dummy br

probleme putere volvo v40,16 benz 109 cp

14 posts in this topic

BUNA ziua tuturor .sunt de 0 luna posesorul unui volvo v 40 ,an 99 breck,motor 1,6 benz,109 cai.masina mergea bine in afara de un zgomot ca un carait la motor,am fost la service si miau spus ca e variatorul de turatie de pe admisie,am schimbat la ea kit distributie ,ulei filtre ,si variatorul ,dar cand sa o iau din service3 ,am facut o tura si masin a nu mai are putere,nu trage bine la 4500 de ture am 60 km&h,cei de la servis spun ca e ok dar cred ca nu epusa bine la punct,CATEVA IDEII,CU REZOLVARE PROBLEMEI ,astept ,si va multumesc tuturor

Share this post


Link to post
Share on other sites

..back to the shop... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUNA ziua tuturor .sunt de 0 luna posesorul unui volvo v 40 ,an 99 breck,motor 1,6 benz,109 cai.masina mergea bine in afara de un zgomot ca un carait la motor,am fost la service si miau spus ca e variatorul de turatie de pe admisie,am schimbat la ea kit distributie ,ulei filtre ,si variatorul ,dar cand sa o iau din service3 ,am facut o tura si masin a nu mai are putere,nu trage bine la 4500 de ture am 60 km&h,cei de la servis spun ca e ok dar cred ca nu epusa bine la punct,CATEVA IDEII,CU REZOLVARE PROBLEMEI ,astept ,si va multumesc tuturor

E grav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pusă distribuția aiurea. Înapoi la service.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema descrisa au mai patit-o si alti colegi pe forum. Conform postariilor poti avea atat probleme cu punerea la punct a distributiei cat si cu partea de alimentare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

caut sa inchiriez cale pt volvo v40 ,an 2000,motor 1,6 .16v ,109 cp,ma poate ajuta cineva/.? multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, avem noi dar ce garantie avem ca le returnezi ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dummy la ce service ai fost de nu au pus distributia la punct?

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

la gerge ,pe nationala veche ,stii tu unul care se pricepe ?stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles.Deja ai spus totul...

O sa iti trimit PM cu datele unde sa te duci sa iti rezolvi problema.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now