maharajah

Harta MMM/P2001 custom made - proiect

6 posts in this topic

Salut!

Va propun un proiect in care sa ne facem singuri o harta cu Romania pentru sistemul MMM/P2001.

Eu pot sa pun la dispozitie cateva utilitare pentru gestiunea hartilor si informatiile pe care le am pana acum.

Astept parerea voastra si o aprobare de admin. Precizez ca nu o sa postez link-uri cu harti si ca intentionez sa folosesc doar harta pe care o am, a mea, originala si platita. Doar ca intentionez sa adaug la ea si harta Romaniei.

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă reușești asta poti face bani frumosi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un S40 2007 nu exista harta Romaniei ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Daca imi permiteti cateva consideratii - am avut navigatie din 2011 pana in prezent cu doua sisteme - NavTeq si respectiv Here. Inainte sa faceti acest efort poate ar trebui sa luati cateva aspecte in considerare:

- Niciunul nu este la fel de bun ca Google Maps (Waze), in special la actualizari 

- Internetul in Romania este gratis practic, deci un utilizator mai degraba ar folosi Google Maps // Waze - inclusiv eu acum. 

Daca ma intrebati pe mine, mai bine faceti un proiect de interfata touch screen - cum indicam odata cei de la Parrot - care sa poata fi instalata in modele mai vechi, cu interfata BT, USB si Android - sa iti puna lumea ce vrea pe el. Mai degraba as dezvolta asta - as lua de exemplu un sistem precum Parrot, l-as roota si as pune Android a.i. sa se poata instala orice aplicatie Android. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Scuze ca nu am mai scris pe topic, dar am fost ocupat cu un alt topic pe care o sa il las mai jos.

Dupa foarte multa munca legata de acele harti, mi s-a acrit si am renuntat. Sau mai bine zis, am schimbat optica si m-am apucat de un retrofit, pe care il gasiti in tutorialul de aici.

Daca mai e cineva care vrea sa isi rupa capul cu mizeriile de harti de la volvo pentru MMM/P2001, cautati pe net "KWI FORMAT EDITOR". O sa il gaiti pe un site rusesc.

Si inca o informatie, cautati EU_M280 MMCS de la mitsubishi. Este harta identica din ultima versiune volvo pentru MMM/P2001, doar ca are si Romania. Evident, nu a mers sa o pun pe MMM/P2001, desi sunt aceleasi fisiere, aceleasi tipuri de kwi... Waste of time.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca ai luat-o pe aceasta cale si ai si reusit - am citit si celalalt post - felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now