organiza nimic de o asemenea amploare. Nu vă veţi înţelege în privinţa locaţiei, datei, duratei, programului, cazării, meniului, pozei, coloanei, orientării politice, orientării sexuale, orientării religioase, poziţiei faţă de câinii comunitari, poziţiei faţă de Roşia Montană, mărcii auto (se va merge cu Logan, volsvagăn şi altele)...

Şi cât o să coste? Tot ca Naţionala, adică un salariu de căciulă pentru două nopţi şi-o zi?

Să spuneţi exact data şi locul, să le ştiu şi eu, să nu cumva să nimeresc pe-acolo fix atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu chiar crezi că Bucureştiul va răspunde unei propuneri venite de la cineva din provincie?

Daca ti-ai fi miscat fizicul (ca sa nu zic fundul) macar LA UNA din intrunirile nationale ai fi aflat ca 70% din masinile venite sunt din Bucuresti. Indiferent daca intrunirea a fost in Suceava sau Sibiu.

"Cei din provincie" se pare ca nu se deplaseaza nici daca intrunirea e la cateva zeci de km de ei.

Si daca ti-ai fi dat interesul ai fi vazut ca anul trecut intrunirea a fost organizata de un membru din PROVINCIE.

Am impresia ca incepi sa iti doresti avertizarile inapoi...

Să spuneţi exact data şi locul, să le ştiu şi eu, să nu cumva să nimeresc pe-acolo fix atunci.

Iar cu asta dai fix dovada de............. a completa ceilalti pe linia punctata.

Sau mai simplu citesti aici si-ti vezi descrierea http://www.tpu.ro/adolescenti/ce-inseamna-cu-adevarat-sa-fii-hater/

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul ce vine, vreau sa ma alatur si eu impreuna cu familia, la o iesire de genul asta! Si asa, de cand le tot promit ca ii scot la iarba verde si aer proaspat :smile: ... cu ocazia asta ma revansez fata de ei :P

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci sa inteleg ca pana acuma suntem 2 ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista un topic deschis de mine pe pagina Volvo C30. Din pacate am vb cu cativa posesori de c30 -uri dar nu prea s-a putut concretiza nimic. Inspiratia a fost aceasi. Tail of the dragon. Din cati posesori de c30-uri au fost deja am mai pierdut 2. Bogdan G si icarus. In curand urmaza altii deci numarul posesorilor se diminueaZa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, ultima naţională a fost organizată de un membru din provincie, câţi au mers din Bucureşti? Tu ai fost?

Nu vreau să merg pentru că nu vreau să-i cunosc personal pe cei care mă tot ameninţă. De ce mi-aş dori?

Iar avertizările, pentru ce?

LE: Fundul nu mi l-am mişcat la Naţională în primul rând pentru că nu-mi permit să arunc banii pe o zi cu oameni pe care nu-i cunosc, nu-mi doresc să-i cunosc, într-un loc pe care nu-l cunosc şi nu-mi doresc să-l cunosc, unde să respect un program pe care nu-l cunosc şi care nu mă pasionează.

La întâlnirea propusă de Artur o să mergi?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

LE: Fundul nu mi l-am mişcat la Naţională în primul rând pentru că nu-mi permit să arunc banii pe o zi cu oameni pe care nu-i cunosc, nu-mi doresc să-i cunosc, într-un loc pe care nu-l cunosc şi nu-mi doresc să-l cunosc, unde să respect un program pe care nu-l cunosc şi care nu mă pasionează.

ATUNCI DE CE POSTEZI IN ACEST TOPIC ? Daca vii cu ceva CONSTRUCTIV, posteaza, daca nu, intelege ca nu intereseaza pe NIMENI parerile tale negativiste, dezbinatoare si demotivante !

La acea intrunire voi participa in masura in care imi va permite TIMPUL, nu invocand motive sociopate !

Iar daca nu voi participa, cu siguranta nu voi sta sa scriu post-uri doar ca sa incurc treburile altora care n-au legatura cu treburile mele !

Am fost destul de explicit ? E atat de greu sa te ABTII daca nu ai nimic de spus in folosul unei comunitati ale caror actiuni nu te implica si nici afecteaza in mod direct ?

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, e constructiv. Măcar te-am făcut să te gândeşti dacă să mergi sau nu. ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si voi vreti sa vin pe transfagarasan cu motoru de "masina de facut popcorn" de 1.6? :)) Glumesc bineinteles. Nu-i o idee rea dar e cam devreme subiectul...bine, incet incet putem pune la cale dar depinde de perioada in care se va face intalnirea si durata. Daca este pentru o zi nu stiu cati ar sari sa vina. Una-i cand ramai acolo o noapte doua si alta-i cand dai o tura pe serpentine si apoi vi acasa. Oricum eu vreau sa va cunosc si daca ma ajuta perioada voi veni cu siguranta.

Iar cei care nu vor sa-i cunoasca pe aia cu care toata ziua vorbeste pe forum sa se abtina de la comentarii inutile si luate in batjocura !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@I love VOLVO: daca vrei sa nu te simti stingher, vin eu cu Smart-ul, adica cu motorul de stergator de la masina de facut popcorn... ala de 0.8 si diesel ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine, atunci o sa ma asteptati pe mine, eu vin cu bicicleta:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, e constructiv. Măcar te-am făcut să te gândeşti dacă să mergi sau nu. ;D

Cocos , anul asta 80% au fost din Bucuresti :thebirdman::evil6:

Edited by Brava
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce draguti sunteti, nu sunt demult pe aici dar am venit la nationala, totusi nu am avut placerea sa va cunosc nici unul din voi, cei cu nationala probabil ...VIRTUALA...

Edited by mariusb
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cocos , anul asta 80% au fost din Bucuresti :thebirdman::evil6:

Găină, e normal să fie cei mai mulţi din Bucureşti, e capitala ţării.

Vezi să nu te tragă curentu' la deştu' ăla!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce draguti sunteti, nu sunt demult pe aici dar am venit la nationala, totusi nu am avut placerea sa va cunosc nici unul din voi, cei cu nationala probabil ...VIRTUALA...

Eu am o scuza ca atunci cand voi ati fost la nationala eu nu aveam mai mult de 2-3 saptamani pe forum plus ca locuiesc la mama ... naibii. Dar consider ca si ceilalti au o scuza. Cred ca toti si-ar dori sa vina la o intalnire cu cei de pe forum dar de multe ori nu ne ajuta nici buzunarul si ne gandim si la ziua de maine. "Daca ma duc la intalnire nationala si costa sa zic 600 Lei, poate de banii astia chiar am nevoie in urmatoarea saptamana". Poate unii au considerat ca de banii aia mai bine cumpara rechizite copiilor ca totusi nationala a fost inainte de inceperea scolii. Nu toti suntem directori si nici patroni. Dar totusi oamenii se intalnesc saptamanal o data sau de doua ori pentru ca si costurile sunt minime. In concluzie: Nu trebuie sa acuze nimeni pe cei care nu au fost la intalniri sau pe cei care nu vor venii.
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as fi moderator as sterge 90 din posturi...

E o idee foarte draguta, de dat o raita pe undeva intr-un grup de volvo, cu sau fara stegulete, cu sau fara alte afise. Cit credeti ca ar costa un transfagarasan de exemplu, cu o noapte de cazare la o cabana, pensiune prin zona... in nici-un caz o avere.

Si daca un coleg a venit cu o propunere, cei carora le suride ideea sa vina cu imbunatatiri de exemplu, sa spuna ce le place si ca sint sanse sa participe la o astfel de actiune...

Cei pe care nu-i intereseaza asa ceva, de ce naiba mai scrieti aici ?! - treceti mai departe si cititi si scrieti cit si ce vreti in posturi care va intereseaza...

Sau ca cel pe care nu-l intereseaza nimeni si nimic, ce naiba cauti pe acest forum ?!

Vad ca ma aprind si eu si nu-mi place.

Ideea e frumoasa, realizabila si va rog sa postati doar cei carora va suride ideea, restul treceti mai departe... fara suparare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' tu de ce scrii, că n-ai zis că o să participi? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o idee foarte draguta, de dat o raita pe undeva intr-un grup de volvo ... asa am inceput.

Pentru circotasi :de ce credeti ca VOLVO este antonim cu imaginile astea ?!

2sadxug.jpg

2rqd3ia.jpgab3s7m.jpg2hzlnrp.jpgvd2uiw.jpg2hdctc8.jpg2dj9kx2.jpgvdo0hz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pot sa nu spun nimica dar sa particip?

astazi ma uitam pe tvrhd la o emisiune despre olds mobile,si zice unu acolo:masinile astea sunt un MOTIV de a te intilni cu alti oameni,de a merge la iarba verde,etc etc -aici ar fi bun sa completeze matrixu si marius daniel

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vreau ceva de genul cum au facut-o si alti colegi [de pe alt forum] Tail of the dragon. e o chestiune de 1 zi maxim 2. mergem, ne plimbam, vedem\vizitam si apoi venim.

repet, chiar daca spiritu e pe duca, vreau sa-o readuc la viata, si de unul singur nu pot face asta..

veni, vidi, vici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now