Sign in to follow this  
Followers 0
Tak

achizitionare XC60

15 posts in this topic

Mi se pare un pret aberant pt o masina veche deja de 5 ani

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intra un pic si pe mobile.de si vei iesi mai bine decat daca o iei de aici, cu tot cu drum si inscriere. 

 Daca ai si o firma si-i trimiti neamtului datele ai sanse sa o cumperi fara tva. Eu din germania am adus-o in septembrie cu garantie 1 an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Km par suspect de putini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

60500 km si 6 ani jumate cum ti se par?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina are 4 ani si 10 luni mai exact si este de la Welt Auto cu un an garantie.

Cam cat ar trebui sa coste un xc 60 din 2011 cu dotarile din anunt si cu km aia?

Pe mobile.de gasesc preturi mai mici dar si similare cu acesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer eu nu cred in km putini si vechime mare. Din sept pana acum am facut 20000km. 

 Adevarul e ca si eu al luat de la welt o skoda acum cativa ani si n.am avut probleme cu ea. Daca totusi te gandesti sa o iei incearca sa le faci o contra oferta.  Totusi masina are 5 ani... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zau, ca nu ai ce face cu peste 20T euro ori ne testezi !:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si care este pana la urma pretul corect pentru masina asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

Exact pretul pe care cumparatorul o sa-l plateasca pe ea.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presupun ca pretul este mare datorita km putini pe care ii are...Sunt sanse totusi ca,km sa fie reali...Nevasta-mea are Sandero din 2009 si are 44.000km acum,in 2016...Deci se poate...Daca masina are un istoric la reprezentanta,atunci probabil merita banii...dar parca nu chiar 25.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ar fi km putini?
Avem colegi care la intalnire spuneau daca-mi aduc aminte correct sa nu gresesc "anul trecut am mers mai mult vreo 10.000 km"

Masina nevestei S60-ul, care merge zilnic, are putin peste 30.000 km din 2013, inseamna ca-s km masluiti?

 

Revenind la masina presupun ca a fost noua spre 45-50.000 euro daca ne uitam la dotari.

Dupa cum arata cred ca-i echipare Summum cu cateva optionale, camera, plafon panoramic etc, masina arata foarte bine in poze.

Pretul nu-I mare daca iei in considerare pretul masinii noi si km parcursi.

Problema vanzatorului e ca iti poti lua un XC60 nou, mai putin dotat cu 35.000 de la reprezentanta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocami luand in considerare pret/km parcursi, vechime, optionale ... mai degraba optez pt o masina mai noua ca dupa ce o iau si o tin cativa ani sa am un pret cat de cat de revanzare. 
Mai mult de 20.000 eu nu as da pe masina asta. Poate sunt intr-o eroare, dar asa vad eu lucrurile. Daca ai si o firma pe care sa o cumperi... iar spun ca mai bine o iei de afara fara (tva) de la un dealer pt ca oricum nu poti amortiza tot tva-ul daca o cumperi din tara.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am inceput sa ma uit dupa versiunile cu Drive-E si cu noile transmisii/cutii de viteze in 8 trepte - macar au un consum ceva mai decent. Ba chiar luam in considerare sa luam o masina noua si sa vedem ce putem negocia cu dealerul....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0