Sign in to follow this  
Followers 0
leose

DE LA OPEL LA VOLVO

14 posts in this topic

sal pot sa spun ca am migrat de pe clubopel. pe clubul vostru ,cum am inceput la wiena saptamana trecuta am intrat in posesia unui volvo 440 diin 1996 fiin al doile proprietar masina are 188 mi km merge bine sunt multumit am venit eu personal cu ea de la wiena,consumul in 1000 km a fost de 6/100 am facut plinul cand am plecat din viena si cand am ajuns in bucuresti pe strada preciziei mi s a aprin becul la carburant am alimentat si surpriza 59.5 litri,adevarul este ca motorina din austria nu se compara cu a noastra imediat am simtit ca nu mai trage cum trebuie!!!! de fapt la noi totul e pe dos! si asa am ajuns posesor de volvo din concediu unde am plecat cu trenul si m am intors cu masina totul ma costat 1800 euro cu acte cu tot acum ramane sa o inmatriculez la noi!!! unde am inteles ca am  de asteptat mult......... la ei in 10 minute am avut numere si asigurare pe numele meu timp de 17 zile. nu se compara cu vectra pe care l am avut din acelasi an la siguranta ma refer dar la interior sunt nostalgic dupa vectra b !!! daca trecem cu vectra prin gropile prin care am trcut cu volveanu cred ca se rupea sau se rasturna!!!!! vorbesc de drumul de la arad bucuresti !!! niciodata daca mai merg sa mai cumpar o masina din vest nu mai sofez noaptea pe drumurile noastre!! bafta la toata lumea !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit !

Si sa te bucuri de masina multa vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca odata bun venit.

Asteptam pozele!  ;)

Sunt curios cat o sa te coste taxa de inmatriculare si la ce euro o sa o incadreze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inteleapta miscare!! Asta da, evo(lvo)lutie!!

Felicitari si bine ai venit!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit in club. am avut si eu un opel ascona 1.6d din 86. am facut 300000km cu el, marea majoritate a km prin toata europa ('92-'99)- f multumit de masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am avut Opel la inceput  ;D... a fost o masina la moda in anii 90...apoi un drive test cu Volvo m-a convins sa fac saltul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va salut inca o data si va multumesc pt primire si sa ne mearga masinile !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0