Skyline85

Bec Led Volvo v50

16 posts in this topic

Salutare

Ieri pe la 00:00,am incercat si eu renumitele becuri cu led.Nu am folosit o firma renumita sau poate nu ma pricep dar,dupa ce am inlocuit si testat primul bec,se vede o schimbare de culoare fata de halogen.Am inlocuit si cel de-al2lea bec,proectare lumine pe o use de garaj facea ca lumina sa fie puternica si increzatoare.Noroc cu vremea,incepuse o ploaie marunta si am zis sa vedem cum se vede la drum pe ploaie.Net inferior halogenului.Bec led C6 3800 LM +eroare in bord.

Se pot pune alte marci care sa-ti ofere o vizibilitate mai buna decat halogenul si fara erorii in bord? 

20181128_090412.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai faruri cu proiectoare poti incerca un kit xenon canbus. Eu am avut pe un Opel Corsa si isi faceau treaba excelent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu leduri de ce ai impresia ca esti in legalitate?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Skyline85 said:

Din cate stiu eu ai voie pana la 55w

Stii prost. Ai voie halogen pana in 55w, nu sa schimbi tipul sursei de lumina.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Si la xenon mai ai nevoie si de spalator faruri

Si de auto level-ing si de autorizare de montare de la producator, plus certificare de la RAR etc.

Ia-ti niste Osram Night Breaker Unlimited sau echivalentul de la Philips si ai rezolvat problems

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea o fi bune? OSRAM COOL BLUE BOOST H7, halogen headlight lamp, 62210CBB-HCB

Vad ca au un review foarte bun pe Amazon, pe cand Osram Night Breaker Unlimited nu prea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OSRAM COOL BLUE BOOST H7  sunt de 80 W, am luat  Osram Night Breaker Unlimited  55w, normal, sunt mai eficiente, luminozitate mai mare si mai alba decat cele standard. Aici, pe la 3.30pm deja se inopteaza, trebuie sa ai luminozitatea buna.

...dar nu 20% cat spun ei, cam sub 5%

Edited by emy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am testat cam pe toate, recomand: Philips H7 Racing Vision. Singura problema e ca nu tin asa mult, aprox. 6 luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Calin. Si eu am lupa si capacele ptr spalator:). Pe ploaie se vede ceva cu cree?

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Skyline85 said:

Salut Calin. Si eu am lupa si capacele ptr spalator:). Pe ploaie se vede ceva cu cree?

Nu le am montate, ma intereseaza sa achizitionez.

Capace pentru spalator, sunt puse doar de forma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now