nionut76

Pe cand si la noi asa ceva?

75 posts in this topic

Ai programul acestei intalniri. Si nu se fac doar liniute ci trasee contra timp indemanare conducere. Si multe altele. Sponsori care premiaza indemanarea, cea mai rapida tura, masina, cea mai frumoasa , etc, etc.

Nu vreau liniute ca n-am masina de liniute. Eu nu mi-am luat masina de liniute. Dar o intalnire nationala care sa cuprinda asemenea activitati ar fi de preferat. De ce nu chiar o intalnire la bucuresti unde sa-i ducem pe cei care nu au fost la scoala de conducere defensiva Titi Aur. Eu am facut cursuri acolo datorita companiei si sunt foarte folositoare.

E de admirat ca au reusit sa adune sponsori si isi fac cunoscuta aceasta adunare.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-au propus si la noi (de alinbuga) probe de indemanare, concursuri de sarit in saci, de aruncat cu mucu' cat mai departe, etc, etc...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumea se imparte in doua, uni care fac si conduc aceasta lume si altii care se uita si se minuneaza cum se intampla lucrurile...

Asa si noi uni fac si gata, iar altii ca e mai bine asa ca nu e bine asa, etc dar nu fac nimic....

Daca nu as avea un minim de ratiune probabil m-as enerva si as cere stergerea contului meu si gata cu stresul VOLVO Club...,

Fac si eu un minim de prezenta iar daca nu-mi ajunge poate ar trebui sa ma implic si sa fac ceva nu sa dau din gura inttruna, fara noima logica si sens

E un forum destul de permitiv, inca de bun simt si oricine este primit si acceptat asa cum este el, orice initiativa fiind incurajata indiferent de unde vine

Ai ceva de facut, spune, ai ceva de spus, taci si fa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Printre noi sunt si oameni inteligenti si unii care se dau inteligenti. Oare tu din ce categorie faci parte cand vii cu asemenea abordare? "dau din gura inttruna, fara noima logica si sens" Daca tu nu intelegi si pentru tine e fara logica ori fara sens nu inteleg de ce mai intri in asemenea discutii. Bunul simt mi-ar spune sa stau ij banca mea si sa nu intru in subiecte pe care nu le-am inteles ori nu le stapanesc pe deplin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Este o lipsa de logica ori sens si o mare prostie sa te intrebi cum de altii pot aduna sponsori la o adunare nationala? Ce e asa greu de inteles in aceasta formulare? Poate reusesc sa redefinesc ceea ce am vrut sa subliniez

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumea se imparte in doua, uni care fac si conduc aceasta lume si altii care se uita si se minuneaza cum se intampla lucrurile...

Asa si noi uni fac si gata, iar altii ca e mai bine asa ca nu e bine asa, etc dar nu fac nimic....

Daca nu as avea un minim de ratiune probabil m-as enerva si as cere stergerea contului meu si gata cu stresul VOLVO Club...,

Fac si eu un minim de prezenta iar daca nu-mi ajunge poate ar trebui sa ma implic si sa fac ceva nu sa dau din gura inttruna, fara noima logica si sens

E un forum destul de permitiv, inca de bun simt si oricine este primit si acceptat asa cum este el, orice initiativa fiind incurajata indiferent de unde vine

Ai ceva de facut, spune, ai ceva de spus, taci si fa!

Printre noi sunt si oameni inteligenti si unii care se dau inteligenti. Oare tu din ce categorie faci parte cand vii cu asemenea abordare? "dau din gura inttruna, fara noima logica si sens" Daca tu nu intelegi si pentru tine e fara logica ori fara sens nu inteleg de ce mai intri in asemenea discutii. Bunul simt mi-ar spune sa stau ij banca mea si sa nu intru in subiecte pe care nu le-am inteles ori nu le stapanesc pe deplin.

Este o lipsa de logica ori sens si o mare prostie sa te intrebi cum de altii pot aduna sponsori la o adunare nationala? Ce e asa greu de inteles in aceasta formulare? Poate reusesc sa redefinesc ceea ce am vrut sa subliniez

nionut : TU faci parte dintre cei care vorbesc doar sa se afle in treaba ! NU faci nimic, ABSOLUT nimic , doar te dai ranit.

Marius a pus punctul pe I. Din cauza unora ca tine ( inteligenti fara viziune, practicieni fara scop) mi-e scirba sa lucrez cu romani !

Ti se pare ca am fost suficient de direct ? Daca n-am fost pot sa fiu si mai direct. ( de exemplu : TU NU faci parte din aia foarte inteligenti de pe acest forum)

Daca inca mai vrei, vei primi.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai baieti, eu nu inteleg de ce se trece dintr-un topic in altul. De la nationala Alfistilor, am trecut la nationala Volvo. Eu unul nu merg la Nationala, pentru ca nu imi permit, am alte prioritati, dar nici nu am scris pe topicul respectiv si nici pe asta (pana acum).

@nionut eu chiar nu te inteleg frate! In permanenta ai ceva de discutat pe tema asta. S-a stabilit o data (in septembrie parca) si o locatie. Majoritatea a fost de acord si s-a platit avansul. Daca vrei te duci, daca nu iti convine, nu te duci si gata.

Cat despre alfisti, au facut ceva frumos intradevar, dar fiecare isi "asterne" cum poate. tie nu-ti convine nimic, insa nici nu te-ai zbatut, nu te-ai interesat de locatii, preturi, sponsori, organizare, prospectare, etc.

Iulirx si Matrix s-au dus pana acolo, pe banii lor, pe timpul lor, au vazut, au facut poze, au negociat preturi si le-au postat aici. Tu ce ai facut? S-a luat in calcul cea mai buna oferta, adica a lor si singura de altfel. De asemenea Iulirx a donat Asociatiei 1000 de euro, bani pe care ii poti considera sponsorizare, deci nu vad ce atata tam-tam.

Iti place la alfisti.... simplu, vinzi Volvo, iti iei Alfa si te duci la intalnirile lor.

Esti stresant cu postarile tale despre nationala! Nu poti sa te duci in conditiile impuse participarii (locatie, data, pret si ceea ce mai cumprinde), nu-i problema, ca nu o sa-ti duca nimeni lipsa, cum nu o sa o duca nici pe a mea si nici pe a altora.

Spre exemplu astazi am fost la munte cu o parte din gasca mea, iar cealalta parte a plecat la mare. Ca timp si bani a fost acelasi drac, doar ca nu ne-am inteles la locatie. Nu ne-am certat si fiecare a optat pentru ce i-a convenit. Mai incolo ne intalnim cu totii sa bem o bere si sa povestim ce a facut fiecare. Simplu si prieteneste, fara arogante si fara certruri si discutii.

Eu am vrut la munte, am cautat locatie, am calculat costurile, am facut programul si un alt prieten a calculat pentru mare. Cei din gasca au optat fiecare pentru ce le-a convenit. Daca prietenul meu nu avea ce sa le spuna despre mare, mergeau cu totii la munte. Asa si cu nationala, daca nu au avut o alta optiune, au ales-o pe cea existenta

@iulirx ai trecut pe langa in rond la Carrefour, ca eram nehotarat in ce directie sa merg :D

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut, nimeni nu are ceva cu tine! Initiativele tale sunt laudabile insa "scormonind" un pic arhiva acestui forum vei afla ca multi dintre noi am avut initiative...multe & diverse. ;D

Tu vii si intrebi retoric:la noi de ce nu se poate?

Este foarte simplu: atat pe forum cat si in Asociatie suntem foarte putini!

Tinand cont de acest aspect, tot timpul am incercat sa ne raliem acestei realitati obiective si fiecare a daruit acestei comunitati atat cat a putut/avut...

Uite, incearca un exercitiu de imaginatie: propune-ti organizarea unei intruniri ( nationale.intemediare...whatever) si vezi cam ce implica acest lucru: contacte, telefoane, drumuri, cazare, bani avans, intocmirea unui program care sa intruneasca sufragiile tuturor, concursuri, premii, sponsori, etc...

Iti mai spun un singur lucru: NU ai idee cat de repede trec acele 2-3 zile in care trebuie sa "comprimi" multe din lucrurile pe care ti le doresti!

Vazut din afara, pare un lucru simplu si la indemana, insa te asigur ca nu este asa!

As dori sa am puterea de a "sterge" din mentalitatea ta si a altora notiunea de useri vechi si noi. In definitiv, suntem toti userii acestei comunitati...contextul in care cei "vechi" isi prezinta punctul de vedere rezida din faptul ca acestia au participat la astfel de evenimente, au castigat "experienta" si stiu despre ce este vorba. That's all... ;D

Numai bine! avx.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"@iulirx ai trecut pe langa in rond la Carrefour, ca eram nehotarat in ce directie sa merg :D"

Scuze, ma grabeam ca faceam "ceva" ce nu accepta aminare....

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nionut : TU faci parte dintre cei care vorbesc doar sa se afle in treaba ! NU faci nimic, ABSOLUT nimic , doar te dai ranit.

Marius a pus punctul pe I. Din cauza unora ca tine ( inteligenti fara viziune, practicieni fara scop) mi-e scirba sa lucrez cu romani !

Ti se pare ca am fost suficient de direct ? Daca n-am fost pot sa fiu si mai direct. ( de exemplu : TU NU faci parte din aia foarte inteligenti de pe acest forum)

Daca inca mai vrei, vei primi.

Bine mai Iulirx. Ramai cu parerea ta ptr ca sincer "tu chiar nu meriti deranjul meu mental". :)

Nu reprezinti etalonul de inteligenta ptr mine asa ca din partea mea esti liber sa spui orice. :)

Ptr ceilalti care tot incercati sa explicati una alta: nu am deschis acest topic ca o continuare a celui cu nationala. La o simpla rasfoire a topicului puteti observa ca imediat ce am postat acest articol a si aparut a tot stiutorul si "eminenta cenusie" a acestui forum si a si sarit ca vai "liniute" putem si noi. El atata percepe la multimea de neuroni care se chinuie sa-l paraseasca odata cu inaintarea in varsta. Ca nu despre liniute este vorba. Ci am precizat admirativ ca unii au reusit ca la o adunare sa aduca sponsori. Si era o discutie constructiva intre noi cum si ce sa facem ca sa putem aduce si noi cativa sponsori la anul. Nu anul asta. Nu are legatura aceasta nationala cu articolul mentionat de mine. Am si specificat ca nu vin sponsori ptr o intalnire la nu stiu ce pensiune de prin nu stiu ce zona. Nu pentru mici si nu pentru bere. Nu pentru prietenie. Aia vin ca sa si asocieze imaginea cu o actiune . Se cheama marketing.

Nu am vrut sa intru in polemici cu nimeni dar uneori chiar nu poti sa eviti aceste polemici pentru ca lumea nu este complet edificata despre ce este vorba. Nu trebuie sa fiu sfatuit sa-mi iau alfa romeo, sa parasesc acest forum ca am si eu o parare care contravine mancatorilor de mici si carnati. Consider inca odata ca topicul a fost facut pentru a discuta ce putem face la anul si nu acest an pentru a reusi sa adunam si noi sponsori si lume la aceasta nationala. Ca nu vine lumea sa-l vada pe iulirx inghitind 2 mici deodata si sa-l vada ce prieten este cand el nici nu are cei 7 ani de acasa ca la dat mama de la 6 la scoala. Nu vine nici topgear si nici nimeni altcineva. Putem in schimb discuta si pune cap la cap idei, pareri, contacte , persoane decidente in anumite companii care sa ne poata ajuta ca la anul sa avem sponsori. Ca unii vor bere si carnati e altceva. Sunt putini. Restul asteapta ceva mai apropiat de ideea de nationala a unei marci precum volvo.

Deci incercati sa treceti inainte sa mai spuneti ca are legatura cu topicul de nationala cateva randuri si sa vedeti ca altcineva a dus topicul spre acel topic de nationala. Toate cele bune.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, discutia in acest topic a deviat de mult de la subiectul topicului.

Ma abtin de cateva zile sa ma includ in aceasta discutie (cu toate ca as putea spune ca sunt unul dintre cei mai indreptatiti sa-si spuna punctul de vedere) si nu o voi face pentru a nu fi acuzat ca tin partea cuiva, de subiectivism sau cum vreti sa-i spuneti... La mai bine de 2 ani de la infiintare, Asociatia inca nu MI-A demonstrat scopul pentru care a fost infiintata, nici declarativ si nici faptic.

Si cu acestea fiind spuse, orice deviere de la subiectul topicului va atrage inchiderea acestuia si sanctiuni (cf. Regulamentului).

Multumesc!

Mihai

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu riscul ca mi-o iau:

@nionut De unde dracu' le scoti, frate? Probabil zona (este arhicunoscut faptul ca "unii" au un fix pt mancare...multaaaa!)

Inainte sa ne cataloghezi ca mancatori de mici si carnati (alooo OPC-u') afla un mic secret: NOI chiar nu mancam mici si carnati... :D

Ai luat-o razna rau, esti penibil si amuzant totodata.....sincer, mi-ai facut ziua!

.......................de simpatic! ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi nu se poate asa pentru ca sunt prea multi care gandesc ca tine si nu vin la o nationala sa vada cum este,sa se implice ,sa incerce aceea schimbare care spui tu,sa simti pulsul acelei intruniri,sa vezi ce repede se duce timpul.

Pentru ca nu vin mai multi dintre cei ce spui ca vad altfel,atunci nationala ar avea o alta structura si o alta organizare.

S-au expus cateva lucruri despre organizare,e foarte greu sa impaci pe toti.

P.S.

Cel mai bine ar fi sa ajungi la o nationala sa vezi ce si cum si apoi ... treci la propuneri despre schimbare.

Sincer,mie imi pare ca esti nemultumit ca e departe de tine locatia nationalei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact Dany, sunt multi care gandesc, multi care isi doresc si putini care o spun.

Nu mai discutam de aceasta nationala 2014. Aici e lamurit subiectul si inchis.

Discutam de ce va fi din 2015. Chiar daca suntem in 2014 abia ar fi cazul sa discutam ce s-a facut si ce se mai poate face pentru o viitoare intalnire. Nu veniti cu raspunsuri gen NU SE POATE. Ca nu discutam daca se poate ori nu. Discutam ce facem sa fie altfel. De exemplu oricat sunt eu din provincie datorita jobului am intrat in relatii cu Castrol Romania, Total Lubricants, Petrom/Omv, Trost si inca cative societati. Asta o spun vis a vis de Bucuresti. Pe plan local stiu cateva service-uri, distribuitor de anvelope, etc. Ideea este ca pentru a aduce un sponsor local trebuie organizat ceva in zona sponsorului. Pentru a aduce o societate comerciala ce are aria de raspandire nationala trebuie sa se discute de la Bucuresti. intai am sa-mi asum acest rol de a purta cateva discutii cu cei din departementele de marketing de la societatile respective. Nu-i nicio graba si nicio problema sa am aceste discutii pana la urmatoarea intalnite nationala. Partea care nu o inteleg eu este urmatoarea, cum ma duc si ce le spun eu? Sunt o persoana fizica care este activa pe un forum auto si incerc sa gasesc sponsori. Nu cred ca cineva mi-ar face mie o donatie ca pers fizica. Poate sunt unii care spun, poftim participam la actiunea voastra cu 300 euro de exemplu. Ori 500, ori 1000. Depinde de disponibilitate. In baza a ce primesc acei bani ori in baza a ce se fac donatii de produse? Chitanta nu pot sa le dau, nici macar un act ori altceva care sa ma sustina in actiunea mea. De asta trebuie discutat in primul rand ce statut are aceasta asociatie ori ce putem face sa aducem societati care sponsorizeaza aceataa actiune. Daca aveti idei, va rog. Fara replici gen, fa tu, du-te tu, etc. Se poate discuta constructiv si putem fqce o treaba daca se vrea. Daca nu se doreste si e absurd ve spun eu atunci ramane aceasta intalnire la stadiul care este si nu mai discutam in veci de ce nu vine lumea.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane.... care este rostul acestor sponsorizari? mergi sa te intalnesti cu membrii forumului, nu sa castigi bani si anvelope. Este o intalnire, nu un concurs. Eu merg saptamanal, la intalnirea din Bucuresti si merg cu masina de serviciu. Gusti vine cu Opelul, ca nu mai are Volvo, mergem sa ne intalnim, sa vorbim sa glumim, bem un cico, mancam o grisina si se face 12 noaptea. Nu prea se vorbeste despre Volvo, destul de putin despre forum, destul de putin despre troacele noastre.

Cam asta e ideea, este intalnirea Volvo club, majoritatea vin cu Volvo, insa nu le admira nimeni, nu le facem poze, nu stam de ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concursurile sunt ca activitate adiacenta acestor intalniri. Ca buna dispozitie. Si naste un spirit de competitie. Aceste sponsorizari nu vin decat pentru promovare si nimic mai mult. Care era rostul sponsorizarilor la intalnirea celor de la alfa? De ce ursus? De ce michellin, de ce asigurari ori cupoane de reducere in service-uri? Pentru imagine. Pentru reclama. Pentru ca da bine in on line. Pentru ce exista sponsorii? Pentru ca vor sa-s asocieze numele cu un brand. Mai ales ca volvo este vazut ca o marca premium si o marca safety. De ce nu ar veni? Ca avem noi idei preconcepute ca nu vin? Uite la altii se duc. Se duc pentru activitatile care le au ei. De ce top gear face reclama la asa ceva? Dc promoveaza intalnirile de orice natura dar in care exista activitati ce tin de soferie, indemanare, siguranta etc?

Ideea de intalnire nationala presupune asemenea activitati si nu este asociat cu un concediu cu prietenii. Voi faceti confuzie intre concediu si intalnire nationala. Cu este diferita aceasta adunare nationala fata de concediul tau din weekend?

Sent from my iPhone using Tapatalk

De ce foloseste Titi Aur ca masina de demonstratie un volvo s60? Pentru ca isi asociaza imaginea lui de fost pilot, campion etc cu siguranta. De ce volvo si nu renault de exemplu? Ori orice alta marca auto? De ce tocmai volvo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta inseamna intalnirea Volvo! Intalnirea cu prietenii de pe forum si DA este un concediu cu prietenii de pe forum. Intelege si tu, ca nu se fac concursuri, liniute si nu castiga nimeni anvelope sau bere. Si d'aia nu am eu somn noaptea, ca nu-si asociaza Michelin si Top Gear numele, cu marca de masina pe care o detin eu. pentru mine este fix acelasi lucru. Eu m-as duce la Nationala sa cunosc alti mebrii si sa vorbim, sa socializam si nu sa ma intrec cu ei

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor,

Am citit cu atentie toate postarile e pe acest topic si as dori sa va prezint cateva aspecte care cred eu ca au legatura cu topicul. Insa va rog sa nu comentati punctual, din auzite sau pareri personale, ci sa va ganditi putin si sa vorbiti pro-activ, constructiv. Inclusiv de Volvo, unde daca nu stiti, exista program dedicat SH care mie mi se pare destul de competitiv.

Sponsorizari - ORICINE cine face o sponsorizare o face cu gandul ca are ceva de castigat de pe urma evenimentului - fondurile de marketing in ziua de azi sunt cheltuite cu extraordinar de mare grija, cu un "revenue" cat se poate de bine anticipat - de obicei vanzari potentiale obtinute de pe urma evenimentului.

Astfel haideti sa ne intrebam fiecare:

- cati din noi in total luam anvelope noi de la vreun UNIC furnizor - sub forma de "contract" cu reduceri, daca exista?

- cati din noi ne asiguram RCA si CASCO la un unic asigurator, daca am reusi sa avem un contract cu reduceri atasate?

- cati din noi ne reparam masinile la Volvo la nivel national, nu ma refer aici Bucuresti neaparat?

- cati din noi ne luam masini de la Volvo, iarasi la nivel national, fara sa ma refer la Bucuresti neaparat?

Veti vedea ca fiecare ne descurcam cum putem, cautam pretul cel mai convenabil, ca atat ne permitem - ceea ce este firesc.

Ei, la fel gandesc si potentialii sponsori - specific NOI NU REPREZENTAM segment tinta pentru ei. Deci nu merita sa investeasca in noi.

Daca va uitati pe strazi -nu doar in Bucuresti - veti vedea o caruta de XC60 si S60 si V40 - EI REPREZINTA targetul pentru Volvo si asiguratori si furnizori de anvelope, nu noi. Acesti posesori de masini enuntate mai sus, spre exemplu

- achizitioneaza anvelope tot la 3 ani de la anume furnizor plus servicii roti

- au asigurari RCA SI Casco la acelasi furnizor

- repara masinile la Volvo - pe plan national.

- cumpara masini de la Volvo.

In opinia mea, daca ne dorim pe viitor sa avem sponsori, ar trebui sa devenim grup tinta pentru acestia. Cum? Este destul de simplu: de primele 3 lucruri de mai sus avem nevoie si noi, chiar daca nu ne permitem sa ne luam Volvo nou. Si atunci devenim grup tinta pentru:

- un furnizor e anvelope

- asigurator

- Volvo - da Volvo - deoarece ar obtine un flux de venit bun de pe urma a 80 de masini SH.

Daca reusim sa facem asta, ghiciti ce?

- si mai multi posesori de Volvo vor dori in club pentru reduceri

- crestem ca si numar de membri activi si respectiv grup tinta.

Deci in opinia mea ar fi fezabil - insa tine de FIECARE din noi - sa gandim:

- pentru NOI, nu pentru MINE.

- in VIITOR, nu ACUM

- Asociatia poate fi NOI, nu feraru, iulirx, laura, etc. Adica sa nu gandim ce asteptam de la Asociatie / Club ci mai degraba cum am putea TOTI IMPREUNA sa le transformam astfel incat intr-adevar sa devenim ce ne dorim.

Daca asteptam ceva de la cineva ne imbatam cu apa rece. Daca ne mobilizam si fiecare din noi face un commitment personal pentru asta, cred ca am outea reusi ceva. Insa trebuie FIECARE din noi.

Va rog din nou sa nu comentati din inertie, fara sa ganditi, experiente trecute (eventual ale altora) si pareri personale - haideti sa fim constructivi.

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, bine punctat maverick. Trebuie sa adunam cateva informatii personale referitor la consumabilele, asigurarea si alte cheltuieli avute pentru masina personala. Putem gasi un o societate interesata sa colaboreze pentru fiecare lucru descris de maverick. Asigurare, consumabile, anvelope, service, etc. Si le luam sub forma de tabel sa putem vedea in mare posesorii de volvo de pe forum la ca societati au asigurare incheiata, cu ce firma colaboreaza ptr piese, service, etc. Avem si printre noi oameni care au dezvoltat un business prin intermediul forumului. Poate ne putem baza si pe ei.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nionut

pot sa te fac MEMBRU DE ONOARE , AL ASOCIATIEI

si nu va trebui sa platesti cotizatie

pot sa-ti dau mina libera sa vorbesti -cu cine vrei tu- sa faci, sa organizezi asa cum vrei tu-ai girul necesar- cu orice sponsor crezi tu de cuvinta-sa faci natioanala de anul asta asa cum vrei tu.

TE BAGI? daca DA eu o sati trimit hiirtiile ca reprezentat oficial al asociatiei-singura care are personalitate juridica.

astept cu nerabdare raspunsul tau

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pot vorbi fara nicio problema. Am spus ca platesc acea cotizatie anuala ca membru dar ca nu stiu cum se procedeaza in cazul unor sponsorizari indiferent de natura lor. Daca cineva a facut in trecut asa ceva sa-mi spuna si mie. Se da factura ceva, chitanta etc?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu e nevoie de membru de onoare ci doar sa stiu legal ce si cum se procedeaza in cazul unor sponsorizari.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reamintesc faptul ca nu exista nicio afiliere intre acest forum si asociatie si ca nu este necesara calitatea de membru pentru activarea pe forum. Orice actiune a unui utilizator al forumului este benevola in cadru oricarei forme de asociere atata timp cat nu pericliteaza imaginea forumului.

Va rog ca orice discutie pe marginea vreunei afilieri sa se realizeze in privat.

Multumesc!

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

afiliere

cine cu cine,ca nu inteleg

eu stiu ca forumul nu este al ASOCIATIEI VOLVO CLUB ROMANIA

stiu ca forumul este prorietatea unei persoane private-respectiv @shpeedy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt inscris pe forum sunt inscris automat in asociatie ?

Edited by Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cum ma pot inscrie in As. ? Este un topic al asociatie pe forum?

Edited by Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now