Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Cocobirlozaur

PLIMBARE LA CRAIOVA............

10 posts in this topic

HAI SA-MI IAU UN 850....

Zis si facut. Gasit unul la Craiova. Dupa poze...OK !Vorbit cu vinzatorul , masina extraordinara !

Plin de speranta , incep sa ma pregatesc de plecare , cautindu-mi un tovaras de drum ,eventual cunoscator de 850.....L-am sunat pe Matrixx care , din pacate , era ocupat. Din fericire pt. mine , Tomitza a fost de acord sa ma insoteasca kiar cu masina lui ! Dpresc sa-i multumesc si aici pt. efortul facut si.....n-a vrut sa ia nici banii pe benzina ! In sfirsit , multumesc Tomitza ! Ai o masina grozava ! Sa revenim la masina.......Ajungem la Craiova , bineinteles ca prea devreme.....stiti masina lu` Tomitza.... N-am oprit la o cafea , am mai pierdut timpul , sa nu deranjam omul , poate doarme....(ora 6). Bun... Se face ora 7 sun pe domnul respectiv , il trezeasc din somn cu destula greutate , dar , dorinta de bani...

Ma asteptam sa fie o masina , dupa spusele vanzatorului si dupa poze , ceva "bine de tot"!

Mergem la intilnire , omul umbla la calculatorul masinii ! Hai ca incepe prost , imi zic. In sfirsit , ne intilnim si....!!!!! SURPRIZAAAAAAAA !!! Un stimat domn tzigan cu figura de infractor incepe sa ne spuna ca masina e bla-bla...Hai sa ne arate motorul.Cin sa deskida capota , stai , ca era legata cu sirma ! DEja mi-a cazut  fata mai rau...

Tomitza a incercat sa umbla la calculatorul masinii , domnul tzigan s-a suparat hihihihihi

Tomita a facut o tura cu masina si a concluzionat ! Motorul trebuie refacut in curind !

Sa mai scurtez.Am plecat plin de draci si de indiganare ! Domnule tzigan , RUSINE !

Si asa am vizitat noi Craiova... cu noi a mai fost si Adi...am vizitat centrul"Baniei" am vazut citeva fete frumusele si asta a fost "aventura" TZIGAN - CRAIOVA.    FERITI-VA !

Multumesc inca o data , Tomitza !

P.S.

Nu stiu cum se pun pozele pe forum ,  ca le-as pune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cocobarlozaure,stai linistit,iti vei gasi si tu masinutza la care visezi,important e sa nu cumperi ceva dupa care sa iti para rau....apropo,chiar azi am fost in targ si am mai vazut un T5,tot cu numere de Italia,tot motor de 2000 cmc,tot fara eleron spate si tot cu 2 tigani in ea....pret//3000 euro plus taxa de inmatriculare...din cauza asta nu m-am obosit sa te sun..:))....

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am hotarit ! Mai stau pina in primavara si plec in Germania , unde am locuita o vreme , acolo am ceva prieteni si precis voi gasi o masina buna. As dori sa fie 850.......

Va multumesc inca o data PRIETENI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau ca nu ti-ai gasit masina visurilor tale insa ma bucur ca nu ai luat-o pe aia de la "herr tzigoinen"  :D  Nu fi trist, decit o rabla in care sa bagi banii mai bine o dulce asteptare si o cautare mai fructuoasa, nu? Bafta multa !  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii vorba aia: ce-i al tau e pus deoparte( sau departe). Cine stie unde te asteapta un 850...

Bafta!    ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai jos nu se poate pentru un 850 care este "Super Zustand, alle Services neu!!!!!! ": 1190 euro (adica 1000 cu banul jos)

http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=loca13uwwm4s

decit de la tigani, mai bine din Austria, nu ?  :-*

Mai ca-mi vine sa aduc si eu vrei 3 de-astea, sa le dezmembrez pentru cine are nevoie, ca la noi doar cazaturi gasesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am citit titlul am stiut despre ce-i vorba ;D. Din toate orasele tarii tocmai de la Craiova te-ai gandit sa-ti cumperi masina? :P. Cred ca ar trebui ca pe toate site-urile de vanzari masini sa apara si poza vanzatorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai pe cineva acolo,nu ezita,pleaca de acasa cu cateva masini"ochite",si acolo mai cauta,o sa iei o masina  buna daca ai banii in mana si cel care negociaza la tel spune ca masina e pentru el(cetatean german ;);sa sti ca n-au curajul sa traga tepe la "conationali"...ca se ...ARD!

Sau mai cauta si pe aici...mai sunt pasionati care vor sa treaca la alt model,din motive ..."serioase"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0