Sign in to follow this  
Followers 0
LAY

Revizie

8 posts in this topic

Salutare colegii, am un volvo xc 60 din 2018 ,acum am cumpărat-o are 180000 km ,vreau săi fac revizie totală, cei dela reprezentantă au zis preț 7800 lei, cum vise pare prețul? Aveți o recomandare, un service ?vă mulțumesc 

Edited by LAY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce înseamnă revizie totală? Dacă se schimbă toate filtrele, fluidele, plăcuțe de frână și discuri, plus toate celelalte verificări, update-uri de soft, etc. atunci ăsta e prețul. Bănuiesc că ai primit o ofertă mai detaliată decât ne spui tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, LAY said:

Salutare colegii, am un volvo xc 60 din 2018 ,acum am cumpărat-o are 180000 km ,vreau săi fac revizie totală, cei dela reprezentantă au zis preț 7800 lei, cum vise pare prețul? Aveți o recomandare, un service ?vă mulțumesc 

Cam ăsta e prețul la reprezentanță, distribuție, revizia și schimb ulei cutie de viteze 8500 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06.09.2021 at 1:22 PM, LAY said:

Salutare colegii, am un volvo xc 60 din 2018 ,acum am cumpărat-o are 180000 km ,vreau săi fac revizie totală, cei dela reprezentantă au zis preț 7800 lei, cum vise pare prețul? Aveți o recomandare, un service ?vă mulțumesc 

SWEDETECH, Vadim si echipa te ajuta si au preturi ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 9/6/2021 at 1:22 PM, LAY a spus:

Salutare colegii, am un volvo xc 60 din 2018 ,acum am cumpărat-o are 180000 km ,vreau săi fac revizie totală, cei dela reprezentantă au zis preț 7800 lei, cum vise pare prețul? Aveți o recomandare, un service ?vă mulțumesc 

Salut, 

cat a fost pana la urma revizia si ce ai schimbat la masina?

Vreau sa-mi cumpar un xc60 tot din 2018 si caut sa vad ce costuri sunt.

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 19.05.2022 at 9:30 AM, rary25 a spus:

Salut, 

cat a fost pana la urma revizia si ce ai schimbat la masina?

Vreau sa-mi cumpar un xc60 tot din 2018 si caut sa vad ce costuri sunt.

Mersi

Chiar crezi că mai răspunde? Ultima vizită pe forum a fost pe 06.12.2021. Modelul e deja cunoscut. Se pune o întrebare, colegii răspund, omul citește (sau nu) și oricum nu se mai obosește să dea un feedback, ca să aibă și forumul ăsta o utilitate și pentru alții. Nu, își rezolvă problema, apoi pa și la revedere. Asta în cel mai bun caz, dacă nu cumva i se pare prea scump să întrețină mașina și trage de ea până o vinde la un (alt) fraier. 

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atașat este oferta pentru ce vreau/trebuie sa mai fac la mașina. 2017, 115000 km, D5, AT,2400 cnc.Screenshot_2022-06-02-21-51-35-602_org.r

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rumburak said:

Atașat este oferta pentru ce vreau/trebuie sa mai fac la mașina. 2017, 115000 km, D5, AT,2400 cmc. Screenshot_2022-06-02-21-51-35-602_org.r

Plăcuțe de frână față-spate deja înlocuite.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 6/2/2022 at 7:52 PM, Rumburak a spus:

Plăcuțe de frână față-spate deja înlocuite.

Vezi ca te inseala la socoteli, totalul pe prima factura e 7023,80 !!!!NU 7256.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

O a doua persoana vigilenta. Prima a fost soția, nu eu.  Încă nu s a făcut nimic din ceea ce este mai sus. In Septembrie este programată.

Mulțumesc pentru atenționare. Felicitări pentru camaraderie.

O a doua persoana vigilenta. Prima a fost soția, nu eu.  Încă nu s a făcut nimic din ceea ce este mai sus. In Septembrie este programată.

Mulțumesc pentru atenționare. Felicitări pentru camaraderie.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0