Midnight Caller

A venit eleronul !!!

22 posts in this topic

    Dragii mei, pentru ca atunci cand te apuci de o masinuta sa o modifici... it never ends, iaca am comandat si un eleron pentru "vacutza" mea... E din fibra, facut la comanda, deci din pacate nu va pot trimite catre un magazin anume...

    Am facut cateva poze (care includ "noua imagine" pe care a dobandit-o dupa o revopsire integrala), sa vad cum ii "sta" cu noul add-on... Sambata va fi vopsit la culoarea masinii, si Luni revin cu poze. Pana atunci... :

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

In background.. BiriV, facand pe clema de fixare ;D

post-7-12877847821789_thumb.jpg

post-7-12877847822984_thumb.jpg

post-7-12877847824244_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumos,frumos...sa-l poarte sanatoasa  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites
:binkybaby:  Visez si eu la un eleron... Dar cum am bugetul limitat, sunt curios la cat s-a ridicat toata ´´distractia´´?? Oricum arata SUPER!! Sa-ti traiasca!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beton, se potriveste ff bine, tu ai cerut forma respectiva sau ai ales-o dintr-un catalog cu sabloane ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

    400RON a costat distractia, dar a fost (vorba lui BiriV), o ocazie one time only... tipii se ocupau cu modelare de fibra pentru barcute de caiac-canoe, si am profitat...

    Modelul este luat dupa cel de pe S40, un pic "inaltat"... l-au facut baietii dupa fotografie si dimensiuni pe hartie, eu am cerut doar sa fie mai inalt oleaca (cu picioare mai lungi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap ! Ala e, cel de sus !!! L-am cautat saptamani intregi si n-am mai dat de el, si ramasesem cu imaginea in cap !!! De-acolo mi-a venit ideea sa fie mai inaltutz !

Baieti, sariti pe ele ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate sunt stupid, dar ma/va intreb nu consuma un pic mai mult masinuta, cu eleronul iesit in exterior?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 1.6-le meu care nu sare de 190Km/h maxim, nu cred ca are mare importanta... :) Sub 120-130 nici nu cred ca are vreun efect evident Cx-ul masinii.... De la 200 in sus e altceva.

Drept care... Nu ma intereseaza ;D Frumos sa arate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M.C., avem aceeasi motorizare, si iti spun ca sare V40-ul nostru de 200km/h! Eu am rulat (fortat) cu viteza de 216km/h -cam pe acolo, pe Autobahn (iubirea mea- Autobahn) si duce...!! Dar in Romania...nu avem unde, chiar daca avem cu ce! E super eleronul, chiar te invidiez, daca-mi permiti. 8) Acum poti sa-mi spui: ´´Sic-Sic´´, ca ma oftic.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

felicitari Alex, masinutza arata foarte bine cu eleronul ! Bravo ! :thumbsup2:

P.s la mine costa vreo 450 euro - cu stopuri LED incorporate...acolo la ei sa stea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

e frumoasa "nebunia"....si eu mi-am pus ....stie Alex ... de la dezmembrari .... multam Andreea , ea mi-a dat pontu' .... si ma lasat sa-l iau ca si ea are v40 green .... sa-l stapanesti sanatos ... si burn !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata super...dar mie mi-au luat ochii jantele....de unde si cam la ce scor ? Banuiesc ca sint pe 16...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe 15", de la prietenii nostri DBTUNING.RO (ai banner-ul pe site)... Pretul e confidential  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

eshti mishto ca-ntotdeauna! nu shtiu cum ar arata pe un s60! dar eu zic : merita pentru o imagine personalizata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine il montez... O sa-i dea efect de ceas dijital  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine il montez... O sa-i dea efect de ceas dijital  :toothy9:

:D

Sa faci o poza dupa ce il montezi.

Te-am intrebat de efectul de pendul fiidca am vazut la o emisiune auto (Fifth gear, cred), un test intre masinile de politie din UK si California, respectiv Volvo V70 si Ford Crown Victoria.

Binenteles ca Volvo a castigat  :P (la mustata) dar ideea era ca baietii in albastru de la volanul masinii volvo, se plangeau de un astfel de efect la manevre bruste. Masinile erau modele 2004 cred.

Ciao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now