nionut76

Pe cand si la noi asa ceva?

75 posts in this topic

Pe cand si la noi asa ceva?

N I C I O D A T A !!!

Raspuns final !

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pentru că am fost inventați să trăim din sentimente iar Alfa Romeo a creat un mijloc de a le pune în mișcare"

"AlfaFest 2014 este un eveniment organizat de AlfaClub România cu sprijinul Italoparts, Michelin, Globasig 2002, Formare Plus, Idea Advertising, Ursus și TopGear."

"pentru ca volvo nu pune in miscare nimic."

"pentru ca pe noi nu ne sprijina nimeni"

"La ediția de anul acesta sunt așteptate peste 50 de reprezentante ale mărcii și mai bine de 100 de participanți."

Iar ce e mai sus e o mare minciuna !

Si avem oameni ca alinbuga care pur si simplu nu vin. Si au mare dreptate cind spun ca la volvo nu se va intimpla niciodata.

Pentru ca o mare parte dintre noi sintem niste bmw-isti convinsi. Imi pare rau sa spun asta.

Ne pare rau ca n-am avut bani de bmw si , ce sa-i faci, a trebuit sa ne luam doar un volvo.

Noi nu facem afaceri ca cei de la alfa romeo. Noi am ramas in urma. Am ramas asa cum sintem.

La noi vin doar cei carora le face placere sa vina, fara reprezentante, fara fast, fara nimic, doar cu prieteni. Si prieteni sint putini.

E bine ca venim doar asa, fara pretentii. Nu conteza numarul, conteaza calitatea participantilor. Si, la noi, INCA sintem MULTI !

La ford vin anual peste suta si , vai mama lor ! La noi vin citiva, sub 25, insa fac cit 300 de Buga. Asta e, e final !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am vrut sa nasc polemici. Doar am citit articolul si am retinut organizarea, premiile, ne de participanti etc. Si mi-a sarit in ochia aia cu forumul si clubul auto. Si noi avem peste 5000 utilizatori care s-au inscris dar din pacate sunt activi cam 80 de pers. Cum naiba de Alfa R poate strange in jurul ei atatea societati care sa puna umarul la aceasta intalnire nu stiu. Ce au aia si noi nu avem? De ce unii pot si noi nu? Sunt aceste adunari nationale organizate dar sunt organzate prin contributia fiecaruia. N am auzit vreodata sa fie o societate implicata in organizare, premiere etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am vrut sa nasc polemici. Doar am citit articolul si am retinut organizarea, premiile, ne de participanti etc. Si mi-a sarit in ochia aia cu forumul si clubul auto. Si noi avem peste 5000 utilizatori care s-au inscris dar din pacate sunt activi cam 80 de pers. Cum naiba de Alfa R poate strange in jurul ei atatea societati care sa puna umarul la aceasta intalnire nu stiu. Ce au aia si noi nu avem? De ce unii pot si noi nu? Sunt aceste adunari nationale organizate dar sunt organzate prin contributia fiecaruia. N am auzit vreodata sa fie o societate implicata in organizare, premiere etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cum naiba de Alfa R poate strange in jurul ei atatea societati care sa puna umarul la aceasta intalnire nu stiu - cu bani si utilizatori ai forumului care primesc diferite reduceri la anumite service-uri.

Ce au aia si noi nu avem? - bani si afaceri pe spatele forumului.

De ce unii pot si noi nu? - pentru ca ei vor ceva si noi vrem altceva. Noi vrem prieteni si o distractie intre prieteni, ei vor sa-si repare masinile mai ieftin.

noi nu premiem pe nimeni. nu oferim nimic in afara de prietenie.

Noi vrem distractie si-atit. NICI UN LEU PENTRU ALTCEVA. E ca sint putini care vor NUMAI distractie ?

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi avem 19 pagini de carcoteli pentru o Nationala unde abia reusesc sa vina CU SUFLETUL 20-25 de masini...Iar mina asta de Oameni vin doar ca sa fie acolo, nu le trebuie alte motive.

"Da` de ce costa atit ?"

"Da` de ce e atit de departe ?"

"Eu nu o sa vin niciodata !"

"Da` de ce drumul e prost pina acolo ?"

"Mie ce-mi iese daca ajung acolo - doar sa fiu prezent ?!? Neah !"

.........

.........

Va recunoasteti stilul. Cand vor disparea macar jumatate (ca sa nu fiu rau) din tampeniile de mai sus poate se va reusi ceva mai special.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

LA noi e de suflet. ALTFEL DECIT LA ALTII !!!!

D-aia avem volvo. NU toti !

DOAR cei care vin. Restul ori nu pot, ori le pare rau ca n-au si ei bani de-un bmw.

E greu de explicat de ce e mai bine cu volvo decit fara. ( fara nici o legatura cu banii sau cu calitatea)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma regases in cele mentionate mai sus. Da, am discutat subiectul adunare nationala pe 20 de pagini. Doar ca aici nu vorbim de o adunare de prieteni care stau la masa, beau, discuta etc. Aici vorbim de cum reusesc unii sa se faca atat de cunoscuti si sa adune asemenea "nume" care pun umarul la organizare. Nu vine nimeni la intalnirea nationala pentru niste premii dar cand vezi asemenea organizare de cam roade la inima. Si noi avem pers care si-au dezvoltat un business pe forum prin vanzarea de piese. Doar ca au la un nivel mult mai mic si daca le-ai cere sa puna umarul la organizarea unei intalniri te alegi cu tot felul de vorbe de duh. E de admirat cum altii reusesc. Si nu doar AlfaR. Si renault, ford, etc. Bravo lor. Speram sa avem si noi candva organizari de asemenea gen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te inseli amarnic !

Am fost la nationale ford, peugeot, mercedes, mazda, fiat.

Nimic nu se compara cu nationalele volvo. Absolut nimic.

Aici vorbim de "de o adunare de prieteni care stau la masa, beau, discuta".

NU te obliga nimeni sa faci parte dintre cei carora le place asta. Daca vrei si poti fa tu ceva care sa corespunda nevoilor tale !

Numai " gica - contra" p-aici. Nimeni sa faca ceva concret ! Toti au nevoie de ajutor, CULMEA, chiar de la cei pe care-i "injura ".

Dorele, mai activ, baiatule !

Si ca sa fiu mai concret : cei care vorbesc doar sa se afle in treaba sint ( fara a epuiza lista, doar primii doi) : alinbuga, nionut76.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si poate notam si noi zona si locatiile unde se desfasoara aceasta intalnire. Nu de alta dar altii mai gasesc si alte zone frumoase in tara asta nu doar locatii din ardeal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

"Ziua de duminică le va oferi participanților posibilitatea de a descoperi frumusețile ascunse ale județului Tulcea. Pe parcursul unui tur de aproximativ 200 km, dincolo de peisaje de excepție, ei vor întâlni în drumul lor singura cetate medievală din Dobrogea, Cetatea Enisala, și două dintre cele mai importante centre de spiritualitate dintre Dunăre și Marea Neagră, Mănăstirea Celic-Dere și Mănăstirea Saon."

Sent from my iPhone using Tapatalk

Te inseli amarnic !

Am fost la nationale ford, peugeot, mercedes, mazda, fiat.

Nimic nu se compara cu nationalele volvo. Absolut nimic.

Aici vorbim de "de o adunare de prieteni care stau la masa, beau, discuta".

NU te obliga nimeni sa faci parte dintre cei carora le place asta. Daca vrei si poti fa tu ceva care sa corespunda nevoilor tale !

Iulirx vad ca confundam una cu alta :)

Adunarile de baut si mancat se pot organiza dar nu cu numele de anunarea nationala volvo. Ca nu-i nici vorba de asa ceva. Anunarea nationala a bautorilor de bere care sunt posesori de volvo poate suna mai bine.

De asta unii evolueaza iar noi am ramas la nivelul chindiilor din tinerete.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Iulirx diferenta dintre noi2 e mare. Ma refer la mentalitate dar si de educatie. Ma opresc aici fara sa-ti mai dau nas discutiilor pentru ca oricum se pare ca ai mintea prea odihnita si de la discutiile avute pe topicul cu adunarea nationala nu ti-ai mai dat un reset.

Succes la mancat si baut.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi am ramas acolo. Tu NU.

Abia astept sa organizezi TU ceva. Abia astept sa sa te vad FACIND ceva, in afara de a scrie mai faci ceva ? CONCRET ?

Mari meseriasi ca tine sint peste tot. OAMENI care sa si faca ceva , mai rar....

Daca mi-ar fi spus ce spui tu unul ca Midnight, Matrixxx, BogdanG si altii ca ei, care reprezinta ceva pentru clubul volvo, as fi crezut ca poate gresesc.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

1). Pentru ca sunt PREA PUTINE VOLVO-URI ca sa avem ceva de spus in piata de service.

2). Pentru ca majoritatea soferilor de VOLVO au alta treaba mai buna de facut decat sa stea pe forumuri.

3). Pentru ca avem o singura reprezentanta oficiala, si aia de c.a.c.a.t.

4). Pentru ca romanul e carcotas

5). Pentru ca la roman, "hai sa facem" se traduce in "hai sa ma uit la voi cum faceti"

6). Pentru ca exista animozitati si conflicte intre oameni chiar pe un forum cu sub 100 de useri activi.

Si cred ca mai pot scrie. Astea sunt doar cele care mi-au sarit in ochi de 8 ani de cand conduc un VOLVO.

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt deloc prea putine masini Volvo. Sunt zeci de mii in toata tara. Cel putin Buucurestiul e plin. Oricum, sunt mai multe masini Volvo pe strazi decat Alfa Romeo. Poate si de zece ori mai multe.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai perfecta dreptate. Si in Galati ori Braila sunt mult mai multe volvo-uri decat AlfaR.

Sent from my iPhone using Tapatalk

" AlfaFest 2014 este un eveniment organizat de AlfaClub România cu sprijinul Italoparts, Michelin, Globasig 2002, Formare Plus, Idea Advertising, Ursus și TopGear.

Organizatorii alfaR nu prea au treaba cu forumul. Adica ce sa inteleg ca ursus isi vinde produsele pe forum? Are vreun banner pe pagina forumului? Nici gand. In afara de italoparts restul sunt pur si simplu adusi ca sponsori de organizatori. So, in loc sa scoateti ochii la astia cu gura mare care cer altceva decat mancat si baut la nu stiu ce pensiune din nu stiu ce catun mai bine incercati ( organizatorii si posesorii forumului) sa gasiti cativa sponsori pentru o adevarata adunare nationala volvo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

N I C I O D A T A !

Daca "greii" forumului gandesc asa .... tocmai ei , cei care au infiintat si Asociatia , gandesc asa ...la ce dracului sa te astepti ?!

Nu e vorba de neputinta !

E vorba de gusturi !

Mici bere si prietenie ! Astea-mi plac si mie , dar nu ma bat cu caramida-n piept ! Cui dracului nu-i plac ?

Tocmai de aceea am scris NICIODATA !

Acum ati inteles "GREILOR " ?!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alin, nu are rost sa mai facem discutii inutile. E clar ca nu se vrea decat mici si bere.

Ideea topicului era cum de altii pot atrage sponsori la intalniri. Si culmea ca au parte si de reclama, reclama din partea topgear. Nu un ziar local ori vreo fituica ci tocmai topgear. Topgear care astazi a postat pe pagina lor si inclusiv pe facebook o descriere a acestui eveniment.

In loc sa colaboram si sa adunam idei stam si ne ciondanim cu o "gasca de prieteni" care fie vb intre noi se sustin dar au un orizont limitat complet. Tocmai din acest motiv nimeni nu face nimic si nici nu o sa ne trezim vreodata cu vreun sponsor la nu stiu ce intalnire anuala pentru ca aia nici nu au de ce sa vina. Sa vada ce? Ca lumea sta la masa ai baga in ei mici si bere? Ca intre prieteni? Nu vin ca ne facem de cacao cu asemenea gandire. A fost suficient topicul cu adunarea nationala si au fost 20 de pagini in care cativa oameni noi incercau sa le explice celor vechi ca trebuie schimbat ceva. Ceva pe care "prietenii" nu vor sa-l schimbe. Iar nervii au ramas la nivelul maxim desi am discutat de saptamani bune pe acel topic. Pacat

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"la nu stiu ce pensiune din nu stiu ce catun"

Mai oamenilor buni - vi s-a propus sa va urcati fundurile in masini si sa vi le dezlipiti din fata monitoarelor pentru a merge in citeva locatii din apropierea voastra ! Si sa puneti pe forum propuneri CONCRETE cu ce ati vazut acolo, cu ce se poate face acolo, cu negociere de pret, etc. nu luate informatii de pe net. Si cand s-a vazut ca va doare-n "fund" si timpul trece a trebuit sa mearga cineva (adica eu si Iuli - cum am mers si in Moldova la cealalta Intalnire tot singuri), am luat 100 de euro de benzina de la gura familiei si am gasit o pensiune/doua intr-o locatie care nu am propus-o eu sau Iuli ! Ce dracu tot mincati rahat cu polonicul ?

"Ca lumea sta la masa si baga in ei mici si bere?"

Da ce dracu fac aia de la AlfaR de sint clientii URSUS care sponsorizeaza (si aduc niste butoaie de bere) ? Nu tot maninca si beau ?? Emit leme si teoreme cu capotele deschise, scarpinandu-se in barbi ?

Atunci cand se anunta ca vin sute de participanti CU SIGURANTA SE GASESC SI SE CONVING SPONSORI !!! Dar cand voi abia va urniti ifosele sa ajungeti 20-25 de masini O DATA PE AN intr-o locatie, pe cine mama dracului o sa convingem noi, astia care sintem luati la misto ("greii" - pesemne ca trebuie sa dau iar niste perioade de pauza - se vede ca am fost prea indulgent probabil) care facem si noi ce putem cu o mina de oameni ce-si anunta prezenta si POATE (!!) ajung si acolo ? Stati si trancaniti de pomana tot felul de aiureli si comparati pere cu micsunele si tot felul de intalniri, poate chiar cu un CannonBall din State, cine stie ?

Uite - ca sa va dau o sansa: Alin si nionut la anul sinteti rugati sa va ocupati frate cu toata organizarea Nationalei. Faceti-o de vis, asa cum vreti voi si nu au putut-o face nici unul de-a lungul anilor in care cei prezenti acolo au fost foarte fericiti ! Va astept sa expuneti niste fraze demne de niste apocrife biblice.

Si noi, astia vai de mama noastra, citiva care am mai ramas dinozaurii acestui forum, o sa stam si o sa umplem paginile topicului creat de voi cu o groaza de carcoteli. Mioritice, autentice.

Nationala numita Usorii forumului versus "greii".

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut daca nu stii cum decurg lucrurile si ce se intampla la o nationala VOLVO, stai in banca ta!

Cu siguranta, mana asta de PRIETENI nu se intalnesc doar sa bage in ei mici si bere:

post-61-0-26641700-1401914825_thumb.jpgpost-61-0-94933600-1401914825_thumb.jpgpost-61-0-58419800-1401914826_thumb.jpgpost-61-0-13146400-1401914827_thumb.jpgpost-61-0-75157300-1401914827_thumb.jpgpost-61-0-40907500-1401914828_thumb.jpgpost-61-0-94568300-1401914828_thumb.jpg

Am ales cateva poze la intamplare....

Ultima poza insa, este pentru tine: te salut!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix TU spui "DINOZAURI" eu "GREI" .cu te simti atacat ?

Ameninti?!

Actionezi in masura posibilitatilor!

Cat despre organizare.... exista o Asociatie ( de fiecare data am scris cu A "a mare") ce trebuie sa se ocupe de asta !Ea trebuie sa gaseasca sponsori si sa faca un program cu care sa atraga particupantii, ce dracului e asa greu de inteles ?

Am participat o singura data la o Intermediara unde nu am auzit decat " Si...acum ce mai facem ?!!!" Atunci am luat decizia sa vin doar la actiunile organizate!

Cu prietenii (posesori de masini Volvo) am fost de cateva ori la mare unde ...ne-am imbatat!Pe multi ii vad vinerea la Penny , caci...joia la Polivalenta bate vantul nu ca nu mai sunt doritori de intalniri ci ca ....a devenit o intalnire SCUMPA ! Mdeh , nu mai vine Iulirx sa dea o sticla de uischi .

Nu stiu de ce le interpretezi mereu AIUREA !

Am vazut ca ti-au explicat cativa curajosi in public chestiunea cu ...VOMITATUL !

O mai explic si , tot public !

Atunci cand ai greturi recomandat este sa VOMITI si ... dupa ce ai scos raul cu siguranta te simti mai bine !

La sensul PROPRIU nu FIGURAT !

Inversunarea voastra duce la ceva constructiv ?

Macar Iulirx a inteles ceva si a donat Asociatiei niste bani pentru organizarea unor cevauri la Nationala 2013. Bravo Iulirx !Acum mai ramane sa fie cheltuiti constructiv , nu pe bere si mici !

Daca o sa mai pot ....o sa mai scriu !

Cat despre CACATUL mancatul cu polonicul.... e pacat sa citeasca toti asa ceva ...scris de catre un moderator "dinozaur" sau "greu"!

In gluma ... de ziua mea , sarbatorita modest la Penny , le-am pus baietilor "rahat" si VOMA in cutia cu saratele !

Edited by alinbuga
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce scriu eu si ce raspunzi tu, ca intotdeauna.

Mai citeste o data. Si inca o data pina o sa intelegi ca nu trebuie sa astepti sa ti se dea ceva ca sa vrei sa participi la o Nationala Volvo.

Cel putin cit inca mai sint eu pe aici.

Intai iti faci afisata dorinta de a participa si apoi poate primesti ceva. Daca sint destui se pot face mai multe, ma repet pentru a mia oara. Tot o tineti una si buna cu Asociatia aia. Dar inainte de infiintarea ei tot asa asteptati ceva ?

P.s.

Si mai usor cu tonul la adresa mea din spatele monitorului. Te rog.

Avem destul timp frumos petrecut in trecut impreuna pentru a ma invita sa...vomit. Eu nu cred ca ti-am vorbit vreodata asa...

Daca ai ceva Personal sa-mi spui, te rog sa pui punctul pe i.

Telefon, PM, stii cum dai de mine inca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad aceleasi vechi discutii identice cu topicul de nationala. Aceleasi contre "vechi" cu "noi" si aceleasi replici gen: n-ai fost la nationala, taci din gura. Mi se pune o poza cu un grup de oameni si se spune taci din gura, uite ce multi suntem si ce distractie maxima specifica unui forum/club auto, privitul motoarelor :).

Uite ca pentru asemenea activitati sunt oameni prezenti aici care spun PAS la asemenea adunari nationale. Pentru ca nu difera cu nimic nici ca activitate si nici ca numar de participanti de o adunare saptamanala din Bucuresti. Cand spui ceva national te astepti sa vezi altceva si nu acelasi lucru ca la adunarile saptamanale.

Ideea topicului deschis de mine a fost sa discutam constructiv de ceea ce se poate face la anul, peste 2,3,4 ani ori cand se poate sa ajungem sa fim si noi in rand cu lumea civilizata. Cu sponsori, cu organizare pe masura, cu premii si cu activitati specifice unui club auto. Ne dam in cap unii la altii, astia vechi cu astia noi dar nimeni nu vrea sa priceapa ca sunt inca pe atatea persoane daca nu mai multe, fata de numarul celor din poze, care vor ALTCEVA. Si atat timp cat cei care administreaza site-ul, asociatia etc nu inteleg acest lucru numarul participantilor va fi acelasi iar poza de grup va fi aceasi cu aceleasi persoane. Pentru ca intalnirea nationala volvo a devenit nu o intalnire la care interesul sa fie ca numarul de participanti sa fie mai mare ci este o intalnire la care vin o mana de oameni si care se incapataneaza sa faca axact aceleasi lucruri pe care le fac de multi ani incoace.

E chiar asa greu sa ne oprim sa ne dam cap in cap atat? Adica putem sa facem si aici topic de 40 de pagini nu doar 20 dar concluzia ramane in pom. Sunt unii care vor altceva si altii care vor exact aceleasi lucruri.

Ne plangem de numarul de participanti dar nu facem nimic sa-i adunam ci dimpotriva ti se baga pumnu in gura daca ai curajul sa deschizi gura sa spui ceva. Apoi tot cei care iti baga pumnu in gura spun pai aia au un nr mare de participanti si de asta au sponsori. Pai daca va dati raspunsul singuri de ce nu incercati sa aplecati urechea si la doleantele celorlalti? Ca uite la altii se poate. Asa suntem noi romanii, ne raportam la altii si ne uitam si in curtea vecinului si culmea imi place ceea ce vad. Cat de greu e sa se ocupe asociatia sa gaseasca niste sponsori care sa participe? Un service auto, o firma de asigurari, un distribuitor local de bautura ori mai stiu eu ce alte societati din diverse domenii. Nu cred ca poate fi imposibil sa promovezi o intalnire nationala volvo. Dar noi nu promovam nimic. Ne lancezim aici si be scoatem ochii unii la altii fara vreun rezultat. Sunt printre noi oameni capabili care au si cunostintele necesare si indemanarea sa realizeze ceea ce am spus mai sus, important este sa se vrea. Ca te uiti la naiba la astia si vezi ca au numai sponsori si uite ca la anul aia vor fi si mai multi tocmai promovarii de care au parte din partea unor nume mari precum TopGear. Anul asta aveti timp sa discutati, va intalniti la nationala si discutati. Daca vreti. Daca nu stati si faceti ce ati facut an de an si asta e. La anul o luam de la capat cu discutiile si nemultumirile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni , stati sa spun si eu ceva .

Eu am inteles ca se vrea altceva , dar trebuie sa intelegeti ca nu e chiar asa usor .

In primul rand vorbiti de organizare , ok ....dar CINE sa o faca ? Pana si acea organizare cu "mici si bere" pe care o blamati , nu este usor de facut . Va spun sincer ca am dus acest "steag" al organizarii de cateva ori si pe onoarea mea daca e usor . In afara faptului ca nu este usor sa organizezi , sa mobilizezi sa aduni oamenii sa-i faci sa plateasca un avans ...etc. mai intervine si o alta problema la fel de importanta TIMPUL . Ori ca este Asociatie ori ca este unul sau mai multi colegi ai acestui forum , ca sa se ocupe doar de organizarea micilor cu bere necesita timp si nervi , ori pt. un eveniment asa de mare cum il indicati voi e nevoie de un urias efort si timp consumat .

Conducerea Asociatie este formata din cate stiu de : Laura ( are servici si familie) Matrix ( are servici si familie) Feraru ( are servici si familie ) ..etc. Cand vreti ca acesti oameni sa se ocupe de un asemenea eveniment ?

Eu care m-am ocupat de acele intalniri prietenesti cu mici si bere si am fost de foarte multe ori in certuri cu sotia pt ca dedicam mai mult timp evenimentului decat familiei , ca sa nu mai spun la fiecare intalnire cat chin era sa iasa totul bine , cand toata lumea se distra iar eu stateam sa calculez bani , sa completez din buzunarul meu , sa rezolv diferite probleme ce tineau de cazare si multe altele , in timp ce sotia nu facea altceva decat sa stea singura . Deci pt. ce am facut acest sacrificiu ? La un asemenea eveniment cine sa faca un asemenea sacrificiu ?

Si altceva , imi amintesc ca la ultima Intalnire organizata de mine , cu mult timp inaintea ei l-am contactat pe Andy (reprezentanta volvo) pt a incerca o alipire la aceste Nationale impreuna cu reprezentanta volvo , va jur ca nu am reusit nimic .....si nu ca nu am obtinut pixulete si sepcute / stegulete, nici macar participarea vre-unui angajat al acelei reprezentate . Singurul raspuns a fost ca daca vre-o data ar fi cazul de asa ceva reprezentata va organiza ea ceva si nu noi . Poate ca nu am pus bine problema , poate ca ...altceva , nu stiu , dar eu am incercat .

Asa ca in final cine sa aibe timpul necesar si disponibilitatea unui asemnea efort ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu apreciez la Ionut ca vrea si altceva. Dar nu e suficient, trebuie sa vina si cu propuneri concrete. Sa-si asume, deci, el, Alin si altii, responsabilitatea organizarii unor activitati la Nationala.Poti vorbi de Asociatie, doar cand esti membru. Asociatia e a membrilor, nu a a celor care nu s-au inscris in ea. Deocamdata sunt prea putini membri in Asociatie, asa incat nu are forta de organiza ceva deosebit.

Altfel, toata discutia e inutila, daca se face doar din fata tastaturii. Dragilor, organizati ceva si veti da cu adevarat un suflu nou întalnirii noastre anuale. Daca nu puteti organiza nimic, atunci veniti asa, ca invitati din partea acestui forum. Oricine e binevenit. La cele patru Nationale la care am fost, nimeni nu a facut vreo referire la problemele dezbatute pe topicul Nationalelor respective. Toti au fost bucurosi sa cunoasca oameni noi, sa-si revada vechi prieteni, sa faca schimb de pareri, Plus coloana aceea minunata, unica, fermecatoare. Stiu ca e asa, caci se vede in ochii fiecarui pieton sau sofer pe langa care trecem. Merita incercat sentimentul, macar o data in viata. As risca chiar sa spun ca degeaba ai sau ai avut Volvo, daca nu ai simitit emotia acestei coloane macar o data.

Nu va mai plangeti, platiti avansul si veniti sa va simtiti bine alaturi de ceilalti posesori de masini cu suflet.

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca odata : bravo lor! ubesedyv.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aeroport Tulcea = liniute.

De ce n-ai zis ca vrei liniute ? Putem sa facem si noi daca asta e important. Am mai facut.

In rest, e ceva care la noi nu se intimpla ? Ce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now