72 posts in this topic

Greu cu astfel de idei. Anul trecut eram atat de incantat si discutam exact asta. A trecut. Fiecare are un program si nu stiu cati ar fi dispusi sa vina la o astfel de intalnire. Mai ales ca la nationala abia se strang 20 masini. La un moment dat adunam numerele de telefon si adresele de mail ale posesorilor de c30-uri. Dupa vreo 4-5 persoane care mi-au lasat aceste date m-am lasat pagubas. Inclusiv ideea de a implementa o taxa pe acest forum s-a discutat. Am discutat si o rubrica de donatii. Cei din State dupa care te inspiri tu au un alt nivel dr venituri, trai, pret combustibil etc. O asemenea intrunire pentru ei e ceva absolut realizabil. Pana si pretul de achizitie a masinii e la aproape jumate din pretul platit de noi. :) Deci dream on.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi eu ce-am spus?

[...]

Nu se va putea organiza nimic de o asemenea amploare. Nu vă veţi înţelege în privinţa locaţiei, datei, duratei, programului, cazării, meniului, pozei, coloanei, orientării politice, orientării sexuale, orientării religioase, poziţiei faţă de câinii comunitari, poziţiei faţă de Roşia Montană, mărcii auto (se va merge cu Logan, volsvagăn şi altele)...

Şi cât o să coste? Tot ca Naţionala, adică un salariu de căciulă pentru două nopţi şi-o zi?

[...]

Share this post


Link to post
Share on other sites
eu vreau ceva de genul cum au facut-o si alti colegi [de pe alt forum] Tail of the dragon. e o chestiune de 1 zi maxim 2. mergem, ne plimbam, vedemvizitam si apoi venim.

repet, chiar daca spiritu e pe duca, vreau sa-o readuc la viata, si de unul singur nu pot face asta..

veni, vidi, vici.

Eu ma bag, dar n-am c30. :)

Transfagarasanul se deschide oficial la sfarsitul lunii iunie inceputul lunii iulie, cred ca este prea mica perioada intre intalnirea intermediara si natioanala.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
care intermediara? ca eu nu stiu nimica

" intermediara " in ghilimele, ca asta e organizata de Asociatie.

Rog pe cineva sa corecteze "intalnire ocazionala"

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este in timpul meu liber ma bag si eu,am fi 3, nu am c30 vin cu 40-ul :)

Heim. tu si asa nu iubesti volvo,ce te consumi de pomana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De dragul tau Ionutze promit ca-mi iau (din nou) C30 dar asta nu inseamna ca o sa vin la o nationala de C30-uri, uitatul prin ograda altora dauneaza, C30crew e una iar Volvo-club e alta nu putem compara romanii cu americanii, aia e din alta lume . :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim. tu si asa nu iubesti volvo,ce te consumi de pomana?

Asta de unde-ai mai scos-o?

Şi eu ştiam despre tine că nu-ţi iubeşti nevasta... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ouch, asa a fost sub centura . :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hei...... niciodata nu m-am bagat in comentariile tale

acum........ ma minca destele dar ma abtin

dani_dy o iubeste si pe doamna Lili si S care ii apartine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hei...... niciodata nu m-am bagat in comentariile tale

acum........ ma minca destele dar ma abtin

dani_dy o iubeste si pe doamna Lili si S care ii apartine

Aşa cum eu n-am de unde să ştiu, nici alţii n-au de unde să ştie ce am eu cu maşina mea. Chiar aş băga atâta muncă şi glagorie în ea? Dar... hai să vorbim...

... de ce nu l-ai corectat pe el?!

Ce, nu-ţi poţi iubi maşina (sau nevasta), chiar dacă te calcă pe nervi câteodată?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ce, nu-ţi poţi iubi maşina (sau nevasta), chiar dacă te calcă pe nervi câteodată?"

Ba da, dar masinii ii pot tranti portiera in nas si sa nu mai "vorbesc" cu ea o luna, iar ea tace in parcare.... Poti sa faci asta si nevestei? Crezi ca o sa taca dupa ce trantesti portiera/usa :P.....

;)

Glumesc desigur. Cred ca ambele sunt importante pentru un barbat.... oricati draci iti face..

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar sa le luam sistematic..

masinii:

- poti sa-i trantesti usa in nas[cum ai zis] si nici mac nu-ti face

raspuns: dupa ce se termina rezervoru cine urla? masina

- poti sa te bagi cu ea in gard\zid

raspuns: tot tu platesti

adica tu depinzi de masina si masina depinde de tine, asta daca n-o vinzi si iti iei alta masina

la partea cu femei aia n-o comentez pt. ca este ca si cartea aia cu "how to understand women"post-6070-0-83583700-1382967330_thumb.jp

mai bine sa ne bucuram ca nu femeile au inventat matematica altfel daca x ar iesi cu y si y se uita dupa z, x devine geloasa si ii face nervi la y si la z si acum calculeaza pantofii cu haina si scade temperatura de afara, pt ca aia nu conteaza

off-topic total

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ hei.....

poti sa spui ce vrei despre masinile fiecaruia,dar,nu cred ca e frumos sa te iei de nevasta omului-nu o cunosti,nu ai vorbot cu doamna niciodata

stiu ca-ti iubesti masina si nevasta -eu pot sa spun asta deoarece am vazut asta-stii se vede in primele 5 minute cind stai cu ei impreuna-

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde suntem aici? La confesiuni indiscrete?

Cred ca v-ati uitat prea mult la emisiunile lui Ernest!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' cine-i Emest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim .... esti penibil :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim .... esti penibil

Cine vorbeşte... aşa să vorbeşti cu cei de-o vârstă cu tine, copile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mi-am criticat masina ca tine,in ceea ce priveste sotia bati campii,Heim.

Legat de idee,care ar fi perioada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ştiu că bat câmpii şi-mi cer scuze dacă te-am supărat mai tare decât era cazul, însă am vrut să vezi cum e să fii subiectul unor afirmaţii în necunoştiinţă de cauză.

Midnight, poate ce a spus Brava te va ajuta să înţelegi de ce am spus ce-am spus:

[...]

Să spuneţi exact data şi locul, să le ştiu şi eu, să nu cumva să nimeresc pe-acolo fix atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, doua lucruri am sa-ti spun

1). Semeni vant, culegi furtuna

2). Fiecare pasare pe limba ei piere

Pe viitor asuma-ti responsabilitatea pentru campii pe care-i bati.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca exista un regulament ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici nu stiu ce sa tai ca sa fie un pic de curatenie pe topicul asta...mai Oameni buni.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, eu aş sugera să tai toate mesajele mele, împreună cu răspunsurile pe care le-au primit. La fel, şi toate mesajele care mi se adresează.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi mult mai frumos sa ne abtinem la astfel de comentarii fara noima ... una ca nu ar mai fi nimeni ironic si doi, vom ramane in continuare prieteni :)

Stersul mesajelor nu cred ca ar fi o varianta, din moment ce deja au fost scrise si vazute public!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now