blueman07

Fixare stingator

5 posts in this topic

Chiar daca unii o sa va amuzati, eu totusi vreau sa va intreb cum ati fixat stingatorul si pe unde? Eu am incercat cu niste scai pe un perete al portbagajului dar nu ramane fixat. Cand am luat masina era sub podea, unde e kit-ul pentru pana, dar nu era fixat si chiar se misca liber si nu era ok. In fata la pasager nu vreau sa il pun. Astept sugestiile voastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt stingatoare cu suport de prindere (cu suruburi) daca ai o problema cu asta.

Eu l-am fixat sub podeaua din portbagaj cu niste manusi de protectie in stanga si cred ca trusa medicala in dreapta :)

Nu se misca/nu face zgomot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are suport de prindere cu gauri de care se pot prinde suruburi. Dar de unde prind suruburile? :-) Am sa ma uit sub podea in portbagaj sa vad ce optiuni am.

Edited by blueman07

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S/V60 stingatorul se monteaza prin intermediul unui suport dedicat, la picioarele pasagerului, pe peretele acoperit cu mocheta al consolei/tunelului central.

Eu il tin sub podeaua portbagajului. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai faza e sa fie montat la interior ca sa-l ai la indemana in caz de doamne fereste. Eu il las la locul lui iar sotia nu s-a plans pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now