PIj

Am si eu un S80 2.0T

41 posts in this topic

Cocalarii strike again ;D... Nu avea si cruciulitze si "sidiuri" pe parbriz ?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum..l-ai PIJdit bine  ;D A cui a fost vina,(atat oficial cat si neoficial ;) )?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-mi pare rau sa i-ti vad bijuteria "zgariata".......cei din opel au supravietuit ??  ;D......Recomand pt partea de tinichigerie-vopsitorie firma Resac, i-i gasesti pe Barajului Nr. 21 (0721 283271 sau 0722 385223).....mie mi-au adus stopurile, geam spate etc f rapid, la pret ok, si ce conteaza ca partea cu tinichigeria si vopsitul acum, imediat dupa un de la accident este inca impecabil si a fost totul facut perfect......se poate vedea daca doresti.....succes la reparatii !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai el a fost de vina ii un copil de 19 ani (il fac pustiu dar si eu sunt :D 22 de ani) nu am apucat sa vad daca are "sidiuri" de 4 zile a intrat in romania cum zice el , da au scapat multumesc lui Dumnezeu ca na patit nimeni nimka airbag urile mele nu au sarit, intradevar ca opelu e zdorbit bine de tot.   Face un 1 an masina peste 1 luna de cand o am eu primu prop in romania, stiam ca volvo urile sunt niste masini foarte sigure si cum tot spunea tata acuma mam si convins  eu si acuma ma tot mir cum se poate sa fie numa atata lovita masina ???        Nu stiu daca am ceva lovit foarte tare pe sub bara intarituile etc.... vom vedea ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare pe s80 ul meu am motorizarea de 2.0t cel de 163 cp stie cineva cumva care e diferenta intre trubina mea si ceaa de 180 cp ? si ce diferente sunt intrece cele doua motoare cel de 163-180 cp?

Ma poate ajuta cineva in legatura cu intrebarea mea  :-[?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferenta este de turbo 100% si probabil si altele .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jupane ... de injectoare ai uitat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De turbina sunt sigur de injectoare nu sunt sigur ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna! Despre motorul de 2.0 t de 166 kw, 226 cp ce imi puteti spune?

Cati newton metrii?

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

B5204T3 2.0L 1984 cc I5 20v Turbo Bosch Motronic 4.3 225 hp (168 kW) @5400 rpm 300 N·m (220 lb·ft) @1900 rpm

M56 5 speed manual/4 speed automatic

Edited by bitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti!

Stie cineva cati newton- metru are motorul de 2.0 T,166kw, 226cp?

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

B5204T3 = 310Nm (166 kW; 225 PS)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now