LUZ

XC90 2017

6 posts in this topic

Buna ziua!

Am o a doua problema la un XC90, care nu are nici macar 6 luni de cand s-a nascut... Prima a fost pompa de servofrana.

Acum, spune ca este un obstacol in calea masinii si se opreste tot bordul, asta pe autostrada.

Ce ar putea fi? Exista o smecherie pentru a-i reseta soft-ul fara a-l conecta la laptop?

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer am impresia ca pui mare baza pe acest forum sau informatii legate de asa  masina (noul model) si pe care doar la un dealer -reprezentanta ,care o fi ,  se pot cunoaste ,stii , anumite aspecte tehnice.Este prea proaspata si inca vreo 2 ani vor trece pe acest forum ,ca sa se stie cite ceva iar daca se va stii, tot de la cei care lucreaza in reprezentante se mai scapa cite 2,3 informatii si pentru restul lumii .E parerea mea 

Eu zic sa mergi la un dealer  si apoi trebuie sa o rezolve sau macar sa primesti un raspuns pertinent.

Este pacat de masina ,sa stii.:)

 

Edited by 1984
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 27.01.2018 at 2:53 PM, LUZ a spus:

Acum, spune ca este un obstacol in calea masinii si se opreste tot bordul, asta pe autostrada.

Mai exact ce face, cum adica opreste tot bordul cand are un obstacol in fata?

Ca paranteza, nu mai e in garantie masina de vrei sa-i resetezi tu cu soft-ul fara sa mai mergi la service (indiferent ce-o fi aia) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara dragii mei 

Nu am vazut masina mai prosta ca Volvo si service mai neprietenos in viata mea .

Avem noul XC 90 D5 din ianuarie 2016 si cred ca a stat aproxilatix 3 luni in total in service .

La inceput a picat placa care raspunde de sunet , masina era complet muta , apoi probleme la motor pierdea ulei , apoi senzor motorina defect , ramas in pana pe autostrada, apoi iarasi probleme la un furtun , si tot asa pana ieri cand a picat turbina mica dupa ei.

Masina a fost achizitionata in belgia si are 3 ani garantie cu un an platit suplumentar , serviceul din Bucuresti refuzand reparatia chipurile nu e garantia cumparata de la ei 

Mai nou am cunoscut un inginer care lucreaza la fabrica Volvo din Gent si mi-a zis ca multe piese vin din China si sunt restantate cu Made In EU pentru maximizarea profitului

Masina are 80000 de km, pacat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marian84, inteleg ca esti frustrat, dar sa vii sa te plangi in fiecare topic.. nu e ok...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam multe probleme, par a fi suspecte pentru acest model.

Dupa cine zici ca a picat turbina? Cine sunt ei?

Pui si tu niste poze cu masina, sa o vedem si noi?

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now