Guest JUPAN_EMY

Schimbare limba computer bord ! HELP !

30 posts in this topic

VOLVO  S80 2002  2.0 T

Salut. Oameni buni va rog sa imi spuneti cum pot schimba limba de pe computerul de bord. Este in germana si as vrea in engleza. De asemenea am pus xenoane in plus si imi da un msg de eroare in bord  ( triunghi portocaliu + mesaj )  , iar cand le sting se opreste. Poate stiti sa imi spuneti cum sa rezolv acetse 2 probleme. Multumesc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu eu numai la reprezentanta se poate incarca limba nou si parca era in jur de 200 de RON sau 150, sau in Ungaria unde este mai ieftin, sa ma corecteze cineva daca gresec ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt  socat : la reprezentanta VOLVO de la Iasi  mi-au cerut  6 mil  ca sa  imi schimbe  limba in engleza. Cica trebuie pus nu stiu ce soft.... .  O copie la cheie costa 2 mil dar atentie doar cheia fara comenzile de inchidere centralizata. Manopera la cheie - cica programarea cheii costa 1.5 mil adik o ora de manopera electrica. Eu stiam ca se normeaza cu 0.2 sau maxim 0.5 ore. Astept opinii avizate.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Timisoara schimbarea meniului m-a costat 200RON iar o dublura la cheie costa aprox. 500RON in TM iar la Szheged 98.2E. 30 de minute e normat la ei pt. cheie si include (update soft masina, update soft cheie) iar cheia bruta e inclusa in acest pret de 98.2E. Masina trebuie sa fie la ei cand faci cheia. Update-ul de soft se face de pe serverele din afara si de aceea dureaza, ca totul e on-line!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In bucuresti, a facut cineva schimbare de limba de curand? se face programare? cat mai costa?

multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am făcut eu rescriere soft acum mai puÅ£in de o lună la reprezentanta BucureÅŸti, pt S60 ÅŸi am plătit 125 ron, după un discount la manopera de 20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.

unchiul meu tocmai m-a sunat sa ma intrebe de cineva care poate sa-i puna limba romana la computerul de bord la un XC90.

cica la volvo i-au cerut ~1000 lei:)

stie cineva unde sau cine mai poate face chestia asta ieftin?

in bucuresti, am uitat sa precizez..

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.

unchiul meu tocmai m-a sunat sa ma intrebe de cineva care poate sa-i puna limba romana la computerul de bord la un XC90.

cica la volvo i-au cerut ~1000 lei:)

stie cineva unde sau cine mai poate face chestia asta ieftin?

in bucuresti, am uitat sa precizez..

Din pacate suntem prinsi in plasa cu schimbat-ul limbii la Volvo si cam atat e peste tot ! Tot in jur de pretul ala e si in Ungaria. Incepand cu jumatatea lui 2009 parca au ridicat preturile asa dintr-o data, nu stiu de ce, probabil stiind de faptul ca nu avem incotro si vom plati daca vrem alta limba  >:(.

Momentan nu a descoperit nimeni un loc mai ieftin, sau cel putin eu nu am auzit !

700 - 1000 RON cam peste tot

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.sunt nou pe forum si am si eu o intrebare.am un volvo s80 d5 din anglia si as vrea sa nu imi mai indice consumul si toate astea in mph adik in mile.stie cineva cum as putea schimba in caz ca as putea?multumesc

a 3-a greseala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste cu BogdanG si se rezolva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine cauta gaseste ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut bogdan.numele meu este dan i am un volvo s80 d5 luat din anglia.spunemi si mie t rog cum sa fac sau dak s poate sa schimb din mph in km la consum si toate alea kre mi l arata in bord.multumesc

a 4-a greseala

Curaj ....mai ai una  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face, costa 70RON .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Bogdan acasa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu citesti n am ce sa ti fac .. mura n gura nu ti dau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine e 50 Ron schimbarea din Miles in km.Se poate face incepand cu saptamana viitoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine este 100 RON deci mergi la Detonator ca este mai ieftin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah Ma cum un 100Ron ca Vineri 13 era 70 Ron?

parca asta era explicatia lui "mah" ...nu ?  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia era oferta pt vineri 13, ce dracu "mah" doar nu o să iau acelaÈ™i preÈ› într-o zi normala ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now