Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Roberto

Cumpar Volvo - Caut din nou masina

53 posts in this topic

Avand in vedere ca sunt din nou fara masina si in cautare de una, nu m-ar deranja totusi un Volvo asa ca incerc, poate poate :smile:

Caut Volvo-uri cu urmatoarele criterii

- Buget maxim ~3000

- AC

- Geamuri fata el

- Inmatriculata (nu mai am nervi de umblat iarasi pe la RAR&co )

- Motor pana in 2000cmc sau peste doar D5

- Volan pe stanga

Am gasit o multime de S40\V40-uri si seria 400 pe net dar incerc si aici !

Cunoaste cineva masina asta ?

http://www.bestauto.ro/volvo/v40/combi/auto/2731584.htm?pgsource=searchresult&fuelname=diesel&year=2000&colorname=alb&countyname=prahova,%20ploiesti&price=1850&tabid=1&pictureid=1#breadcrumb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cunosc masina respectiva,dar pot sa spun ca norma de poluare este euro 2 :smile:.Daca te uiti atent,este vorba de un v40 din 2000,Ph1.

La bani putini,ti as recomanda sa cauti un s/v40 din 1998-2000,cu motorul de 1.9di 70 kw / 95 cp.Este printre putinele motoare fiabile si fara prea multe probleme,aici fac referire la electronica.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cunosc masina respectiva,dar pot sa spun ca norma de poluare este euro 2 :smile:.Daca te uiti atent,este vorba de un v40 din 2000,Ph1.

La bani putini,ti as recomanda sa cauti un s/v40 din 1998-2000,cu motorul de 1.9di 70 kw / 95 cp.Este printre putinele motoare fiabile si fara prea multe probleme,aici fac referire la electronica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu iti urez multa bafta!!! :thumright: si nu te pripi. mai bine cumpara volvo, decat conserve din olanda, stii ce vreau sa zic.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu iti urez multa bafta!!! :thumright: si nu te pripi. mai bine cumpara volvo, decat conserve din olanda, stii ce vreau sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fosta mea masina te coafeaza ? S40 2001 2.0T ~200CP automata, multe leduri, ceasuri de bord cu inele cromate de 2004 si 3500E . Taxa platita, nerecuperata si fuge bine rau dar te falimenteaza .

Mai am pt tine V70 2.0T @250 CP, pretul pt tine 2300E dar mai ai de platit taxa de mediu iar asta mai este 1400E . Da e masina nu jucarie .

Mai am un C30 si un XC70 dar nu te califici . :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vorbit cu vanzatorul acum vreo luna, ca imi venea sa il iau si pe asta. :)

Pare om fin cine vinde...

Mai bine pe Oliver intreaba-l, el stie mai bine cum e cu motorul diesel.

La restul nu e nici o diferenta intre 960-ul meu si asta. Toate piesele sunt la fel, mai putin spatele.

Mai gasesti cate o bucsa si cate o bieleta care sunt la fel de la seria100 incoace... deci iti dai seama ca e heavy duty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fosta mea masina te coafeaza ? S40 2001 2.0T ~200CP automata, multe leduri, ceasuri de bord cu inele cromate de 2004 si 3500E . Taxa platita, nerecuperata si fuge bine rau dar te falimenteaza .

Mai am pt tine V70 2.0T @250 CP, pretul pt tine 2300E dar mai ai de platit taxa de mediu iar asta mai este 1400E . Da e masina nu jucarie .

Mai am un C30 si un XC70 dar nu te califici . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia si tu ceva cu caracter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia si tu ceva cu caracter.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ne tii la curent si bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te incadrai la 5000E,aveam si eu ceva pt tine ;)

Succes la achizitie!

Sent from SGS3 on Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Iulica nu are taxa platita iar cu taxa sare de 3000E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva, RCA-ul se poate face doar pe persoana din talon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspa

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites