Helium

Mesaj player "track unreadable"

11 posts in this topic

Salutare, am un XC60 din 2011 varianta D3 2L 163CP. Problema la introducerea stick-ului pe usb este ca nu imi ruleaza mp3-urile ci imi da eroarea de track unreadable. Am incercat sa-i dau de cap si am citit pe net ca ar trebui scoase tag-urile mp3-urilor insa fara nici un rezultat. Este nevoie de facut un update de soft sau poate ma ajuta cineva cu un sfat.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte sa copizi pe el cum a fost formatat?

Deobicei se formateaza cu fat32,stick-ul.

Sau incearca si in celelalte 2 moduri,cine stie...

Edited by Gaabbii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, am un XC60 din 2011 varianta D3 2L 163CP. Problema la introducerea stick-ului pe usb este ca nu imi ruleaza mp3-urile ci imi da eroarea de track unreadable. Am incercat sa-i dau de cap si am citit pe net ca ar trebui scoase tag-urile mp3-urilor insa fara nici un rezultat. Este nevoie de facut un update de soft sau poate ma ajuta cineva cu un sfat.

Multumesc

Unele track-uri nu le poate citi din 2 motive - fie scrierea nu a fost OK - efectiv format pista FAT32., fie encodarea nu este recunoscuta. Mi se intampla si mie de exemplu - acelasi track unreadable pe SCT este citit, iar de USB MP3 cel normal nu. Nu are nicio legatura cu tag-urile. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, incearca si alte dispozitive USB, ca sa fii sigur ca este/nu este de la dispozitivul tau. Eventual incearca si alte formate de fisier (banuiesc ca citeste si altceva decât .mp3).

In alta ordine de idei, sa nu fie cumva vorba de DRM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, incearca si alte dispozitive USB, ca sa fii sigur ca este/nu este de la dispozitivul tau. Eventual incearca si alte formate de fisier (banuiesc ca citeste si altceva decât .mp3).

In alta ordine de idei, sa nu fie cumva vorba de DRM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu aceasta problema la un xc60 din 2012.
Am incercat si alte stick-uri, dar nu au avut succes. Anumite meoldii nu vrea sa le citeasca, desi am formatat fiecare stick.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceiasi problema am avut-o si eu si nu m-am chinuit sa o rezolv. Sugerez folosirea unui iPod (Media - iPod) unde poti afisa dupa Artisti, Albume, Songs (exact ca si pe un iPod lucru pe care nu-l poti face prin USB) Gasesti iPod-uri pe Olx la preturi mici.

 

Edited by cornel_gav
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2016 at 0:51 PM, Marius P said:

Am si eu aceasta problema la un xc60 din 2012.
Am incercat si alte stick-uri, dar nu au avut succes. Anumite meoldii nu vrea sa le citeasca, desi am formatat fiecare stick.
 

Nu are legatura cu stick-ul. Are legatura cum este codata acea melodie in MP3 - cu ce codec si cati biti / secunda dpdv calitate. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deocamdata folosesc melodiile de pe tel si le ascult prin bluetooth. Functioneaza bine asa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

La S60 2011 cu premium audio si DVB pana acuma imi citea toate mp3-urile si toate formatele video pe care le-am incercat de pe stick.

Eu cred ca un update de soft pentru media player ar rezolva problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este posibil - asta se vede usor la o vizita la dealer Volvo - daca exista update software disponibil, mai ales acum cu Service 2.0. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now