Guest Nelu

Intalniri ocazionale in Oradea

136 posts in this topic

Pentru iubitorii marcii VOLVO, doresc sa organizez intalniri ocazionale in Oradea.

Pe cei interesati, ii rog sa faca propuneri referitoare la o anumita locatie, ziua din saptamana si ora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e dupa ora 5, oricand cred ca pot sa-mi fur o ora  ;) .

Ma bucur ca a venit cineva cu initiativa asta.

A, luni plec la mare pt. vreo 10 zile, deci dupa aia ma bag si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la ultima strigare, prima intalnire a fost programata pentru data de 24.07.2008, joi, ora 18.30, la ciuperca.

pana acum au fost anuntate 4 volvouri.

asteptam intariri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noi asteptam poze pozeee POZEEEE !!!!  :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vrea sa venim si noi, daca avem cu cine lasa copii.

noi avem un V40.

merci pentru invitatie!

o idee excelenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vrea sa venim si noi, daca avem cu cine lasa copii.

aduceti si copiii!

eu o duc pe fiica mea in varsta de 5 ani.

s ar putea sa vina si mobiemi cu baietelul lui in varsta de 6 ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceau

daca ploua cum face de 2 zile incoace?Ce facem?Mai mergem la ciuperca?Eu va primesc cu draga inima la mine,Nelu stie despre ce este vorba.Ramane sa ne " auzim "!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceau

daca ploua cum face de 2 zile incoace?Ce facem?Mai mergem la ciuperca?Eu va primesc cu draga inima la mine,Nelu stie despre ce este vorba.Ramane sa ne " auzim "!

horoscopu' zice ca n o sa ploua.

intalnirea ramane stabilita si acolo putem hotara ad hoc unde sa stam la un pahar de vorba.

orice propunere va intra in discutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:kiss2: :yahoo: :thumbsup2:

Bravo baietiiiiii !!! (si nevestele asijderea) ;D Hai ca asa am inceput si noi in Bucuresti, cu 2-3 masini !!! La mai multe si mai dese !!!

@nelu: Toata stima noastra pentru initiativa !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ! Va doresc sa va stringeti din ce in ce mai multe bijuterii la aceste regionale ! Sa se trezeasca spiritul VOLVO in toata tara !  :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari baietiilor din Bihor siii... la mai multe!

Nelu,frumos S40-ul nou... ;) .Sa-l conduci sanatos si fara incidente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumim pentru aprecieri dar, adevarul este ca:

nu am facut decat sa urmam exemplul altora (Bucuresti, Tg. Mures), pentru ca si altii sa urmeze exemplul nostru!

P.S. si... exemplul a fost bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

joi, 31 iulie 2008, o noua intalnire a detinatorilor de Volvo din Oradea, la terasa "La muzeu" (vis-a-vis cu fostul Oituz), tot de la orele 18.30.

Va asteptam!

P.S. Am rezervat masa (separeul din stanga barului)

Va asteptam pe toti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

joi, 31 iulie 2008, o noua intalnire a detinatorilor de Volvo din Oradea, la terasa "La muzeu" (vis-a-vis cu fostul Oituz), tot de la orele 18.30.

Va asteptam!

P.S. Am rezervat masa (separeul din stanga barului)

Va asteptam pe toti!

locatia a fost buna, muzica a fost buna, mancarea a fost buna si, asa, am uitat de poze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati ati fost ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost 6 cu volvouri, dar numai 2 membri, spre deosebire de data trecuta cand am fost cu 4 volvouri, 3 membri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, sunt "jenica" pe forum volvo din Oradea, i-mi pare rau ca nu am ajuns la intalnirea de la Ciuperca dar o sa mai fie si altele sper. Oricum initiativa e foarte buna, felicitari. Si daca tot nu am fost la intalnire am si eu o intrebare daca poate cineva din Oradea sa ma ajute, trebuie sa fac unele reparatii la volvo S40 (placute, ulei, filtre, variator de distributie...) si as dorii sa stiu de unde va cumparati piese si daca este ceva service in Oradea care se pricep la volvo. Eu am fost in Debrecen pana acum de vreo doua ori la reprezentanta dar mi se par destul de scumpi. Ce-mi recomandati. Mersi anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal. Eu am fost la un tip Florin, el mi-a schimbat uleiurile, filtrele, placutele de frana si distributia. Nu mai stiu exact cat costa. El a procurat toate piesele, luand detaliile de pe ce-a fost pe masina (cica avea ceva discount acolo). Nu pot sa-ti zic daca se pricepe bine la volvo sau nu, ideea e ca eu is multumit deocamdata. Are service cum intri in Sanmartin dupa barul ala mare portocaliu, parca, in cam 50 m e o poarta mare. E baiat de treaba si am incredere in el. E alegerea ta.

Si mie imi pare rau ca am lipsit de la intalniri dar am fost in concediu. Ar trebui sa mai facem intalniri si promit ca daca e in timpul sapt. vin si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu, pana in aprilie anul asta am avut un S 60 si schimbul de consumabile si ceva la directie, le am facut in velenta pe str. rampei, imediat pe dreapta, cum intri din str. caprioarei, la servisul lui Kasiba Francisc, tel.: 0722.540.055 si am fost mai mult decat multumit.

consumabilele si piesele mi le a comandat el de la mai multe firme, pe net, din oradea si ungaria, in functie de pretul mai avantajos(fabricate in UE). am platit piesele la pretul de lista, lui i am platit numai manopera.

pentru computerul din bord unde am avut o problema cu comunicarea sondei lambda, am fost in centru pe str. cu hotelul astoria, imediat dupa curba, pe dreapta, la Kadar Zoli, tel.: 0722.540.055.

in ce priveste intalnirile, le putem relua cu placere dar, dupa 3 saptamani cand ma reantorc din concediu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersii nelu si tricky, de sfaturi cred ca maine o sa le fac o vizita sa mai cer unele lamuriri inainte de comandarea pieselor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca D-ul Nelu a venit din concediu. Sper ca a fost placut.

Acum sa mai vb si de intalnirea de la Oradea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca D-ul Nelu a venit din concediu. Sper ca a fost placut.

Acum sa mai vb si de intalnirea de la Oradea.

CORECT!!!

asteptam propuneri de la cei care inca nu au facut!(nu de alta, dar suntem toti cetateni cu drepturi EGALE!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate e prea din scurt, dar propun sa ne intalnim Joi pe la 18. Sa propuna o locatie, oricare, cineva cu mai multa experienta.

Daca nu Joia asta, atunci sapt. viitoare. Dar vrea si eu sa merg la o intalnire volvo  :P , chiar daca e una mai mica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate e prea din scurt, dar propun sa ne intalnim Joi pe la 18. Sa propuna o locatie, oricare, cineva cu mai multa experienta.

Daca nu Joia asta, atunci sapt. viitoare. Dar vrea si eu sa merg la o intalnire volvo  :P , chiar daca e una mai mica.

O.K.

1. intalnire stabilita pt. joia viitoare, 25.09.2008, la orele 18:30.

2. pentru locatie... sa vina propunerile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now