MMihai

Volvo S60 D5 AWD

218 posts in this topic

@AndreiSergiu pai de unde sa stie Mihai asta ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vrei sa zici, G-ule?:))

Nu cred ca se poate, si daca se poate este o bataie de cap enorma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut!

1.Scaunele ? Polestar?Exista asa ceva? Ca si design vad ca sunt cele de R-Design,dar POLESTARul imprimit pe ele ma baga in ceata?!

2.Teoretic merge upgrade la tevi evacuare si bara de facelift?Mie personal mi se par mai frumoase pe trapez decat astea rotunde?

3.pedala "moarta" este mai lata acum sau mi se pare mie?

Una peste alta ,arata super...felicitari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blueazimuteste interior de S60 Polestar . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa.. 

Și s-a găsit așa ceva în dezmembrări? Că presupun că nu au fost luate de noi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Suedia gasesti orice la dezmembrat . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/2/2020 at 10:17 PM, blueazimut said:

Te salut!

1.Scaunele ? Polestar?Exista asa ceva? Ca si design vad ca sunt cele de R-Design,dar POLESTARul imprimit pe ele ma baga in ceata?!

2.Teoretic merge upgrade la tevi evacuare si bara de facelift?Mie personal mi se par mai frumoase pe trapez decat astea rotunde?

3.pedala "moarta" este mai lata acum sau mi se pare mie?

Una peste alta ,arata super...felicitari :D

Salut!

1) Exista :)) partea de sezut este aceeasi, spatarul este diferit, 'aripioarele' din lateral sunt mai proeminente. Polestar vine cu nubuck + PU, similar cu interioarele facelift-ului dar parca de o calitate mai buna. Poate fi vorba de placebo aici.

2) Merge sigur, si nici nu poate fi foarte complicat. Doar grija cu finala sa fie corespunzatoare motorizarii si eventualelor aditionale (AWD) intrucat s-ar putea sa fie diferita forma. Atentie asupra unui aspect - pe facelift tips-urile finalei nu sunt in niciun fel cosmetizate (teava neagra), trapezul vizibil din exterior este inclus in bara de protectie. Dupa parerea mea, arata mult mai ok varianta propusa si mentiunta de Volvo pentru toate RD/Polestar, cu tipsurile la vedere, inconjurand un difuzor discret.

3) Este o idee mai lata cea de Polestar. Am vazut ca se gaseste prin China o varianta AM destul de asemanatoare, pentru entuziasti.

Multumesc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva update-uri:

- capota/bara fata revopsite la Primus in decembrie 2019 (probleme cu lacul mentionate de N ori);

- revizie completa la aprox. 138K km la Excellence Cars;

- schimbat placute spate & bucse portfuzeta la Swedetech + geometrie la Excellence;

- schimbat discuri + placute fata la Primus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spor la vanzare, ofer cincimii (asa mi-a recomandat QR ) :))))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facut diteiling si reconditionat Ixioanele.

Cu ocazia asta - poate o si pun la vanzare...

 

 

WhatsApp Image 2021-03-01 at 13.00.52.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu surprinzator de putin regret, ieri ne-am despartit. A promis ca ma suna din cand in cand. :))

Cu putin noroc, a ajuns la cineva care o apreciaza si care n-o va lasa sa ajunga tomberon. (ca alte masini care s-au vandut de pe aici... gen C70-ul lui Vic)

@Andrei Lucian, s-o stapanesti sanatos. Iti predau threadul daca vrei sa il pastrezi deschis, lemme know.

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Sa iti fie de bine!:)

Offtopic

Trecind peste faptul ca ai avut un autoturism foarte placut si  deosebit , totusi ai vindut-o  repede, stiind ce impozit are acest motor! Bravo si acelora ,care inca mai cumpara  motorizari adevarate.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MMMihai O sa continuuii povestea aici.

Masina se afla acum in Vestul Romaniei Salbatice...galopeaza numai in exterior momentan, Oradea fiind prea mica pentru cursele de noapte interrne. Nu stiu ce tuning sa ii mai fac, dar promit ca ma gandesc la ceva neaparat, sa nu cumva sa intre in depresie...pana atunci ii trebuie un nume.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am toata increderea ca va fi un nume dragut. Doar sa nu fie de peste granita apropiata de tine (jk - :lol:).

Pana una alta.. te asteapta eleronul de luneta. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now