bogdant19

Pierderi antigel iarna

28 posts in this topic

Salut. Revin si eu cu o mica intrebare, am vrut sa completez un pic de antigel in vasul de expansiune si cand am desfacut busonul am observat ca supapa de pe buson a ramas pe vas, nu am incercat sa o scot afara ca era un pic cald motorul si am zis sa nu zboare pe undeva fiind sub presiune.Este  vreo problema ca sa se parat de buson, trebuie alt buson?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!Sunt nou in lumea Volvo.Am cumparat un  V60 D5 2.4 din 2012,nu sa producat nici o problema pana acuma,dar astazi si ieri am primit urmatorul mesaj :kühlmittel nied siehe handbuch

Prima data am uitat peste lichidul de racire in borcan,era la minim ,dupa 2 ore aproximativ am deschis borcanul,si o scapat ceva aer si nivelul lichidului o crescut la normal,si nu am mai avut mesajul ,sa sters.

Intrebarea ,trebuie sa completez numai lichidul si isi revine?Ori trebuie aerisit?care nu stiu daca face singur sau nu,sau e altceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e posibil sa fii luat o teapa,cine ti-a vandut masina stia de problema,si pentru ca remedierea implica costuri mari,a dat-o altuia,e la moda acum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now