Guest Nelu

Intalniri ocazionale in Oradea

136 posts in this topic

Te astept cu placere!

Inainte de a veni, ar fi bine sa te interesezi de starea drumului. Cel spre Satu Mare si cel spre Deva sunt PRAF!!! Spre Arad, nu stiu.

Eu unul, pana nu se repara drumurile, nu ies din oras. Am muscat-o o data anul asta in februarie cand m-am dus la Arieseni si daca nu i-as fi fost promis micutei ca o duc, m-as fi intors din drum. :nono:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te astept cu placere!

Inainte de a veni, ar fi bine sa te interesezi de starea drumului. Cel spre Satu Mare si cel spre Deva sunt PRAF!!! Spre Arad, nu stiu.

Eu unul, pana nu se repara drumurile, nu ies din oras. Am muscat-o o data anul asta in februarie cand m-am dus la Arieseni si daca nu i-as fi fost promis micutei ca o duc, m-as fi intors din drum. :nono:

Arad - Oradea e FALLOUT

E legenda, un mit, ca si triunghiul Bermudelor, E PRAFF, probabil e singurul drum care poate strica si un tanc; si este tot in reparatii de ceva "timp"

Dar ma descurc eu, plec cu vreo 2 ore inainte si fac eu cei 112 KM cumva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu fac Timisoara o data la 2 sapt. Drumul pana in Arad e varza;portiunile reparate sunt varza; dar mai sunt si portiuni ok. Pe portiunile varza singura scapare e sa reduci viteza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca vrei sa vii ne putem intalni la Milenium, sa fie un pic mai aproape de tine.

Totusi observ ca nu prea sunt doritori  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca vrei sa vii ne putem intalni la Milenium, sa fie un pic mai aproape de tine.

Totusi observ ca nu prea sunt doritori  :(

Lasa-l, ca daca vine 20 km in plus sau minus nu-l afecteaza. Poate ne luam bauturile si mergem undeva in natura sa stam in liniste la discutii. Asta putem stabili ad-hoc. :clock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stabiliti, daca oricum sunteti 2, o data/ora/loc si ne vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...''buna zua''...asa mai pe taraneste...si eu ma bag la o intalnire...din pacate cabana mea nu e functionala decat peste  aprox 2 luni ...dar promit de cum e gata sa chem volvistii amatori de munte ,apa, foc de tabara si povesti la umbra brazilor... si sper sa nu fim tot doua masini ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...''buna zua''... asa mai pe taraneste... si eu ma bag la o intalnire... din pacate cabana mea nu e functionala decat peste  aprox 2 luni...

:director: Atunci, sa mai asteptam, ca nu asteptam degeaba!

...dar promit de cum e gata sa chem volvistii amatori de munte, apa, foc de tabara si povesti la umbra brazilor... si sper sa nu fim tot doua masini...

Daca tot nu ne-am vazut de vre un an de zile sa-ti dau tricoul cu â€volvo-clubâ€, mai rezistam doua luni. Iti dai seama de cand stau dupa berea aia?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din Maramures primiti?  ;D

Dar numai daca se face o intalnire intr-un weekend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din Maramures primiti?  ;D

Dar numai daca se face o intalnire intr-un weekend.

Sigur!

Facem sa fie bine pentru cat mai multi.

Hai ca vine si Roberto din Arad.

Lista ramane deschisa. 

:clock::wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se hotaraste ceva, pentru mine tare bine ar fi sa stiu cu vreo saptamana inainte.

Oricum sunt cu "ochii pe voi" ;D.

N-ar strica o intalnire!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...si eu zic sa facem o intalnire pana in vara....si vedem si pregatim intalnirea de la cabana... (am fost sambata 20 03 si e umed inauntru, trebuie sa se usuce si dupa aceea sa aduc paturile ,saltelele mesele,sa vad si cu iluminatul de 12 V cum fac? etc,)...merci Nelu de aducere aminte !!! eu am uitat  cu totul de tricouri...daca nu ne mai auzim ...Sarbatori fericite la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci cum a ramas? Ne vedem sau asteptam cabana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... si eu zic sa facem o intalnire pana in vara... si vedem si pregatim intalnirea de la cabana...

Nu am nimic impotriva.

Daca pot sa te ajut cu ceva la cabana, imi iau cu placere doua zile libere. :occasion18:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...de ajutat este nevoie cat ''china''....problema e ca nu sa uscat inauntru...merg la sfr de sapt .... de 1 mai ....sa mai aerisesc interiorul sper sa fie timp frumos...pacat ca paturile  sunt gata si saltele sunt cumparate dar pana nu se usuca bine lemnul nu pot sa le aduc !!!

        daca cineva e amator de dormit pe jos(podele).... in sac de dormit ...este binevenit.Eu voi fi acolo de vineri cam de la pranz pana dumineca seara.Singurele dotari sunt deocamdata : un generator de curent,o drujba ,aragaz tip camping, ceva farfurii, linguri, un gratar, trei caiace, neoprene,... si un amarat de jeep care, daca e rau drumul forestier, sa ne duca pana la cabana din satul Balcesti unde se pot lasa masinile la un unchi de al meu...Peisajul e feeric, cu putina organizare ,niste bocanci si  un polar pe noi poate iesi un WE placut.Invitatia este valabila oricand...si va anunt cand vor fi conditii mai bune....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...de ajutat este nevoie cat ''china''....

        Daca pot sa te ajut cu ceva la cabana, imi iau cu placere doua zile libere. :occasion18:

Oferta mea, ramane deschisa, pentru luna mai, exceptie zilele de 1 si 15 cand am nunti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un pic cam devreme sa iesim cu cortul, cred ca e cam frig seara.

Dar cum eu nu pot sa-mi iau liber, pe weekend-uri sunt plecat din Oradea.

Deci astept sa vad daca va hotarati totusi sa ne bem sucul ala sau poate ne vedem la nationala si-l bem acolo.

Pana atunci: spor la treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci cum a ramas? Ne vedem sau asteptam cabana?

... astept sa vad daca va hotarati totusi sa ne bem sucul ala sau poate ne vedem la nationala si-l bem acolo...

S-a hotarat!!!

03.IULIE.2010 SAMBATA

MAAARE INTALNIRE LA REPREZENTANTA SERVICIULUI VOLVO, AUTOSIENA, CALEA CLUJULUI 302 A.

Cu aceasta ocazie membrii clubului, vor beneficia gratuit (pentru volvourile dupa 2000) de:

1. Diagnoze,

2. Resetari,

3. Calibrari ,

4. Verificarea sistemelor de gestiune.

Sunt invitati (speciali) Roberto (din Arad), badgogo (din Maramures) si toti membrii de buna credinta din tara sau strainatate care doresc si pot veni.

Doritorii sunt rugati sa se anunte, pentru a ne putea organiza â€decorulâ€.

P.S. Propunerea/invitatia a venit de la managerul atelierului mecanic, Andrei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a hotarat!!!

03.IULIE.2010 SAMBATA

MAAARE INTALNIRE LA REPREZENTANTA SERVICIULUI VOLVO, AUTOSIENA, CALEA CLUJULUI 302 A.

Cu aceasta ocazie membrii clubului, vor beneficia gratuit (pentru volvourile dupa 2000) de:

1. Diagnoze,

2. Resetari,

3. Calibrari ,

4. Verificarea sistemelor de gestiune.

Sunt invitati (speciali) Roberto (din Arad), badgogo (din Maramures) si toti membrii de buna credinta din tara sau strainatate care doresc si pot veni.

Doritorii sunt rugati sa se anunte, pentru a ne putea organiza â€decorulâ€.

P.S. Propunerea/invitatia a venit de la managerul atelierului mecanic, Andrei.

Deci, SE POATE  :hello2: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minunata idee!

Nu pot "sa gandesc" pana in Iulie dar o sa fac tot posibilul sa fiu si eu acolo.

Saru-mana de initiativa si felicitari d-nului Andrei! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca imi fac masina pana atunci am sa fac tot posibilul sa vin si daca iau bani din banca  ;D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte buna initiativa, felicitari.

Atunci ne vedem acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....evindent ...., vin si eu....dar daca o dam pe testari si calibrari o sa fie cam ciudat !!! sper sa am cu cine povesti si schimba o vorba sa nu fie la toti atarnati ochii pe sub capote,....ca in comunism cand se iesea la iarba verde toti barbatii mestereau la dacii, si asa trecea dumineca  !!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a hotarat!!!

03.IULIE.2010 SAMBATA

MAAARE INTALNIRE LA REPREZENTANTA SERVICIULUI VOLVO, AUTOSIENA, CALEA CLUJULUI 302 A.

...evindent..., vin si eu... dar daca o dam pe testari si calibrari o sa fie cam ciudat...

:@: dorinscase, stai linistit. Pe mine nu ma intereseaza, pe tine nu, pe Roberto nici atata...

:@: all, hai sa vedem ce propuneri aveti pentru a si servi ceva: facem acolo niste mici, gratare?

P.S. Pana acuma au confirmat:

1. Andrei,

2. Nelu,

3. Roberto,

4. badgogo,

5. tricky,

6. dorinscase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now