maverick

Ziua portilor deschise - lansare noul XC90 - 8 Aprilie 2015

30 posts in this topic

Salut,

Am placerea sa va anunt ca Miercuri, 8 Aprilie 2015, in prima parte a zilei, este ziua portilor deschise la Volvo cu ocazia lansarii noului XC90 in Romania.

Asadar, cine doreste sa vada noul XC90 poate merge la Volvo sa il vada.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Volvo... Care Volvo? Primus, Exclusiv, Iatsa?

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este vorba de Primus Bucuresti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic sters si mutat in "Alte modele"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. acest lucru va trebui sa te adresezi administratorului site-ului. Eu nu am aceasta putere.

Daca va fi cerere sunt sigur ca se va crea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am de ce sa ma adresez, pt. ca nu exista niciun posesor de XC90 II aici pe forum si nici comandat nu e vreunul.

Si cu asta incheiem off-topicul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nici pe alte forumuri nu sunt posesori insa se dezbate ''la greu''! Ce-i drept s-au si comandat vreo 40 de bucati dar sectiunea a fost creata inainte de a iesi modelul pe strada!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi lua la cererea voastra expresa (daca va fi) legatura cu adminul pt crearea categoriei, fara probleme.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Volvo... Care Volvo? Primus, Exclusiv, Iatsa?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Importatorul Volvo in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-3567-0-64871500-1428521322_thumb.jp

Am ajuns mai devreme, am avut bucuria sa ma bucur in liniste de o muzica linistita si o revista foarte buna dedicata Suediei.

Cu 30 minute intarziere, au fost lasasti sa intre si ceilalti invitati, iar dupa 15-20 de minute de plictiseala a fost prezentata masina/conceptul/filozofia. Eu as fi vorbit mai mult despre valorile si filozofia scandinava, dar a fost ok si cu un discurs mai comercial.

Dupa care... imbulzeala la vazut singura masina expusa, un D5 care parea varianta de baza - nu sunt sigur - dar cu siguranta nu era R design. Mult mai prietenoasa in realitate decat in poze/filme.

Una peste alta, un eveniment romanesc, dedicat unei masini cu adevarat suedeze ;)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu masina astazi in mall Baneasa (am dat o fuga dupa ce mi-a spus Adi ca este expusa);

la prima impresie este o masina reusita, cel putin exteriorul deoarece nu te puteai apropia la mai mult de 1,00m de ea....in weekend daca apare Andy imi deschide si mie o usa :)

partea din fata aduce a Audi, dar nu este cea rau. :)

Dupa cum ne-a informat si Ovidiu este modelul cu motorizarea D5 post-3416-14285875480562_thumb.jpgpost-3416-14285875667019_thumb.jpgpost-3416-1428587579582_thumb.jpgpost-3416-14285875911297_thumb.jpgpost-3416-14285876043044_thumb.jpg

Sent from my iPhone

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care-i pretul ?

Din cate imi amintesc, 55.000 varianta de baza, asta D5. Nu am apucat sa ma uit pe hartii - am plecat din Bucuresti - dar presupun ca ai de toate, inclusiv in varianta Momentum. 225CP, cutie automata (standard pe toate versiunile), pachetul de siguranta la fel standard.... Daca mi-am luat in 2011 masina Volvo din 2001, sper sa nu astept inca 10 ani sa-mi iau un XC90 din 2015 :))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 3 ani va fi sub 30000 euro, cel putin eu ma bazez pe asta! Culoarea asta este cea cu care s-a lansat in 2007 X5-ul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 3 ani va fi cu siguranta sub 30.000 euro. Oricum masina e altceva in domeniul confortului si sigurantei. Culoarea e ok desi este intalnita si la alte marci. Varianta R design in schimb are acel albastru foarte placut. Lansarea a avut loc si de acum sunt curios cate se vor vinde avand in vedere pretul/dotarile/concurenta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aa, si ce nu-mi place... sigla noua cum este proportionata si integrata in grila imensa din bot. Plus ca te chinui putin in atata crom sa deslusesti sigla producatorului.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pentru un nestiutor e complicat sa ghiceasca din prima marca auto. Asta vad eu cel putin din poza asta . b8993c0cda68c55311bb9668c146ecd7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi lua la cererea voastra expresa (daca va fi) legatura cu adminul pt crearea categoriei, fara probleme.

Ceva noutati? Ne mutam in casa noua sau mai ''spargem seminte'' in scara blocului?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am facut datoria cum am promis si am vorbit cu Mihai despre asta Vinerea trecuta la intrunire, si a zis exact ce am zis si eu, ca abia s-a lansat pe piata si ca nu e niciunul cumparat, si ca se va deschide sectiunea cand va fi cazul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu promit solemn ca peste 3 ani voi avea modelul acesta! Mi se pare o atitudine conservatoare sa nu se creeze sectiunea pana cand,nu vor fi posesori ai modelului!

Cei care vor sa-si configureze masina asta noua au dubii, temeri, nedumeriri si prin dezbateri in forumuri isi formeaza o imagine concludenta.

Personal am cateva nelamuriri legate de suspensia adaptiva, configurare R-design, pachetul Inscription iar de T8-ul ala nici nu-mi vine sa mai zic! Cu siguranta ar fi cativa dintre membri care ar putea accesa informatia mai bine decat mine si sa o impartaseasca pe forum.

Considerati ca este cazul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate imi amintesc, 55.000 varianta de baza, asta D5. Nu am apucat sa ma uit pe hartii - am plecat din Bucuresti - dar presupun ca ai de toate, inclusiv in varianta Momentum. 225CP, cutie automata (standard pe toate versiunile), pachetul de siguranta la fel standard.... Daca mi-am luat in 2011 masina Volvo din 2001, sper sa nu astept inca 10 ani sa-mi iau un XC90 din 2015 :))

Nu inteleg de ce doar atat. Ma asteptam la 100.000€. Sunt curios cum arata live ca din poze pare imensa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ i love vlv...Nu te suparea dar ce DZeu poate sa aiba o masina cu asa motorizare ca sa ajunga la suma pe care o asteptai!!!

Arata foarte frumos dar costul unei masini depinde mult si de ce tehnologie bagi si in motor nu numai in design etc ,dupa care trebuia sa fie si vandabila si fiabila si ce mai se doreste.

Iubim toti aceasta marca dar sa fim realisti cu pretul. :smile:

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate ajunge la 100000 in configurarea unui XC90 T8 INSCRIPTION cu toata lista de optionale bifate! La RR Supercharged sari de 150000, BMW X5 este peste 120000 asa ca Volvo se aseaza binisor in pret pentru o masina in care s-au investit peste 6 miliarde!

Ii las pe altii sa calculeze cat ar veni asta in ...schnitzele, poate este de ajutor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa ne calmam , numai cu lexus lfa nu prea si-au scos banii , cu un xc90 o sa-si scoata banii cu vf. si indesat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@V50Saphir , Nu am vazut masina ca sa-mi pot da cu parerea dar faceam o comparatie intre un x6 sh din 2011 care costa 70.000 si xc90 care din 2015 costa doar 55.000.

Cu cei mai bun si ce are mai mult x6? Bine, nu stam sa facem comparatii dar am asteptari mai mari de la volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema mea cu masina asta, este suprinzator interiorul. Nu stiu, am impresia ca au luat-o pe ulei de prin 2012. Totul digital, LCD trallalala. Si la acest nou XC90 au trantit o tableta acolo. La noul S-klass, tot bordul e o mare tableta. Dupa ce stam toata ziua cu touchul de la telefon, in masina iar touch. Care o sa fie plin de amprente tot timpul. Nu mai simti acolo un buton cand ul apesi, nici estetic nu mi se pare cine stie ce. Bine si la modele noi, ceasul asta pe mijloc si digital, mi se pareau mult mai elegante cele vechi, cu doua- turometru vitezometru.

si in exterior cred ca si-au pierdut putin din identitate. Chiar acum cateva zile vazusem la distanta (pe la unirii) o masina, niste faruri si am intors repede capul credeam ca e noul XC90 si era un Audi :D Niciodata nu mi s-a mai intamplat sa fac o confuzie intre orice alta masina si Volvo

Volanul era mai reusit la S60/vechiul XC 90 cred. Pacat ca nu mai e Steve Mattin la ei :(

Edited by flaviuscristea
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now