liviuf

sfat achizitie S60

38 posts in this topic

Arghh, spuneti dupa voi am sanse la un T5 din 2003 pana in 12.000 fara acte si nr provizorii indiferent de tara de unde l-as lua, pt ca in Suedia vad ca modele T5 sunt ff scumpe, cele la 12.000 abia sunt 2001 - 2002 si ff rar una la 12.000 din 2003, in rest celelalte modele sunt intradevar mai ieftine ca in DE si mult mai multe.

Si eu sunt fixat pe Volvo si 75% la suta cred S60, dar la fata locului totusi nu se stie pt ca am vazut S40 T5 pe la 12000, deci nu se stie:D.

Messengerul meu este Ovidiu7Danut@yahoo.com Daca vrei sa ne sfatuim ceva contacteaza-ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici din 2005:

http://www.blocket.se/vi/16916881.htm?ca=11_s

Si scuza-ma, dar asta daca e din 2002 si arata bine si in interior la 10 000 euro ce are?

http://www.blocket.se/vi/16915220.htm?ca=11_s

Dar de asta ce ziceti la 11500 euro? :

http://www.blocket.se/vi/16074137.htm?ca=11_s

P.S - S60 T5 este visul meu din adolsecenta. Tin minte ca a fost prezentat intr-o revista auto (1996-1998 nu mai stiu) si de atunci m-am indragostit de el, niste scaune cu piele alb si negru, superb.... Sunt putin ingrijorat de consum, dar tinand cont ca o sa fac de acum max 5000 km pe an cred ca merge. Asa ca din momentul asta tinta principala o sa fie S60 T5 si secundara S40 T5:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60-ul a aparut din 2001 incoace, deci probabil era o adolescenta pe final ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60-ul a aparut din 2001 incoace, deci probabil era o adolescenta pe final ;D

2001? Hmmm.... Ma inseala memoria grozav atunci. Impresia subiectiva este ca a trecut f mult timp de atunci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pina la urma am luat un D5 din 2004 (cel de 163cp) automat, black edition  ;D, dotat ff. bine. In 2 zile imi ajunge. Am o intrebare: unde este trecut negru pe alb ca are filtru de particule? ca sa stiu ce le arat la RAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

pina la urma am luat un D5 din 2004 (cel de 163cp) automat, black edition  ;D, dotat ff. bine. In 2 zile imi ajunge. Am o intrebare: unde este trecut negru pe alb ca are filtru de particule? ca sa stiu ce le arat la RAR

Felicitari si asteptam poze. Cu cea mai mare probabilitate saptamana viitoare tot un D5 o sa-mi iau si eu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt Liviuf

Sa-ti traiasca!

Poti sa ne spui si noua la ce pret,ce Euro,km,provenienta este?desi Euro cred ca o sa-l vezi tu mai incolo dupa ce treci de rar...

Presupun ca este cel fara facelift din moment ce este D5 si are 163...nu?

Am inteles ca cele din 2004 au ceva imbunatatiri...Este vorba doar de cele cu facelift sau si celalalte fara facelift?Ma interesa in special problema cu bordu...

Prin Constanta vad ca au inceput sa se inmulteasca S60...E bine deoarece mecanicii o sa prinda din ce in ce mai multa experienta...E naspa ca nu o sa mai fie asa rare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare!

Mi-a ajuns simbata noapte in tara. Duminica ne-am plimbat toata ziua iar astazi  am adus-o in Bucuresti (din Sb, ca acolo mi-au adus-o baietii). Masinuta este incredibila si n-am cuvinte sa compar cu ce am condus pina acum (fost posesor de Seat ibiza fiind  ;D ). E solida, puternica, stabila, rapida iar placerea la drum lung este de nedescris. Stau in ea mai bine ca in fotoliul de acasa.  :D

Este in stare impecabila, a fost foarte bine ingrijita. Am luat-o cu 124.000 km deci e tinerel motorul, fiind vorba de un D5

Este cel de 163 cp dar sincer, nu simti nevoia de mai multi... isi "rup" copitele calutii chiar si asa (mai ales pe drumurile noastre)  ;D

Deci, detalii: este un S60 D5 din 2004 (iunie), black edition, cutie automata geartronic

Dotari: full piele, telefon, oglinzi electrice, incalzire in scaune, cruise-control, dublu climatronic, navigatie, sistem audio 6 boxe (cel stock HU603, nu premium), senzori parcare, jante de 17", samd

Pretul a fost de 14.400 EUR dar handler-ul a lasat-o la 14.000 in urma negocierii telefonice.

Adusul in tara m-a costat 750 EUR cu totul.

Inmatricularea va fi vreo 2000 EUR deoarece nu are filtru de particule (am vazut ca s-a dezbatut subiectul aici pe forum, unii spunind ca are.. am intrebat la reprezentata in Ungaria si am mai cautat pe net, astfel am aflat ca nu are FP).

De-abia in 15 septembrie ma voi duce la RAR.

Atasez 2 poze (din pacate nu am apucat inca sa-i fac eu, astea fiind de la handler)

post-1404-12877849450208_thumb.jpg

post-1404-1287784945079_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ti traiasca !

fa o tura pina la suceava. de la buzau incolo drumul e excelent si poti vedea ce poate.....(si poate)

distractie placuta cu noua ta "jucarie" si fara evenimente neplacute!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca este versiunea fara facelift...Poate avea si el probleme cu bordul?

Senzorul de parcare cum se exprima:doar prin bipuri sau are si o imagine ceva pe navi?

Sa-ti traiasca inca o data!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blueazimut Doar cele pana in 2004 au probleme cu bordul ( si nu toate, in special la cele Diesel apare mai des).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca este versiunea fara facelift...Poate avea si el probleme cu bordul?

Senzorul de parcare cum se exprima:doar prin bipuri sau are si o imagine ceva pe navi?

Sa-ti traiasca inca o data!

salutare

senzorul de parcare doar beep-aie, nu este imagine pe navi.

in alta ordine de idei, ma intereseaza sa fac revizia de 120.000km. La ce service ma sfatuiti sa merg? (in Bucuresti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine ma ajuta si pe mine cu niste date ?

Ma intereseaza toate costurile aproximative la achizitia unui S60 T5 din DE si timpul in care se desfasoara, procedurile, cum fac cu testarea masinii acolo ? Cat costa ? Daca se ivesc anumite defecte la pe tester care dintre ele fac in asa fel incat sa nu mai merite sa o iau si care sun acceptabile si reparabile ? Etc

E prima data cand achizitionez o masina de dincolo deci astept orice sfaturi oricat de simple ar fi ele

ms anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now