21 posts in this topic

Bună dimineața,

Vorba unui cântec... amintirile mă răscolesc...ce ziceți de o întâlnire ca odinioară, în primele zile din septembrie? Știu că pe un anumit grup de facebook se organizează ceva, dar am auzit că ultima oară a fost cu manele, care nu cadrează cu suedezele noastre dragi.  Dacă ziceți DA, mă ofer să caut o locație potrivită.

Serios, chiar nu vă e dor?

 

DSC_0112.JPG

DSC_0118.JPG

DSC_0128.JPG

DSC_0625.jpg

DSC_0647.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie unul imi este FOARTE dor, chiar daca nu mai am bestia mea....dar tot as veni langa voi !

:hello2:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bah,eu am de dat cel putin citeva beri unora,as veni daca va strangeti.Dar in urma unui dialog jalnic pe fb cu cel ce vrea sa organizeze undeva pe linga Iasi,mi s-a cam luat.Oricum,trecand peste aspectul ala,cum spuneam si pe fb,daca se organizeaza undeva in mijlocul tarii,sa fie echitabil pentru mai toti,as veni.Indiferent de genurile muzicale ascultate acolo.

Edited by Ujio
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mijlocul tarii este cel mai echitabil, toata lumea ce doreste sa vina poate ajunge relative repede, fara plictiseala si oboseala drumului lung.

Sunt curios cine mai are curaj sa fie organizator. Ultima data am fost la o intalnire de o jumatate de zi aproape de Brasov, ce a fost organizata de "aripa tanara".  Am ajuns acolo si am gasit o bisericuta in care nu se vorbea de masini, motoare, tuning, etc.  ci doar simple conversatii. Nu mai spun ca,desi aveam cea mai veche masina de-acolo, nu m-a bagat nimeni in seama :lol:  Actiuni ? S-a filmat cu o drona de la ceva inaltime, apoi un drum super aglomerat pina in Poiana (desi le-am spus ca o sa-si blesteme zilele) si apoi, fara nici un popas...drum intors. A fost o intalnire de vis pentru mine.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ma iau in gura cu faimosul organizator in doua locuri pe fb.Nu il cunosc si nici nu sunt curios cine e,cit timp se discuta onorabil e ok.Vorbeam cu Gutu adineaori,din capitala sau de la taranoaia de la mine catre acolo sunt cam 9 ore de condus.Pleci dimineata,ajungi chiaun acolo dupa noua ore de trafic mioritic,drumuri nationale.Cazare,290 roni camera cu mic dejun,plus cit te costa celelalte doua mese pe zi.Carburantul costa,masa festiva 200 lei de caciula.Esti constrans sa iei doua nopti de cazare,mai mult ca sigur.O cheltuiala semnificativa,CA SA AI CE?Pe Gutu il inteleg oarecum,el e o amestecatura intre pasiune si interese,nici el nu mai stie care din ele primeaza,e cum bate vantul.Se duce sa isi stranga mina(in usa metalica)cu cei cu care.....colaboreaza,adica cele doua parcuri de dezmembrari Volvo,Suceava si Iasi.El ii numeste prieteni,ma rog.Eu cu banii aia imi inchiriez camper sau rulota sau hotel,si ma prajesc la mare oriunde,la aceleasi ore de condus.Cind aveam MB,am venit de ziua mea 2000km in capitala,cu citeva sticle de spumant si dulciuri,ne-am intalnit vreo 15-25 de insi in parc la Polivalenta,am ciocnit,ne-am admirat reciproc cazanele citeva ore si a fost ok.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ontopic,cine vrea sa imi stranga mina (chiar in balamaua usii),sau sa ma lase fara dintii pusi,sunt diseara la meeting-ul saptaminal in capitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, ramanem cu dorul....

Restul e ...cancan.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel

Cum mai "sufla" vantul...cu organizarea?  Se apropie 24Ian 2022 si poate se leaga ceva in cele 3 zile :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt la capitala pe 24-25 decembrie.....Intre doua sarmale as putea sa socializez undeva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dinoco, da, ar fi o idee. Poate la Polivalentă, ca în vremurile bune?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In parcare inca se strange lumea. La aia din N. Departe de SUDUL fierbinte. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah, e prea departe pentru 90% dintre noi. Si in plus, v-am zis inca de la inceput: ce mama naibii cautati intr-o parcare de market ieftin cu,,,,VOLVO ?!?

Polivalenta este mai cool.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 12/15/2021 at 6:03 PM, mariusdaniel a spus:

@Dinoco, da, ar fi o idee. Poate la Polivalentă, ca în vremurile bune?

Eu n-am o problema cu Polivalenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca ne-am intalnit si anul asta.... Superb. Vointa-i mare, ce sa zic....

Sarbatori frumoase alaturi de cei dragi voua !

Acelasi Matrixxx, cu bune si rele.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am intalnit. Chiar in Ajun de Craciun, la vreo 5* C, in aceeasi parcare pentru care eu strabat 28 km dus-intors pentru a ajunge.

@Vicu @Dinoco @skipper2oo6 @BogdanG

Sarbatori fericite tuturor!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate vad la Polivalenta nu vine nimeni, nici atunci când cei din zona își doresc...îmi amintesc ca am încercat sa reluam întâlnirile de la Polivalenta, dar tot cei de la Penny au fost majoritari... indiferent de anotimp si conditiile meteo la Penny se aduna cam aceleasi persoane, unele legand chiar o stransa relatie de prietenie. 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca exista aceeasi polemica... La Polivalenta nu se mai vine pentru ca NU SE VREA !   

Toata lumea da raspunsuri gen "Eu n-am o problema cu Polivalenta... " dar nu se vine acolo. Punct.  Distanta, aripa veche/aripa noua. prostii, etc. 

Probabil e mai bine printre/cu ochii la carucioare jalnice dar cu masini premium, ca sa fiu rau :P

Intalnirile se faceau la Academia Militara (si nu gasea nimeni motive sa nu ajunga)...apoi la Polivalenta (si nu gasea nimeni motive sa nu ajunga)...apoi la Penny.

Important e ca va strangeti. Parerea mea o cunoasteti demult. Eu am ramas cu sufletul printre voi, dovada ca INCA mai scriu aici, nu pe fuckbook.

Have fun, oriunde ati fi. IMPREUNA.

 

Acelasi Matrixxx. Cu bune si rele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Florine!

Pe cind la Academie , ca este aproape de mine!:P

 Eu as fi venit dar  circul mai mult noaptea fiindca  nu pot sa apar cu, "cazanul-troleibuz"  in fata modelelor de top dupa 2016 sau chiar mai noi. Si ca a mea in Bucuresti nu stiu sa mai existe una sau  doua.:hammer:

Sa ai un An Nou  fericit  alaturi de cei dragi!:)

Edited by Vvolvo
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa avem cu totii un AN NOU cu mai multe bucurii, cu mai multi bani, cu mai multe vise si cu mai multe clipe petrecute langa cei dragi !!! Anii trec si nu se mai intorc, sa ne bucuram de ceea ce avem, sa nu-i uitam pe cei mai tristi ca noi  si sa fim sanatosi !!!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 31/12/2021 at 9:40 AM, MMihai a spus:

Un an nou mai bun decat ultimul!

LMA! Va asteapt "pe seara"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now