Sign in to follow this  
Followers 0
Larry

alarma

11 posts in this topic

Buna ziua,astazi m am inregistrat aici si am o problema cu alarma,cand ploua suna ca nebuna fara un motiv , (probabil nu i place ploaia:).....ave ti idee cum pot dezactiva aceasta functie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu discutam de ferestere de masarda Velux nu e nevoie de dezactivarea unei functii ca nu exista asa ceva.

E probabil ceva defect in niciun caz o functie "de ploaie" (sau daca e .... mare minune)

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 12 ore, Maurice a spus:

Pai daca nu discutam de ferestere de masarda Velux nu e nevoie de dezactivarea unei functii ca nu exista asa ceva.

E probabil ceva defect in niciun caz o functie "de ploaie" (sau daca e .... mare minune)

Un raspuns .....pe langa....

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 10.09.2021 at 10:30 AM, Larry a spus:

Buna ziua,astazi m am inregistrat aici si am o problema cu alarma,cand ploua suna ca nebuna fara un motiv , (probabil nu i place ploaia:).....ave ti idee cum pot dezactiva aceasta functie

Alarma poate fi dezactivata...in mai multe feluri....

Problema ta....fire care au izolatia crapata si la contactul cu apa intra in scurt-circuit(mai ales cele din spate,la hayon...)sau baterie modul alarma......Mai mult ca sigur ceva scurt-circuit/oxidare contacte....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 15 ore, mario74 a spus:

Un raspuns .....pe langa....

Ce e pe langa ca nu m-am prins?

Omul vrea sa dezactiveze alarma de ploaie. Are Volvo alarma de ploaie?

Nu vrea sa dezactiveze alarma de usi/hayon/furt/spargere/ridicare/etc.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 3 ore, Maurice a spus:

Ce e pe langa ca nu m-am prins?

Omul vrea sa dezactiveze alarma de ploaie. Are Volvo alarma de ploaie?

Nu vrea sa dezactiveze alarma de usi/hayon/furt/spargere/ridicare/etc.

 

Unde scrie ....,,alarma de ploaie,,?......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai:

" cand ploua suna ca nebuna fara un motiv , (probabil nu i place ploaia:).....ave ti idee cum pot dezactiva aceasta functie "

 

Eu zic ca asta se intelege, adevarat ca nu foarte explicit dar cam asa ceva. Omul zice sa dezactiveze o functie (a alarmei) nu alarma in sine.

De aia e bine sa scriem corect cu virgule, puncte paranteze si alte semne de punctuatie.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 10 ore, Maurice a spus:

Pai:

" cand ploua suna ca nebuna fara un motiv , (probabil nu i place ploaia:).....ave ti idee cum pot dezactiva aceasta functie "

 

Eu zic ca asta se intelege, adevarat ca nu foarte explicit dar cam asa ceva. Omul zice sa dezactiveze o functie (a alarmei) nu alarma in sine.

De aia e bine sa scriem corect cu virgule, puncte paranteze si alte semne de punctuatie.

Ok,aveti dreptate dumneavoastra...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stați liniștiți. Omul nu a mai intrat pe site, deci nu a văzut ce s-a răspuns. Tipic pentru noii veniți. Apoi nu a detaliat, poate e de la tunete, sau numai de la picăturile de apă, nu se știe exact. Dar, cine mai folosește alarmă la mașină în ziua de azi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nou venit, este Larry ce avea un Volvo 850 alb, statea in Dristor si a venit la Polivalenta de cateva ori....

Dar a uitat datele contului vechi, de aceea a apelat TOT AICI si nu pe.....facefuck - sorry, facebook

 

"Dar, cine mai folosește alarmă la mașină în ziua de azi?"

Eu folosesc alarma  masinii, chiar daca nu mai am...Volvo...E foarte utila.

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc,aici sunt….nici eu nu doresc sa folosesc alarma,dar vreau sa inchid masina din telecomanda,nu sa folosesc mereu cheia pentru inchiderea masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0