contdezactivat

Ce vrea sa zica oare?

40 posts in this topic

O sa fii bunic! Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles e caine ,nu?

1.NU mai vine in casa pentru ca e o catea in calduri prin zona.Masculii intra in calduri de fiecare daca cand o catea e in calduri ;D

2.Tot cateaua e de vina

3.E posibil sa fie de la vreo raceala/infectie la rinichi.Stranuta?horcaie?Dca nu sforaia noaptea,acum sforaie?Asa iti cam poti da seama daca e racit sau nu!

Nu sunt medic deci nu ma da in judecata ;D;),daca nu e bine ce ti-am zis.Dar din exp. proprie in crescut catei cam asta ar fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Posibil sa fie cauza coportamentului, faptul ca e in calduri.

De cand il tin mai din scurt, parca s-a mai potolit.

Nu stranuta dar de sforait, sforaie. Asa e modelul.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut si eu un pechinez, de fapt mai este si acum dar la o matusa, este o rasa tare ciudata, Si al meu sforaia, ca la un moment dat m-am si speriat, avea niste fixatii cu valizele, daca era o sacosa sau o valiza in casa si ma duceam sa o iau, sarea la mine sa ma muste. Deh, capul mic, mintea lejera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce coportamente bizare dau femeile astea

du=l la femei

e virsta

:D;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e problema masculilor... Il poti pierde f usor, gaseste o catea in calduri si pleaca dupa ea. E foarte riscant sa-i dai drumul fara sa-l supraveghezi. Ciinele trebuie scos afara in mod normal cu lesa. Daca il vei lasa sa-si traiasca viata ca un "golan" il poti pierde oricind. Deci, ii faci un program si te tii de el. De 3 ori pe zi scos afara, este mai mult decat suficient. Poti sa-l scoti si de 2 ori, dimineata si seara. Mai exista riscul sa vina cu "boli venerice" acasa. Nu e gluma!  ;)Cu facutul nevoilor prin casa... e razbunare. Faptul ca nu mai golaneste, il revolta si se razbuna. E  o solutie si castratul, se mai potoleste dar exista riscul sa se ingrasa. Trebuie scos mai mult afara, miscare mai multa. Cu vazutul mare in loc de mic... eu zic ca-i vrajeala. In general cateii mici nu-si dau seama de dimensiunile lor si se dau viteji in fata dulailor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am avut un ciobanesc mioritic =de care a avut cineva nevoie si l=a furat,era f blind =care a fost muscat de nas de un pechinez.

eu cred ca astia mici=ciini=de frica latra si fac pe nebuni,si stiti voi cum e cind ti=e frica,faci lucruri pe care in mod normal nu le=ai face

:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii las bilutele in pace. Nu l-as mai putea privi in ochisori daca il doposedez de bijuterii.  ;D

La naiba... doar masculi suntem.  :P

Iesim la gagici daca e musai.

Sper sa nu fie prea dificil... ca am observat ca tot alea inalte bine ii plac. Abia le ajunge pe la genunchi. Le mai pune el cate o piedica... incearca diferite pozitii dar nu l-am vazut sa ii reuseasca.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, e bolnav rau, saracul.  :'(

Inainte de Paste, l-am lasat la fratele meu, nu am putut sa il iau cu mine in "minivacanta".

Dupa o saptamana, cand m-am intors, "behaia" foarte urat... nu stiu ce se intampla dar face ca un magar uneori... de obicei cand se impacienteaza/emotioneaza.

Cum fratele se ocupa de vaccinuri/tratamente de obicei, am lasat la mana lui... Saptamana trecuta a facut antibiotice in fiecare zi (injectii)... pe ce motiv nu pot sa imi dau seama. Abia ieri am aflat de la veterinar cum ca ar avea o "laringita ***" si in consecinta trebuie sa ii dam si pastile.

Am mai vazut si la alti catei pe afara simptome asemanatoare... dar chiar nu pot sa realizez exact despre ce ar putea fi vorba... se manifesta ca un astmatic/alergic care nu mai are aer. Sa fie si la ei, un virus de primavara?

Sper ca nu e ceva grav. Rog ajutor.  :(

post-924-12877878561081_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mult mai bine... dar asta dupa un tratament de  vreo 3 saptamani.

In ultimul timp sta mai mult la fratele... noi nu prea mai stam pe acasa.

In week-end il mai luam la noi... sa ne mai sforaie un pic. Pentru mine e tratament cand il aud. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu uita sa-l duci la fete!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now