Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Volvo940

VINDUT: Volvo 940 GL (berlina benzina 1994)

46 posts in this topic

Despre pret: negociabil

Masina trebuie este in Olanda, nu poate fi adusa in Romania de catre actualul proprietar

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau masina. dar as vrea sa stiu daca nu o poti aduce tu (platesc) si cit ma mai costa inmatricularea (taxe,...?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. caut pe cineva din zona mea.

Are tractiune pe spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taxa este de numai 810,25 euro

(2315 cc, Euro2, vechime intre 14 si 15 ani)

Si da, are tractiune pe spate, , ca orice Volvo adevarat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este adevarat. Taxa este de 810 euro. Vezi attachment-ul.

Aici am chiar caculat cu 20 grame CO2 la kilometru. In realitate este cam 13 grame CO2/km.

post-0-12877850100906_thumb.jpg

post-0-12877850100906_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helas Adi 2727 si Adrian_D, mai uitati-va, chiar pe site-ul ministerului, prin acest attachment

post-0-12877850104482_thumb.jpg

post-0-12877850104482_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca noi am calculat la vechime 13-14.

nu imi vine sa cred cat conteaza un an in plus la vechime.

Ai dreptate.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic

Unde ai facut tu calculul asta de te lasa sa alegi masinuta?? SIte-ul imi trebuie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo 940,

nu te supara ca nu te pun eu sa platesti taxa,din partea mea poti sa nu platesti nimic,eu doar te-am informat cat platesti.Si stii unde gresesti?la vechimea asta nu mai conteaza emisiile de co2 se calculeaza fara,numai de la euro3 incoace se calculeaza si cu emisiile de co2.Si altfel cum iti imaginezi tu doar 20g/km???? De exemplu un Audi A4 1.8T din 2001 are 221g/km,uita-te si tu pe siteurile germane gen autoscout24.de care mai dau si emisiile de noxe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ma intreb cine ar baga asa ceva in tara? Nu ajunge cate dricuri sunt pe sosele? Intr-adevar daca esti pasionat de marca si le vrei colectie inteleg, dar ideea era sa intre in tara masini cat mai ecologice, cat mai sigure...

Anyway e treaba ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai suntem pe un forum de pasionati Volvo !!

"Cat mai sigure" - Aaaa, ala e un Volvo

Adica ala e dric ? :( Si daciile din 70 care se taraie, autobuzele RATB care la plecare elimina nori de fum cat 20 de masini intr-o zi intreaga, + rest-ul vechiturilor, hai sa fim seriosi, eu o sa iau post-ul tau ca pe o gluma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ma intreb cine ar baga asa ceva in tara? Nu ajunge cate dricuri sunt pe sosele? Intr-adevar daca esti pasionat de marca si le vrei colectie inteleg, dar ideea era sa intre in tara masini cat mai ecologice, cat mai sigure...

Anyway e treaba ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ma intreb cine ar baga asa ceva in tara? Nu ajunge cate dricuri sunt pe sosele? Intr-adevar daca esti pasionat de marca si le vrei colectie inteleg, dar ideea era sa intre in tara masini cat mai ecologice, cat mai sigure...

Anyway e treaba ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.