mariusdaniel

Consecventa in ce priveste afisarea fotografiilor pe forum

33 posts in this topic

Buna dimineata,

Am cautat mai intai sa public in sectiunea "probleme despre forum", dar mi se indica faptul ca nu am suficiente mesaje trimise ca sa pot deschide un topic in acea sectiune. Asta ar fi o prima semnalare...

In ce priveste sectiunea intitulata

Ultimele imagini adăugate în Galerie:

acolo e ceva greu de inteles. De cate ori privesti de pe prima pagina si vezi ultimele fotografii, se afiseaza ultima la stanga si cele mai vechi la dreapta. Nimic de obiectat privit de aici.

Daca insa, dau click pe una din poze sa o vad mai de aproape si vreau sa navighez de acolo pe urmatoarele cu butoanele dedicate de inainte si inapoi, ghinion : la dreapta merge spre cea mai noua poza si la stanga spre cele mai vechi.

Poate se indreapta asta si eventual, accesul in sectiunea "probleme despre forum". Macar sa stiu, cate mesaje ar mai trebui sa public pentru a putea semnala o problema acolo unde ii este locul?

Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu la cele de mai sus. Nu inteleg de ce vizitatorii pot citi, dar nu pot vedea fotografiile. Daca e o ratiune aici, poate o aflam si noi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asteptam un raspuns de la webmaster (daca o mai fi Adrian)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai CEM-urile si-au trimis bitzii in eter deja ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din moment ce sunt pozele/atasamentele comunitatii, imi pare normal sa le vada doar comunitatea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa dai logout si o sa vezi altfel forumurile alea.

Nu totul e la liber pe ele si nicaieri nu e la liber. Altfel de ce ar mai trebui user?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim daca te uiti pe la noi,mai toate forumurile au pozele "ascunse" sau cer inregistrarea unui User.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comunitate e aia cu doua directii, nu cu hit and run.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as lasa exact invers - cele cu continut Tehnic sa nu le poata vedea decit cei din comunitate - iar restul...toti vizitatorii, ca pe goagal.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E buna ideea cu userul care posteaza o poza sa decida daca e publica sau accesibila doar membrilor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu sunt de acord sa fie publice nici informatiile si nici pozele!!!

Pai eu ma spetesc sa fac un tutorial cu explicatii si poze si de pe urma lui sa beneficieze toti care nu au cont aici? Nu!

Nimic pe gratis, nimic pe moca :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam cât ai fi dispus sa primesti tu pe poze si pe tutoriale? Hai, spune!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam cât ai fi dispus sa primesti tu pe poze si pe tutoriale? Hai, spune!

Vrei sa cumperi experienta de la mine? Cat oferi? :D :D :D

Nu era vorba in special de mine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pina si pe forumul dacia sau logan - daca nu esti inregistrat nu vezi/nu poti descarca nimic, nici o poza, nici o schema. Doar ce e scris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Și mie mi se pare stupid sa nu poți vedea poze decât logat. Cred ca mi-am făcut cel puțin 7-10 useri pe diverse forumuri unde ma interesa ceva doar ca sa vad câteva poze și apoi nu am mai intrat niciodată. Acum ma chinuie cu spam și mailuri de la mulți ani. Halal experienta...

Sent from my Z10 using Tapatalk 2

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru doritori, exista si facebook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aţi păţit vreodată să daţi peste un mesaj care nu mai are niciun sens, pentru că autorul a şters imaginea, care spunea tot sau aproape tot, în acel mesaj? Sunt convins că da.

Utilizatorii îşi şterg ataşamentele (imagini, în peste 90% din cazuri) pentru a-şi elibera spaţiul alocat pe server. Nu cred că se poate pune problema de responsabilitate, pe mulţi nu-i mai interesează că mesajele lor rămân fără valoare şi complet inutile, fără imaginile pe care le şterg.

Soluţie? Nu e o soluţie nici ca utilizatorii să nu-şi mai poată şterge ataşamentele, respectiv să nu-şi mai poată recupera spaţiul alocat.

Propun ca imaginile să poată fi şterse doar cu acceptul moderării, care hotărăşte dacă ataşamentul e important sau nu pentru păstrarea coerenţei subiectului şi/sau mesajului.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu i-am cerut lui Adrian de cateva ori sa-mi mareasca MB disponibili pentru ca nu mai puteam atasa poze! Si cum nu putea sa-mi mareasca doar mie, le-a marit la toti userii. Eu mai am putini disponibili ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, ia vorbeşte din nou! Comunitatea-ţi va fi pururi recunoscătoare. Vezi cum faci, go for unlimited! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si platiti voi hosting-ul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ai magazin, sari cu donaţiile! Pentru comunitate. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desigur... mai ales pentru tine, o sa fii primul pe lista mea ! ;D

Iti donez toate datoriile mele ! :evil5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când vii la întâlnire la Polus. ;D

Dar de propunerea mea ce părere ai? Nu de mărirea spaţiului alocat, ci ce am propus eu.

PS: Sunt curios cum o întorci, ca să nu fie bine ce (pentru că) am propus eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice serviciu isi are contraserviciul. Sau pe scurt barter.

Pe ClubC4 stii ce se intampla ?

Anual se organizeaza o iesire cu membrii. Ca la noi. Cu concursuri. Cum noi NU facem. Alea de vroia sa le organizeze nea Feraru si Iulirx.

Cine are magazin si vrea sa vanda pe forum, aloca o suma de bani de care ofera premii castigatorilor, de o suma minima (ca sunt filtre, bujii, solutii de intretinere, etc, se hotaraste de comun acord cu administrator si organizator).

Nu cotizezi, zbori de pe forum ca vanzator. Fara comentarii.

Mie mi se pare corect, si am scapa si de bisnitari.

Anyway, tema asta e departe de titlul topicului si cu sigurata de "Service Area".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now