Turok

Achizitie Volvo S60

40 posts in this topic

Daca virgula cauti portbagaj lat, nu e bine S60 - deschiderea si latimea nu il recomanda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.As dori sa dori sa cumpar o masina Volvo S60 2011-2013 cu motor 1.6  115cp. 1) Cei care le vand scriu ca au o multime de optiuni cum verific? 2)As putea tracta  o  rulota usoara(800Kg) dupa ea?Va multumesc anticipat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 10 ore, ginicu a spus:

Buna ziua.As dori sa dori sa cumpar o masina Volvo S60 2011-2013 cu motor 1.6  115cp. 1) Cei care le vand scriu ca au o multime de optiuni cum verific? 2)As putea tracta  o  rulota usoara(800Kg) dupa ea?Va multumesc anticipat.

 

Buna seara,

Majoritatea optiunilor extra se pot verifica din meniul masinii, cu numarul optiunilor in general creste si numarul butoanelor functionale de pe bord.

Eu am motorizarea de 1.6 Driv-e si daca sunt 4 persoane + bagaje in masina deja se misca greoi, Pentru tractarea unei rulote as recomanda un motor de 2L in sus altfel s-ar putea sa fie probleme in panta.

Sper ca cele de sus sa ajute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legal poti trage, practic e mai dificil.

Am amici care trag rulote de 1000-1300 kg cu Loganul, asa ca de ce nu cu Volvo-ul?

Problema e ca o omori, nu-i un motor sa tragi rulota la greu mii de km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare la toata lumea, de ceva timp sunt pe ganduri pentru achizitionarea unui Volvo S60 dupa 2010, momentan am o o oferta din Germania de la privat un Volvo S60 1.6 turbo benzina180 CP(sunt fan benzina) Sumum cu 97.000 km, cutie manuala,respectivul are masina de noua cu carte service reprezentanta la zi, intrebarea mea este daca stie cineva ceva detali despre aceasta motorizare ca si fiabilitate, etc ? Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ecoboost ul de la ford

Injecție  directa si variatoare pe ambele axe

Cuplu cam 270 nm

Despre fiabilitatea nu stiu sa zic nimic;

Daca gasesc una automata la soție 

Mai vorbim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capitolul automate nu e ok, au numai cutie powershift si sunt probleme de fiabilitate . 

La manuale pica volantele destul de repede . 

In rest motorul in sine e reusit dar da senzatia de lipsa putere insa trage . 

Consumul este chiar bun in Bucuresti . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La tipul asta de motor 1.6 Turbo 180 CP, distributia îi pe lanț ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De curand am intrat in randul Volvo lover's fiind mandru posesor de Volvo S60 T4 Sumum :).

Edited by rocr97
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! Daca ai grija de ea cum trebuie si ea va avea grija de tine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, sunt genul de om care are foarte mare grija de masina lui :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superb! Sa o stapanesti sanatos si sa fiti feriti de incidente. Sa ne dai un feedback despre acest motor cu impresii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare la toata lumea, de cand am masina am facut aproximativ 3500 km avand in prezent 100500 km, am avantajul(cred eu) ca am luato din Germania de la privat unic proprietar cu toate revizile la Volvo si probabil ca si eu o sa fac revizile cel putin la inceput la o reprezentanta Volvo dar in Ro, momentan sunt foarte multumit de masina motorul nu da senzatia de putere dar trage foarte bine inca de la turatii joase, masina este stabila si pana acuma fiabila, sper sa o tina toat asa :) .

Edited by rocr97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stăpânești sănătos si sa te țina volanta cat mai mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now