MMihai

Volvo S60 D5 AWD

218 posts in this topic

Acum 3 minute, Mihai933 a spus:

Bidon Castrol 100l original american. L-am gustat inainte sa-l toarne in motor, nu era contrafacut. (Cu ulei OE nu mi-au ofertat)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Saraci...

Dicteaza pe banii clientului :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las' ca am avut parte de 3 chestionare de opinie.

La fata locului, pe mail si telefonic. Au vrut sa vada daca-s acru si 'la rece' probabil. :))

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a comis un bord TFT de la modelele noi. Grazie Sarpele & Bogdan.

E mistocut, o sa ma mai joc maine cu el sa trec prin toate functiile sa vad ce stie sa mai faca.

Niste poze la repezeala:c3ddfbedf5b0e2207e24c0f554d9bbe3.jpg754ff7f9bd05d35fa09515b460a443c7.jpg4f55633df9b14221a3f34dfec110f335.jpgf153d230f3627f1df8d0307006cf13ff.jpg

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are Angry Birds instalat?

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos, bravo. Ce ai mai putea- daca este posibil - sa schimbi culoarea indicatoarelor de pe volan si bord din verde in alb - mi se pare mult mai odihnitor. Astfel si volanul si indicatoarele vor fi din 2015. 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos... cat a fost efortul financiar pt acest "make-up"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, yachtmanblue said:

Foarte frumos... cat a fost efortul financiar pt acest "make-up"? :)

Am facut o 'combinatie', nu m-a costat nimic. Bordurile TFT costa in jur de 200 euro de la @sandro, montajul/softul nu am idee sa-ti spun cat costa, dar probabil te poate lamuri Bogdan.

Interesant bordul asta updatat, pacat ca nu stie si Sensus-ul sa isi schimbe culorile in teme similare. Am descoperit ca n-are atat de multe functii pe cat ma asteptam (adica nu poti decat sa alegi intre cele 3 teme pozate mai sus si sa comuti intre modul contrast/colour (atasez poza pt lamurire aici), ma asteptam sa faca mai multe dracii inventiile).
Arata foarte bine in ecran masinuta cand sunt portierele deschise/locuri ocupate fara centura dar mi se pare un pic mai complicat sistemul de alertare (mesajele masinii).

4 hours ago, maverick said:

Foarte frumos, bravo. Ce ai mai putea- daca este posibil - sa schimbi culoarea indicatoarelor de pe volan si bord din verde in alb - mi se pare mult mai odihnitor. Astfel si volanul si indicatoarele vor fi din 2015. 

Will do. Pana cand ajung sa fac si asta o sa merg in 'contrast', sa nu se vada rosul aprins in bord. :))

Pozica la montaj:

20170421_210635.thumb.jpg.56bf97fd936fe7

Contrast:
20170422_132949.thumb.jpg.f39d4be8f8615120170422_155928.thumb.jpg.91cff3ae1b9d02


Colour:
20170422_132921.thumb.jpg.ec01880284a2a320170422_155937.thumb.jpg.5423d57a17fef8

N-am stat decat pe Dynamic pana acum, restul nu ma atrag. Sunt putin chioare daca bate soarele pe bordul masinii oricum. :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sa te plictisesti de Performance - toata lumea a ajuns la Elegant in Contrast in final :). Oricum daca reusesti a schimbi si culoarea in alb va fi mult mai frumos. Nu stiu de ce spui ca nu se vad bine daca bate soarele - nu mi s-a intamplat. 

Modul Eco te va scoate din sarite - cand vezi ca nu te poti tine de zona de sus nici mort in oras. 

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oftic ca nu i-a dus capul sa faca bordul sa comunice cu CVT. Ar fi fost super sa afiseze Elegance cand masina e in D si sa treaca automat la Performance cand o bagi in S. Oh well.

Am mers azi un pic cu Elegance, pe seara arata super ok cu ledurile verzi ale volanului. Am si aflat intre timp care este in mare operatiunea pentru schimbat ledurile comenzilor, o sa ma ocup cat de curand.

1 hour ago, maverick said:

Nu stiu de ce spui ca nu se vad bine daca bate soarele - nu mi s-a intamplat. 

Display-ul are aplicata o folie anti-glare nu tocmai stralucita. Cand stateam la un semafor si aveam soarele fix deasupra (batea in spatele volanului) nu se vedea grozav. Nimic deosebit de deranjant, unul din neajunsurile tehnologiei la care nu s-au prea gasit solutii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vrei frate la banii ăștia 😂😂😂

Are și Sarpele ceasuri de R Design acum însă sunt sigur ca luni va avea un TFT funcțional 😂😂😂

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si 29oK km? :))

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am unele tzipla cu 5000km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
La Saturday, April 22, 2017 at 11:42 PM, Bogdan G a spus:

 

Are și Sarpele ceasuri de R Design acum însă sunt sigur ca luni va avea un TFT funcțional 

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Si siguranta ta a fost degeaba.... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se aprind însă atât :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a efectuat si anualul polish + aplicat protectie (de data asta full ceramic, sunt curios ce mai apare pana la anul).

20170502_172431.thumb.jpg.cd24783061f7bc

si-a facut si un prieten azi. Am plecat repede, incepuse sa fie geloasa. :(

 

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu' schimb simeringul de la imbinarea (?) planetarei stanga in cutia de viteze. Pe garantie, ofcors.
E frumos la Primus in curte, au pus si-un cortulet in care sa astepti. Mai frumos decat ultima oara cand am fost si a trebuit sa stau in showroom pe o canapea langa masini/consilierii de vanzare aferenti acestora. (primesc suc pt reclama)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimul pret 10k € si iti dau bonus cursa cu uber ul pana acasa.

Masina noua, mozolita de ulei :)

Bleah ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-o dau peste vreo 4 ani cu 10K. Mai pun 15 si-mi iau S60 P* SH :))

PS: nu mai e mozolita, se degreseaza/curata si pe acolo :ph34r:

Edited by Mihai933

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine!

Ramane scris!

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau și eu S60 Polestar cu 25k peste 4 ani .

De fapt vreau un V60 Polestar 😂

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Break?! Mai rar pasionați de breakuri... Sau e de nevoie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai am avut mereu numai breakuri Volvo, de anul asta m-am defectat si am trecut la sedan-uri . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

V60 arata incredibil de bine pentru un break. Mult mai frumos comparat cu S60, parerea mea.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recunosc, V60-ul este si placerea mea vinovata. Inca astept sa-si ia @Vicu un V60 RD D5 AWD rosu ca sa facem schimb. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu iertare de offtopic, dar într-adevăr V60 arată mai bine decât S60 din spate... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now