vlad_23_09

Km reali aparuti pe bord Volvo S60

38 posts in this topic

Tocmai ca nu vroiam sa il vand , l-am vandut cand am aflat ca si-a comandat mama v60-u ... 

Deci cine a cumparat-o se bucura de o masina buna si intretinuta ... fara km dati inapoi si alte prostii .Cunoscand tot istoricul masinii de cand e la mine + ce stiam eu de ea dinainte . 

I-am pus si dice-u la dispozitie sa se joace .

 

Edited by Cristi Muresan
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Acum 1 oră, Beclea a spus:

Tocmai ce a adus un prieten un Golf 5 GT cu numai 145 k de km pe bord cu chiulasa fisurata , cumparata din fata portii de la neamt...

Nu este Volvo,totusi. Nu avea chiulasa din 2 bucati.:)La G5 GT la 150cp sau citi are , s-a mers la pas cu el!!?? L-a pus pe dreapta fiindca a  tras de el si gata.

Eh! acest golf daca il bricoleaza amicul tau  si il vinde pe piata noastra  ca masina  perfecta ,ca asa vrea el ,ce ar trebui sa ii faca  un potential cumparator cind stie ce a cumparat abia dupa? ..

Comentind un pic la ce ziceai cu 1 din 2 daune ,sudate etc  ,exagerezi, si sa nu induci o idee falsa .Asterne pe hirtie niste preturi ,costuri de transport ,manopera ,etc si vei vedea ca se pierd bani cu modele premium ,daca ipotetic careva se incumeta la asa ceva..

Daca stii real ,de ce nu dai directii ca sa stim,sa se stie ?!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina-bucati-1.jpg

 

Buzau, cred ca inca mai este de vanzare pe olx.

 

masina-bucati-2.jpg

masina-bucati-3.jpg

masina-bucati-4.jpg

masina-bucati-5.jpg

masina-bucati-6.jpg

Edited by aditgv
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea e simpla, atâta timp cât în România se vând mașini mai ieftin ca în Germania desi sunt aduse tot din Germania este logic ca acele mașini au ceva.

1. Au multi km

2. Au defecte mecanice

3. Au defecte estetice

4. Combinație de toate 3.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic 

:) Una este sa ai defecte mecanice banale ,usi zgiriate , infundate,bandouri zgiriate si alta sa ai rulaj dat inapoi la jumate sau de-a dreptul inconstient modicarea structurii de rezistenta a sasiului in sine Ultima este aproape crima cu premeditare.In fine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Jermanea daca poti justifica km dati inapoi atunci cand ai cumparat o masina il poti baga pe ala la racoare. Prin lege daca ai cumparat o masina de la händler ai garantie 1 an (pana acum a fost 1/2 an) chiar daca nu faci un contract de garantie.  La xc 90 nu numai ca am cartea service dar am si toate facturile cu tot ce s-a facut la masina din 2008 incoace. Tocmai de asta sunt sigur ca are km reali. Dar daca cumparati o masina fara cartea service pe motiv ca e pierduta, pagini rupte, necompletata atunci nu va mai mirati ca nu stiti istoricul masinii. Foarte rar....foarte rar neamtul da km inapoi. Eventual händlerul turc, roman, polonez da.

Eu ca si cumparator daca vad ca am fost "ars" cu foarte mare drag as taia niste maini. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici cartea este o poveste , se pot face carti service pe banda rulanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate? 

Observ ca esti bine ancorat in realitatea masinilor masluite...Experienta conteaza...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai exista tipografie digitala, așadar poți tipărit orice indiferent de volum .

Ideea este sa știi sa vinzi mașini, nici nu ai nevoie sa le măsluiesti ca tot le vinzi .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mariusdaniel said:

Se poate? 

Observ ca esti bine ancorat in realitatea masinilor masluite...Experienta conteaza...

 

Sunt informat , nu traiesc in padure :)) , ehe sunt o gramada de falsuri ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 1 oră, Beclea a spus:

Sunt informat , nu traiesc in padure :)) , ehe sunt o gramada de falsuri ....

Or fi, nu spun, dar mai important decât sa ne resemnam, e sa stim cum sa ne ferim. Nu ar strica un topic pe aceasta tema.

Ce nu-mi place e sa se induca ideea ca nu poti face nimic, sau ca toate masinile second hand sunt rable.

 

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mariusdaniel said:

Or fi, nu spun, dar mai important decât sa ne resemnam, e sa stim cum sa ne ferim. Nu ar strica un topic pe aceasta tema.

Ce nu-mi place e sa se induca ideea ca nu poti face nimic, sau ca toate masinile second hand sunt rable.

 

Ar prinde bine un topic pe tema masinilor facut din 3 caroserii , sunt multe maruntisuri care fac diferenta , incepand cu pretul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,

Unii mai nou au inceput sa cumpere masini lovite din germania, pe remorca duc masina in RO, le repara dupa care le duc inapoi in germania si-l vand acolo (in general pentru straini),

Cineva mi-a povestit de un caz cand masina a fost reparata dupa standardele romanesti pentru vanzare (nu au mai pus airbag fiindca costa bani) neamtul a cumparat masina si a avut un accident si spre surpriza airbagul nu s-a deschis.

Cu cateva zile in urma politia a batut la usa romanului in RO care se ocupa cu smecheriile astea si de atunci are parte de cazare + mancare gratuita intre 4 pereti impreuna cu colaboratorii lui.

De cazul asta am auzit fiindca smecherasul ajuns la inchisoare mi-a fost coleg de clasa la scoala generala.

Daca smecherul se da de omul potrivit se v-a arde.

Sper sa fie cat mai multi din oamenii respectivi ' potriviti ' fiindca din smecheri sunt mult prea multi si cineva mai trebue sa le invete cate o lectie.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now