Sign in to follow this  
Followers 0
muadDib

A aparut MOARTEA pe sosele. Ca parca nu era deajuns carnagiul.

22 posts in this topic

Uite ca in panoplia de oferte pestrite de pe o piata auto cretina se mai naste o stea... :

Celebra Geely chinezeasca, facuta parca sa rezolve problema demografica a tarii aleia...

http://www.geelyromania.ro/

Ca sa o vedeti in testele de coliziune:

Unii s-au crucit, e printre cele mai proaste masini.

Eu asa vad reclama. Sicrie pe roti. La numai 7 mii si ceva de Euro.

PS. Deja am auzit ca au aparut sub forma de taxiuri in cateva orase. Ocoliti-le!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai citi si ce scriu pe forum? :violent1: nu altceva, de unde doamne iartama le scot astia, habar nu am

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa le tina masinile cat ii tine mamei pensia!!!!!!!!!!!!!

Proaste la fel ca si cei ce le cumpara.

Are un vecin si merge  ;D ;D ;D ;D foarte bine. Nu stiu de cand o are ca parcheaza in patea opusa a blocului, dar l-am vazut cand i-a luat-o cu platforma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumos absoarbe forta impactului! :thefinger:6 stele la protectia pasagerilor! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai, cum naiba au voie sa vanda asa ceva ?!... Incredibil, incep sa-mi schimb impresia despre logan  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx: are loganu' un + ,asa-i?  :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa mai zicem de acest tanc 4X4???  ??? ??? ???

http://www.youtube.com/watch?v=DZWy_fASSiQ&feature=related

Dumnezeule  :wow: , trebuie sa caut crash-test-ul cu Trabant-ul, tare mi se pare ca e superior conserve-i asteia

Gata, l-am gasit

E adevarat ca aici e vb de un crash cu toata partea frontala, dar daca stam sa ne uitam, la Trabi usa e intacta ca forma, inclusiv partea frontala a celulei de siguranta, si avand in vedere ca e o masina din nush ce an, eu zic ca e total superioara conservei chinezesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maaaaaaaaaamaaaaa ce dezastre. Trabantul ala e net superior, ca sa nu mai vorbim de Logan cu 3 puncte Ncap (ca si Vw GOLF IV). Adevarat ca sunt ieftine, dar sincer prefer un mod mai scump de a muri  :sad5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trabantul este mai OK, ptr ca are greutate mai mica, iar PFL-ul se "evapora" la soc, parca ar fi kevlar, deci absoarbe socul impactului mult mai bine decat cacatul chinezesc ...

Eu nu sint rasist, dar galboii astai sau cam inmultit ... , trebuie sa se faca o selectie ...  ;D ... sa-si conduca ei cacaturile ...

Ieri am vazut un mertan chinezesc cu nr de MS, era o tipa bine la volan ...Oare stie ca conduce un sicriu pe roti?!?  ::)

rip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate masinile mici rasp bine la impacturi, uitati-va la astea 2 smartul la 199 si ceva la ora eu zic ca ai supravietuii, daca nu ai muri din cauza impactului, fortza dezvoltata la impact este imensa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testul din clip e la 70 MPH, aia vine cam 110 - 115 Kmh, nu is sigur daca la 199 mai rezista asa, probabil se dezintegreaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite si un peugeot 407 - cu 5 stele la Crash test... Ce ziceti, ala de pe locul din dreapta o fi fost fericit ?...

post-495-12877847768269_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ce ca...t mananc tot timpul?

Masinile frantuzesti vor lua mereu 5 stele la EuroNCAP. ;) Pentru ca acolo toti sunt egali, doar ca unii mai egali ca altii. Nu conteaza ca am vazut si eu destule horror story-uri cu Renault-uri si Peugeot-uri ca actori principali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea:

1. Orice masina poate lua 6 (!) stele la euroncap sau orice test vor fabricantii ...

2. Orice masina este defapt un cosciug pe roti ...

3. Nu orice masina este in top la capitolul siguranta ...

4. Cei car zic ca sint in acest top, degeaba fabrica masini de peste 100 ani, nu au in spate experienta acumulata de alte marci, care au facut si au tacut ...

5. Cu Volvo nu se poate compara nici o masina de serie ...

6. Eu conduc Volvo ... si stiu de ce!

7. ... de restul numi pasa ...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar intr-un tanc poti fi f. sigur daca nu te sperii si faci infarct la impact. ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te distruge impactul 3.0

- Impact 1.0 - fieru' tau in fieru' aluilalt

- Impact 2.0 - Corpul tau in elementele de interior ale masinii.

- Impact 3.0 - Organele tale interne in "carcasa"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0