72 posts in this topic

Nu taia nimic. Florin! Lasa scris, sa vedem de câta ironie e nevoie ca sa se distruga un subiect postat cu inima deschisa.

Altfel, cred ca e un pic cam devreme sa discutam acum despre o simpla plimbare pe sosea la vara, chiar si pe Transfagarasan. Va veni vremea dupa ghiocei, încolo. Eu unul, abia astept sa se concretizeze si sa particip.

Toti ne iubim masinile, caci altfel nu am citi si scrie pe forum. Cat despre partenerii de viata, nu e locul aici sa comentam.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nicio ironie şi nu încearcă nimeni să distrugă niciun subiect.

Ce am spus chiar cred, pentru că aşa se vede de aici, de la ţară. Voi aveţi comitetul vostru acolo, în Bucureşti, şi nu-i luaţi în seamă, eventual ca pe nişte glume, pe ceilalţi utilizatori. Dacă cineva din provincie propune ceva şi propunerea nu e discutată sau nu trece de deliberările de vineri de la Penny, nu e bună. Vrei un exemplu edificator?

Unde e ironia în faptul că spun că nu vreau să cunosc nişte oameni care mă judecă fără să mă cunoască? De ce aş vrea să-i cunosc pe cei care-mi spun ce cred eu despre maşină? Chiar crezi că e atât de importantă părerea lor pentru mine, încât să fac orice ca să ne cunoştem, pentru a le schimba părerea eronată la adresa mea? Din partea mea, n-au decât să creadă că-mi bat maşina cu ciomagul în fiecare seară, puţin îmi pasă! Doar că, dacă-şi exprimă părerea public, consider că şi eu am dreptul să-mi exprim public supoziţiile mele nefondate. E neplăcut? O fi... şi pentru mine a fost la fel.

De ce aş vrea să-l cunosc pe Vadim? Dar pe Alex? Nu vreau să-i cunosc şi gata! Dacă i-aş vedea pe stradă, aş trece pe partea cealaltă. Ce crezi, că ne-am pune la bere şi la înfulecat mititei sau făcut pipi pe gard? Nu mă ocup cu aşa ceva şi nu vreau să am de-a face cu cine se ocupă. Care-i problema? Se oftică? Treaba lor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea sa cred ca urinatul pe gardul de la Penny sub ochiul aparatului foto nu reprezinta posesorii de Volvo din Bucuresti. Cel putin pe mine, nu.

Altfel, crede-ma ca din orasul lui Bucur, restul tarii nu se vede mic, sau gri, ori insipid. Dimpotriva. Deci, uita de complexul asta.

Te rog frumos, hai sa revenim la subiect, adica la posibila intalnire pe soseaua de deasupra norilor. Multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim vorbesti serios? Daca te-ai intalni cu Brava sau Midnight pe strada ai trece pe partea cealalta? Eu nu te cred... nu cred ca ai fi in stare sa nu vorbesti cu ei sau cu oricare altul fata in fata din moment ce pe forum radem, glumim, ne certam etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci pentru ce mai tastezi in acest topic daca nu iti pasa? Facand afirmatii de genul asta, te marginalizezi de unul singur! ... sau poate ca o faci intentionat, din plictiseala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I'm in ..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine vorbeşte... aşa să vorbeşti cu cei de-o vârstă cu tine, copile!

Da ma bine, eu sunt d'ala rau de n-are respect pentru astia ca tine , poate daca aveai coloana vertebrala , caracter si ceva neuroni te bagam in seama/respectam . Iar cu cei de varsta cu mine pot vorbi mai mult decat cu tine :lol: Nu de alta dar pe ei ii duce capul sa poarte o discutie .

As vrea sa cred ca urinatul pe gardul de la Penny sub ochiul aparatului foto nu reprezinta posesorii de Volvo din Bucuresti. Cel putin pe mine, nu.

Altfel, crede-ma ca din orasul lui Bucur, restul tarii nu se vede mic, sau gri, ori insipid. Dimpotriva. Deci, uita de complexul asta.

Te rog frumos, hai sa revenim la subiect, adica la posibila intalnire pe soseaua de deasupra norilor. Multumesc!

Am eu poze de la Poli cu urinat pe copaci :D

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

esti penibil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca recunosti ? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentimentul de comuniune sociala sau interesul social

Reprezinta necesitatea fiecarei fiinte umane de a crea legaturi cu ceilalti, de a beneficia de identitate si recunoastere in cadrul societatii. Interesul social este vazut ca aptitudinea innascuta de empatie - identificare afectiva cu celelalte persoane. Atunci cand interesul social a fost dezvoltat in mod corespunzator, reusim sa gasim solutii la probleme si ne simtim confortabil in lume in general.

Comuniunea sociala inseamna recunoasterea interdependentei indivizilor - bunastarea unei persoane depinde de bunastarea celorlalti. Dezinteresul in bunestarea celor din jur este considerat a fi patogen. Un stil de viata patologic este marcat de egocentrism, comportament exploatant, exigenta, lipsa compasiunii, agresivitate. Exista cativa factori ce pot interfera in dezvoltarea interesului social: inferioritatea fizica, rasfatarea si neglijarea copilului.

Off-topic: Daca programul imi permite, eu vin.

Edited by pedala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, eu aş sugera să tai toate mesajele mele, împreună cu răspunsurile pe care le-au primit. La fel, şi toate mesajele care mi se adresează.

Ca tot veni vorba de mesaje care ne sunt adresate , inteleg ca mi te adresezi in urmatorul post (467/26.06.2013 din TOPIC LA BIIZAAA),nu-i asa ?

''Când am vrut io să le dau păstă nas la alţîî m'aţ zâs că aice să poate, că-i cu rejim special, aşe că faceţi bine şi staţ pă c'ru' vost.

Aşe că, boule, nu-i vina me că nevastă-ta, dă-i şi ave d'aciea, nu te lasă şi umbli pă la Cluj că te-ai înciotit nu-şciu-când cu tare rapandulă. D'ă-i vre şi-ţ' dăsfund capu', zâ-mi, da' cre'că şcii şi sângur că atuncea am vrut şi vorovim ca şi nu trăbuiască şi te 'stâmpăr, da' tu ai făcut ş-atunce p''' mare ş-amu-mi zâci că io-s nu-şciu-cum. Şcii bine că te-ai dus şi te-ai smocirlit la cine-ai gândit c-a trebui şi el mi-o zâs şi te lăs în şcisdălamata că eşti ma' prostalău aşe dă felu' tău da' tu tă' nu te-ai 'stâmpărat, încă te-ai şi dat la mine c-ai sococit că amu' te-o apăra. Iaca p'l'!

Şi dacă-i cerut şi te scoată-afară, di ce amu te bagi dă la cine zâci că-i altcineva? Scris-o batăr un cuvânt? Io cre'că nu. Apăi ciar d-ar fi, şi facă bine şi şi-şi cote dă rântaş şi nu şi mai baje că nu-i treb'e la nime judecata ii dă şcers pă jos cu ie.''

Astept provincia !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic!

Mai bine spune-ne dacă mergi şi tu, dacă se organizează ceva? ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic!

Mai bine spune-ne dacă mergi şi tu, dacă se organizează ceva? ;D

As merge si n-as merge ! De ce , pentru ca pentru mine lumea se imparte in doua, fumatori si nefumatori .Am studiat ''tematica'' intalnirilor anterioare si mi-am dat seama ca ar trebui sa fac niste concesii prea mari pentru a fi prezent la o intalnire. Recunosc ca nu ma dau in vant dupa genul asta de intalniri insa ii apreciez pe cei care se simt cu adevarat ca ''intr-o familie'' la o intrunire Volvo.

Am propus o intalnire in februarie anul acesta si i-am cunoscut cu aceasta ocazie pe Sizan , Adi2727 , Icarus si cred ca era si Blackhole. Afara era o vreme superba ,soare ,zapada ,eu eram cu baietii mei la sanius si m-am vazut pus in situatia de a alege intre a ma tavali in zapada cu copiii mei si a sta la masa cu cativa membrii incercand sa gasim subiecte comune de discutie. Am ales ''aer curat'' si nu am putut fi prezent la masa din restaurant .Ma gandeam ca le-ar place si celorlalti sa stea la soare , la un vin fiert insa nu a fost asa.

OFF TOPIC !

Astept sa-mi confirmi comentariul ca fiind facut la adresa mea pentru a putea stabili o intalnire in doi !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF TOPIC !

Astept sa-mi confirmi comentariul ca fiind facut la adresa mea pentru a putea stabili o intalnire in doi !

uUuuu nebunaticilor! Si ce veti face? :laughing4:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] OFF TOPIC !

Astept sa-mi confirmi comentariul ca fiind facut la adresa mea pentru a putea stabili o intalnire in doi !

Nu e la adresa ta, stai liniştit.

Putem reveni on topic, acum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si?

Cum ramane?

Cand ne vedem?

Cine doreste sa participe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va fi intocmai ca la Nationala: doresc multi dar vin o mina de oameni.

Incepeti o lista, macar.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista ca lista dar trebuie si perioada ca sa stim si noi cu concedii sau macar acolo un cocediu medical daca nu. :) Ma intereseaza cam pe cand intalnirea

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa uitati de postarea mea 'idee 2013' pt. ca sunt numa certuri, daca vreti sa-l mai organizati voi, ok, daca nu, pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in principiu si yo merg! yo zic sa se puna la votat vreo 3 variante de perioade (weekenduri) si sa se voteze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now