nionut76

Intalniri Volvo C30

228 posts in this topic

As fi venit si eu,dar din pacatate in perioada aia sunt pieton...si e posibil ca nici pe langa casa sa nu fiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
As fi venit si eu,dar din pacatate in perioada aia sunt pieton...si e posibil ca nici pe langa casa sa nu fiu.

Pai si copilotul? :)

Sent from my Nokia 3310i

using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa negociez cu el :D

Daca se nimereste sa fiu si acasa,vin sa va fac o vizita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi frumos. Cat mai multi, masini cat mai multe. Poate o chemam si pe madam de la Exclusiv daca are sambata program.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eu am vorbit cu fotograful deoarece vreau sa-i fac C30 niste poze inainrte sa-l schimb (mi-a placut masinuta asta)

Cu madam de la Exclusiv o poti invita, vezi daca vine

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

59dd33d4d9bbab7d3b09c0881722d824.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci pana la urma intalnirea asta este o mini-intermediara, nu? La inceput era intalnirea C 30-istilor iar acum este intalnirea posesorilor de Volvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este doar o intalnire.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deci pana la urma intalnirea asta este o mini-intermediara, nu? La inceput era intalnirea C 30-istilor iar acum este intalnirea posesorilor de Volvo!

Luam un flex si cosmetizam toate masinile care au mai mult de trei usi.

La tine avem cel mai mult de lucru, e mare Aro-ul.

Sent from my Nokia 3310i

using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, o sa fac o mica povestioara aici. Am intrat pe forum volvo-club.ro in 2012. Am interactionat cu voi asa cum am gandit eu, in functie de starea mea. Am stat si analizat, privit de pe margine cam ce se vorbeste, intampla mai ales la actiunile organizate de catre forumisti. Am incercat mereu sa dau un sfat acolo unde ma pricep ori sa imi dau cu parerea acolo unde am considerat ca pot sa fac asta. De la un timp am inceput sa discut cu cativa colegi de pe forum si sa dam o culoare acestor intalniri si mai ales sa le readucem in actualitate. Este pacat cand vezi atatea masini volvo pe strazi si observi ca pe forum suntem mereu cateva zeci de pers care au activitate aproape zilnica. Mie unul forumul mi-a dat un fel de dependenta, un al doilea facebook. M-am cunoscut cu voi, legat prietenii, m-am cunoscut cu posesorul forumului ori cu cei ce detin asociatia. Am tras cu urechea la ce e bine si ce e rau si acum incerc alaturi de ceilalti colegi care vad ca se implica alaturi de mine sa schimbam putin situatia . Sa reinviem aceste intalniri organizate prin care facem atat forumul cunoscut cat si noi insine ne cunoastem unul pe celalalt. Ca urmare de anul trecut din noiembrie am facut cateva deplasari sa cunosc colegii din Bucuresti, colegi care in masura in care au reusit au venit la aceste intalniri. Si am inceput cu intalnirile celor cu c30-uri. Am fost 4-5-6 dar am fost. Pe langa am cunoscut alte persoane care au considerat ca merita deranjul de a veni chiar daca afara era frig, ceata, ori probabil aveau alte planuri in ziua respectiva. Pe aceasta cale le multumesc. Ei sunt stiuti de colegi, am postat poze si am discutat mereu cand, unde si cum ne vom mai intalni.

Dupa aceste intalniri organizate la Bucuresti am inceput sa discutam despre intalniri in alte locatii ce implica deplasari. Acum facem in Constanta. In viitor facem la Brasov. Locatii care permit deplasarea celor din zone apropiate si care sa spuna prezent la intalnire.

Am discutat cu colegii despre Constanta la inceputul anului, in luna ianuarie mai exact si am stabilit ca intalnirea sa aiba loc in februarie pe data de 28.02.2015.

Am renuntat la intalnirea facuta doar pentru cei cu c30 pentru ca am vazut persoane interesate sa participe si s-au deranjat pentru asta desi aveau alt model de masina. Pana la urma importanta acestor intalniri este sa facem forumul cunoscut si sa ne cunoastem intre noi. Marketing-ul este important pentru noi. Sa fim vazuti, auziti, intalniti, cunoscuti. Daca ne dezvoltam putem avea beneficii ca grup. Ca posesori volvo. Beneficii din partea service/urilor, dealerilor. Dar trebuie sa ne dezvoltam si sa ne facem cunoscuti. Stiu ca au mai fost actiuni, stiu ca s-a mai incercat asta. Dar ma incapatanez eu si ceilalti colegi( mai tineri) sa urnim piatra asta la vale. Sa facem sa mearga aceasta relatie de cooperare intre noi si intre service-uri si noi. Prin urmare pentru nationala 2015 se fac deja discutii cu dealerul Volvo Exclusiv Constanta. Vreau sa-i avem intre noi si vreau sa fie altceva aceasta intalnire. Pierdem multe persoane care nu vin tocmai pe faptul ca pana in prezent aceste intalniri au fost un fel de concediu in familie si cu prietenii, la randul lor posesori volvo. Incercam sa facem altceva. Vedem ce va iesi. Am discutat de anul trecut cu Feraru despre cum vad eu lucrurile din exterior ca absent de la nationala. Niciodata nu a fost problema banilor, distantei parcurse ci doar problema ca nu exista ceva facut ptr volvo. Asa cum bine a zis colegul Buga " volvoday-ul". Nu este nevoie sa facem cazari pe zile intregi ce implica cheltuieli mari. Putem face totul organizat, grupat, compactat. Intr-o singura zi. O zi in care cuvantul de ordine sa fie Volvo si nu hotelul, masa, peisajul, etc.

Cam asta vreau sa fac si va fac cunoscuta prin aceasta postare.

Acum:

Rog un moderator sa faca un topic nou( sunt pe telefon si nu stiu din ce motiv nu reusesc sa deschid un topic nou). Topic care sa se cheme INTALNIRE VOLVO CONSTANTA.

Intalnirea va avea loc sambata 28.02.2015 in parcarea Maritimo Mall Constanta si va fi organizata pentru toti posesorii de volvo indiferent de model/ an fabricatie/ motorizare/etc. Asteptam sa fim cat mai multi si sa ne facem cat mai cunoscuti. 71d4a0281e0a04dbd53a7aabc7e34f97.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luam un flex si cosmetizam toate masinile care au mai mult de trei usi.

La tine avem cel mai mult de lucru, e mare Aro-ul.

Sent from my Nokia 3310i

using Tapatalk

ramane surplus din care mai iese inca un cazan 30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca as face o regenerare pana la Constanta . :D

Trebe obligatoriu cu Volvo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parca as face o regenerare pana la Constanta . :D

Trebe obligatoriu cu Volvo ?

Iti fac eu un poster pe care scriu "Asistenta Volvo" si o lipim pe masina ta

:P

Sent from my iPhone

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bre. Ia vino si tu. Alege un model si hai la Ctz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Volvo obligatoriu, poate vine doamna de la Exclusiv Auto si nu ne vede in formatie de Volvo.

Atunci vin si eu cu renou ca merg mai ietin decat o masina pe gaz :D:):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Volvo obligatoriu, poate vine doamna de la Exclusiv Auto si nu ne vede in formatie de Volvo.

Atunci vin si eu cu renou ca merg mai ietin decat o masina pe gaz :D:smile::D

pai ii pui renu si gata, ai travestit renou`

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand vine doamna de la Exclusiv Auto ... o sa am si eu cateva intrebari .... cum ar fi ... dece @#$R%^ costa 300 lei un capacel de la stergatoarele de faruri ...

in concluzie vin si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

O invitam doar ca ar fi putin neplacut sa sarim cu reprosurile. Si inca nu ne-a spus da pentru prezenta. La preturi probabil au adaosul mare la fel ca si ceilalti dealeri. La Alex cat costa piesa respectiva?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem of topic. Piesa respectiva o poti gasi la dezmembrari ( Cipilika, Ionutz_lup) ori sa o cumperi de noua ( Midnight Caller, Vlp). Cei din urma ne pot da o idee de pretul real al acelui reper in comparatie cu dealerul. Dar nu poti compara un pret din dezmembrari cu pretul unui produs nou cumparat de la dealer.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

in concluzie vin si eu

Adriane, mai traiesti? :hello: :hello: :hello:

Se pare ca o sa fie ceva participanti la intalnirea de sambata. Dintre cei neanuntati se numara:

- Gusti si Vadim;

- posibil Narcisa (Andrei Becleaniachis);

- posibil Adrian - Mangalia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu traiesc ... iulirx nu vine?

Nu stiu! Intreaba-l pe facebook daca este in tara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e in tara,am vorbit eu deja cu el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adriane, mai traiesti? :hello: :hello: :hello:

Se pare ca o sa fie ceva participanti la intalnirea de sambata. Dintre cei neanuntati se numara:

- Gusti si Vadim;

- posibil Narcisa (Andrei Becleaniachis);

- posibil Adrian - Mangalia.

cam 80% vin si eu :D
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now