Roberto

Am intrat oficial in rand cu voi !!!

49 posts in this topic

:bounce: Mi-a venit astazi masina, in sf, nu ma asteptam sa ajunga astazi, e superba, maine pun poze, toata ziua m-am plimbat si a venit ploaia cand am ajuns acasa si sunt si acumulatorii la aparat descarcati.

E foarte nervoasa, cel putin pt mine, am reusit sa omor de cateva ori motorul, e si nou ambreiajul, si eu si incepator, si obisnuit cu masinile amicilor cu motoare mai micute sau diesel si cu ambreiaj "moale", in orice caz sper sa nu ii faca vreun rau, sincer mi-e cam frica sa nu fac ceva cu ea, "Domnu' fie cu mine !!" vb unui amic

Deocamdata pana ma obisnuiesc ma plimb doar pe la mine prin localitate ( deh, avanatajul ca stau in afara orasului ).

Poze maine  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de bijuteria ta!  ;)

"Asfalt uscat" si cat mai multi km fara probleme! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain agragat! Sa il stapanesti sanatos!

...

si obisnuit cu masinile amicilor cu motoare mai micute sau diesel si cu ambreiaj "moale"

...

E foarte normal ca anumite comenzi sa fie mai "tari" la o masina cu un motor puternic. Gandeste-te ca daca aveai acceleratia ca la - de ex. - VW Polo de 1.2, riscai sa zbori de pe drum doar daca iti odihneai piciorul pe acceleratie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari. Usor, usor, te obisnuiesti si cu comenzile. Mai greu (parerea mea) cu unghiurile.

Asfalt uscat, sa poti face si poze ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

AI MARE GRIJA !

sa te avem printre noi tot timpul !

derapeaza, accelereaza, face tot ce vrei tu. dar NU TE PAZESTE !

nu te ambala la ciudatenii. stai cuminte !

sa fii sanatos si s-o stapinesti, la fel !

BRAVO !

PS. masina e ca femeia : n-o respecti, nu te respecta .

n-o cunosti, te inseala.

nu-i dai (ce-i trebuie) , nu-ti da (ce-ti trebuie) !

te va surprine exact atunci cind nu te astepti. citeodata bine, citeodata rau. dar intotdeauna te va surprinde.

trandafirii sint frumosi daca le pui apa, si inteapa daca nu stii cum sa-i iei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FELICITARI!!!, s o stapanesti sanatos, pt ca o meriti!

PS. masina e ca femeia : n-o respecti, nu te respecta .

n-o cunosti, te inseala.

nu-i dai (ce-i trebuie) , nu-ti da (ce-ti trebuie) !

te va surprine exact atunci cind nu te astepti. citeodata bine, citeodata rau. dar intotdeauna te va surprinde.

trandafirii sint frumosi daca le pui apa, si inteapa daca nu stii cum sa-i iei.

MARE ADEVAR!

post-952-12877850769843_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti traiasca masina si tu pe linga ea. Multi km fara probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze in albumul picasa de mai jos

Va rog frumos sa SCUZATI MIZERIA, ieri a fost o ploaie infernata si noroi si normal ca toti cei care s-au urcat in masina nu s-au sichisit sa se stearga barem de iarba, asa ca e ff murdara, cu ocazia asta sa imi ziceti si mie voi cum curatati covorasele si interiorul.

http://picasaweb.google.com/berto.dude/PozeMasina?authkey=8CZ76lfNrHg#5248476459130811490

L.E : Ah, am uitat sa spun ce bube are, desi nu prea are, are o descusatura pe scaunul soferului, mica cam de 3 - 4 cm, si o urma, pare zgarietura nu stiu deasupra usii busonului de benzina, din cate a zis dealerul a fost provocata cu gura pompei de alimentare, si buretele acela de pe capota motorului este intr-un loc sfartecat cam 4 cm, si cam atat.

Ce nu imi place personal este ca se murdareste ff repede  ;D ;D si limbajul display-ului si computerului e in nemteste si va trebui in viitor sa il schimb.

Toate actele, carte service, + a fost dusa la tester si cerut tot istoricul ei din VIDA, am niste foi A4 printate cu toate reviziile si chichitele ce au fost facute la ea in service.

Inainte de a fi scoasa la vanzare a fost facuta revizia de 140.000 unde au fost schimbate toate filtrele, toate fluidele + ambreiaj nou.

In toate reviziile vad ca s-a folosit Castrol 5W30 TXT, deci banuiesc ca dinacela voi baga si eu cand va fi timpul.

Apropo ms la toti si in viitor sper ca voi ajunge si eu la intruniri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu esti incepator?

daca da esti periculos pe drum

te rog sa fi cuminte de tot pe drum

superba masina

culoarea neagra e pacatoasa

se vede cel mai bine pe ea mizeria

nai bine decit pe alb

interiorul se spala cu MINA

sa ai parte de masina si sa fi sanatos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am de un an permis, dar nu am avut masina mea personala pana acum, mi-am pus semnele sa vada smecherii care au chef de liniute ca n-are rost sa le treaca prin cap ca nu sunt genul, si si pt ca asa ma consider eu cu masina, un incepator, pt ca nu sunt obisnuit cu ea.

L.E : Am incercat sa bag un CD Audio si nu vrea sa intre nici cum, nici sa stau in cap, ce sa aiba oare ? M-am uitat in orificiul acela si nu e nici un cd blocat inauntru, sunt doar acele 2 limbi de plastic care nu se dau la o parte, ce sa aiba ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

este minunata,sa te bucuri de ea si sa-ti aduca numai bucurii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne daca iti zic ca eram cu finumeu si ne uitam ca tampii unul la altul de ce nu intra :)) :)).

Am tot ales si CD si AM/FM, nush ce sa zic, ma duc sa mai incerc.

Revin imd

P.S : mersi @zippy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit, nu era nimic inauntru, o limba dinaceea ca sunt 2 era credca blocata, nu imi dau seama ce si cum, cum am ceva experienta in depanat cd-rom-uri, am luat o agrafa de birou ( de prins acte ) am desfacuto si am facut un carlig, am impins limba aceea blocata unpic si apoi am bagat putin putin fortat cd-ul, l-a luat inauntru, l-a scos si iar la bagat, si voila merge, credca am trezit vecinii, se aude demential, acum merge cd-ul bine, sper sa nu se mai blocheze, cine stie din ce cauza s-a blocat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari!! Absolut superba masinuta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi mi-am luat numerle rosii, si de pe la 4 - 5 pm pana pe la 10 - 11 pm noaptea tot m-am plimbat, exersat de toate, plecari de pe loc, schimbat viteze, plecat din panta, plecat de pe loc in viraj, etc

Am aflat si eu cat de cat cum e cu tiristii noaptea si cu zmeii si cu drumurile varza si nesemnalizate, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca pare cam stupida intrebarea mea dar....Cum aflu daca am alarma la masina, ca din manual chiar nu am inteles exact ce vrea sa zica la rubrica cu testarea alarmei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am pus aceeasi intrebare candva si-ti citez unele din raspunsuri: inchide din telecomanda si dupa 50 sec incearca sa deschizi cu cheia

-puneti un mobil inauntru si inchide cu tele.. si dupa 1 min suna-te

- sfat nerecomandat de volvo dupa ce ai inchis-o ia-o la suturi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am pus aceeasi intrebare candva si-ti citez unele din raspunsuri: inchide din telecomanda si dupa 50 sec incearca sa deschizi cu cheia

-puneti un mobil inauntru si inchide cu tele.. si dupa 1 min suna-te

- sfat nerecomandat de volvo dupa ce ai inchis-o ia-o la suturi ;)

O sa incerc maine sa vedem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ridic-o pe cric.

trebuie sa sune !

las-o scoasa din viteza si misc-o.

trebuie sa sune !

sparge-i un geam....

trebuie sa fii nebun !  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inchide usile cu un geam deschis si baga mina inauntru sa iei ceva din masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Adjusting the ultrasonic sensors

-Remove all loose or moving objects (flags, loose hanging ornaments, etc.).

-Open a rear door window. Lock all the doors and close the bonnet.

-Switch on the alarm. Wait 45 seconds.

-Insert your arm through the window opening and wave your hand up and down rapidly. If the alarm does not go off, increase the sensitivity (see Adjust the sensitivity ) and repeat the test a few times.

-Final check: close all the windows, switch on the alarm and wait 45 seconds. Strike the windows, the roof and the doors with the flat of your hand. If the alarm goes off, lower the sensitivity and repeat the test.

Adjust the sensitivity

Release the alarm unit. Remove the cap on the back of the unit. The sensitivity can be adjusted with an ordinary screwdriver."

Vadis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now