Sign in to follow this  
Followers 0
minulescu

Oare e posibil? Stie cineva ce tehnologie este aceasta sau nu?

5 posts in this topic

http://huvrtech.com/

pt mine e ceva super tare, mi-as lua unul daca as vedea cu ochii mei cum functioneaza, ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil in structura asfaltului din parcarea aia sint cabluri electrice care produc cu ajutorul unor bobine ingropate cimp magnetic relativ constant.

Placile, la rindul lor, contin magneti permanenti de mare putere. Prin respingere intre 2 cimpuri magnetice se obtine acea plutire.

Daca ai o parcare care produce cimp magnetic, go for it ! Daca ai observat, la un moment dat cineva cu o telecomanda comanda ridicarea placii. De fapt acea telecomanda comanda cimpul magnetic din asfalt, nu placa.

S-a mai incercat asa ceva prin Rotterdam parca, in port pentru transportul containerelor, dar , din cite stiu n-a prins la public. Au mai incercat si americanii ceva asemanator in parcari care parcau singure masinile special concepute pentru asa ceva.

Ca sa folosesti asa ceva iti trebuie mai intii parcarea....asa ca iti trebuie o viza de usa.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

no way! dar iubesc filmele. a imbatranit rau christophor loyd. si eu cred ca exista un camp magnetic puternic acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare fake, aia stau in aer pt ca sunt spanzurati cu cabluri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0