alin_ux

Ce va place la volvo-ul dvs ? !

23 posts in this topic

daca tot am scos in evidenta "mici neajunsuri" cu privire la masinutele noastre ( Ce nu va place la Volvo-ul personal? ), ar fi cazul sa le mai si laudam putin.

Mi-e imi place la masina mea ca daca-i dau in gura mananca 15 -16 %, daca nu, 8-9  .  mai adaug ca in comparatie cu alte masini, cand o "calc" nu sta mult pe ganduri si-mi provoaca o maaaare placere. ca sa nu mai spun ca are o foarte mare priza la public  si in special femei  :thumbsup2: , ca  parca -i mai bine-n volvo decat in alte coji. etc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne place tot, in afara de ce nu ne place.

e forum volvo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

siguranta, felul de a o conduce, confortul-scaunele, sint f.f.f.multe, e greu sa le insiruiesc pe toate. ce mai e o masina premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu suntem carcotasi, ne place tot ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place aproape tot: cum accelereaza, manevrabilitatea, cat de prompt raspunde la comenzi, senzatia de siguranta pe care mi-o da, calitatea materialelor, confortul, design-ul, privirile admirative pe care le atrage etc. Apropo de confort, am mers 800 de km aproape in continuu cu ea si m-am simtit ca dupa un drum de 200 km cu clio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si mie la 244 al meu imi placea tot confortul si calitatea materialelor. scaunele erau deosebite!  nu mai zic de tractiunea spate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce'mi place..... aproape tot.... confortul, siguranta, simplitatea, designul, faptul ca'i singura pe drumurile din Valea Jiului (singurul 850 care circula in Valea Jiului) aaaa..... Cum scrie SIPS la baza stalpului lateral...... prea multe de enumerat.... a da motorul atat de fiabil.... ca sa mai zic ca papa decent pt motorasul ei...... etc etc.... pana la urma e un VOLVO.... sa vedetzi cum scot eu anuntzul de pe masinutza si o duc la vopsitorie.... atunci o sa ma rugatzi sa v'o vand :nana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ntelegem ca la ceilalti de pe forum nu prea are ce sa le placa la masinile lor  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unii dintre ei nu au inca Volvo :(. Is doar fani

(off topic: cum zice o data Mugur Mihaescu de la Vacanta Mare... "Eu sunt garsoniera... dar cresc eu mare si ajung apartament :D")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, ca intervin, dar nu s-a raspuns la aceasta intrebare, deoarece e usor infantila, ceva de genul oracolelor scrise in clasa a VIII-a...´´Ce va place la...ce nu va place la...´´.

Sunt sigur ca raspunsul tuturor forumistilor ar putea fii: ´´Totul, imi place la Volvo-ul meu!´´

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam tot.

Cum se conduce, confortul asigurat de "fotoliile" din dotare, sonorizarea "de mare exceptie".

Azi am facut "doar" 750 km (Bucuresti, Craiova, Caracal, Craiova, Cluj) si in afara de o foame imensa cand am coborat din masina nu am avut nici o problema, nu dureri de spate, nu probleme de la aer, nimic.

O masina super-confortabila la drumuri lungi si nu numai.

Abia astept concediul sa vezi kilometri ce-i bag...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roco, probabil ca astepti vreo rubrica gen oracol clasa a VIII -a, ca sa raspunzi si tu la o intrebare "usor infantila" , dar care are alt scop decat cel pe care l-ai inteles tu.  :binkybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ntelegem ca la ceilalti de pe forum nu prea are ce sa le placa la masinile lor  :toothy9:

In primul rand imi place ca e a mea... ;) si daca-ti spun ca am fost multumit si de un oltcit de 24 de ani care m-a dus in 3 ani oriunde fara probleme(un schimb de ulei si un set bujii!!)-si merge si acum...ce as putea sa zic de volvo...  8).Cand vad si aud pe cate unul cat critica o masina l-as intreba daca a condus vreodata o masina proasta...cu adevarat proasta...da' proasta rau... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, ca intervin, dar nu s-a raspuns la aceasta intrebare, deoarece e usor infantila, ceva de genul oracolelor scrise in clasa a VIII-a...´´Ce va place la...ce nu va place la...´´.

Ce ne place sunt multe, poate aproape totul, ca, deh, nu eram niciunul aici. :D

Dar sa zici ca e infantil sa enunti greselile de design/constructie/functionalitate pe care inevitabil le-ai depistat in relatia ta cu masina, mi se pare deplasat. Probabil ca o tii in templu si te inchini la ea, datorita modelului de perfectiune infinita pe care il reprezinta. Si ca ai doar dreptul de a crede, nu de a si cerceta.

Insa, unii dintre noi, cred ca lucrurile sunt totusi perfectibile. Si, daca analizezi un pic ce s-a scris acolo de mai multi colegi de-ai tai infantili, o sa vezi ca e muuult de perfectat :D. Chiar si la modelul pe care il conduci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, era chiar logic subiectul... l-as fi creat eu daca nu se facea.  ;)

Si daca tot am scris ce nu imi place, o sa scriu si ce imi place.

In primul si in primul rand imi place designul si forma masinii, cu totul aparte decat restul masinilor. Si pe intuneric bezna, doar cu faza aprinsa iti dai seama ce masina e, nu o poti confunda.

Mai imi place designul capacelor de roti, au forma cutitului din masina de tocat carne  :P

Imi place forma farurilor; imi place eleronul de pe portbagaj; imi plac stopurile din spate, cat de mari sunt si cum se duc pe sub placuta de inmatriculare.

Scaunele sunt bestiale, cu tot cu cotiera... ce sa mai zic de felul cum se rabateaza; si cele din fata si cele din spate.

Imi place felul in care pot merge cu ea "lansat" la drum lung, e f stabila pe curbe.

Imi place ca am discuri si pe fata si pe spate, ABS-ul e exact ce trebuie.

Motorul de 1,9td cred ca e unul din cele mai reusite motoare diesel "ever". In 2500-2600 de ture, am 130 km/h; ptr 90 de cai si un cuplu maxim disponibil de la 2000 de ture, eu zic ca e ok.

Imi place designul bordului: simplu, scandinav... aerisirile sunt exact acolo unde trebuie.

Imi place ca imi pot duce pritenii de pe bangheta din spate, in deplin confort (desi eu sunt sarit de 1,80 inaltime)

A, era sa uit, sunt mereu surprins sa constat de cat de robusta e masina. 440-ul meu a facut cateva sute de km bune, cu niste defectiuni care ar fi paralizat alte masini. E ca un tanc  :D

As mai putea gasi cateva chestii dar hai sa ma opresc aici  ::)

I love my Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

roco@, ce subiecte mult mai interesante ne oferi? si prin ce se delimiteaza ele de un elev de clasa a 8-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ntelegem ca la ceilalti de pe forum nu prea are ce sa le placa la masinile lor  :toothy9:

Am incercat sa justific, de ce nu s-a raspuns la aceasta intrebare, pentru ca este infantila (copilareasca), dar se pare ca am reusit doar sa ranesc orgoliul unora. Nu am jignit pe nimeni! Era o opinie personala pe care mi-o asum. Citeste, te rog, ce am scris pe acest forum. Daca nu esti multumit, tu sau alti prieteni/colegi, te rog, sa-mi spui, as suporta criticile tale si a tuturor celorlalti prieteni/colegi de pe acest forum. Daca sunt aici, nu inseamna ca trebuie sa si raman... Am mai spus pe acest forum, si ma repet ´´nu sunt perfect!´´ Cine este, sa arunce primul cu piatra!! Asadar...??

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nah, acum faci pe cenusareasa, si iti pui ... cenusa in cap :P

O comunitatea ca aceasta poate contine o multitudine de personalitati, care discuta o multitudine de subiecte, care mai serioase, care mai nu. Exista muuulte variabile,dar si cateva constante, si aici, ca sa fiu pe subiect, amintesc mandria si orgoliul fiecaruia.

Nu e corect sa zici despre o persoana/idee/subiect de discutie/etc. ca este infantila, si, daca o faci, sa nu te astepti la reactii. Daca tie un subiect ti se pare pueril, il poti ignora, poti trece mai departe, nu e obligatoriu sa raspunzi chiar la tot ce se discuta.

Uite, exemplu:

- Cineva ar putea face un topic despre "cu ce nume ne alintam Volvo-urile" (pe multe forumuri auto exista chiar), si eu ia-si respecta ideea, desi nu agreez ideea de personificare in asa hal a unui ... utilaj. :) Dar, repet, as arata respect.

Nu contesta nimeni activitatea ta pe forum - ba dimpotriva -, nu contesta nimeni activitatea nimanui (atat timp cat nu este bataie de joc), dar suntem diferiti, avem preocupari diferite. Si trebuie sa ni le respectam unii altora, fie ca ne place, fie ca nu.

Peace :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o doza de prostie e in toti.

uite, io recunosc : sint prost, deci exist!

(prostia , e bine, s-o ai - ca sa fac o comparatie cu masinile- "la aspiratie". mai nasol e cind intra "turbo ")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place la ea tot,mai putin ceea ce am scris deja ca nu imi place....Stiti care este cea mai buna masina.....deci... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai mult imi place k este o masina pe care de obicei o achizitioneaza oameni linistiti care nu doresc fite sau o masina cu un aspect ultra aerodinamic ci una care pune accent pe siguranta si confort mai degraba decat pe aspectul esterior(asta nu nseamna k volvo sunt urate ci dimportiva eu le gasec foarte elegante , diplomate a-si zice :)) si nu in ultimul rand ma bucura tare k nu vad tigani si manelisti care sa isi cumpere Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spune fetita mea pe la 3-4 ani, masina asta imi place cel mai mult pentru ca este a mea  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

roco@, ce subiecte mult mai interesante ne oferi? si prin ce se delimiteaza ele de un elev de clasa a 8-a?

Mi-am spus:´´Cand un magar iti da un picior, n-are rost sa il dai inapoi.´´

Pace!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now