ateo

Upgrade inele de aluminiu

56 posts in this topic

Am gasit imaginea asta pe internet. Ideea e ca vreau si eu dar nu stiu cum sa fac. IPD este un tuner din Statele Unite si cred ca taxele de transport ar depasi pretul pachetelului cu inele.

Stiu ca in trecut aveau si cei de la Heico Sportiv ceva asemanator (identic). Dar in momentul actual, la ei pe site nu mai apare nimic de genul.

Iata si poza:

PS. Daca aveti cunostinte unde pot gasi si eu asa ceva, as aprecia enorm. Merci

Respecte!

post-280-12877851269016_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o firma din norvegia care face asa ceva ptr Volvo si Saab. Din ce am vazut ei ofera mai multe ornamente, nu numai ptr ceasurile de bord.

Nu stiu cat se merita... setul complet ptr tot bordul e pe undeva la 140 EU. Banuiesc ca numai ceasurile nu pot depasi 50 EU... la care adaugi minim 30EU costuri de transport...  ::)

Nici link-ul nu imi amintesc...  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma intereseaza, deci poate facem un "grup buy" si iesim ceva mai ieftin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea unui grup buy e geniala.

Am mai gasit ceva, tot in State si ma zgarii pe ochi.

VREAU SI EU

post-280-12877851381596_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea unui grup-buy e chiar buna si sunt si eu interesat de inele, iar butoanele sunt chiar bestiale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Adi pt. link. Il aveam, ideea e ca ipd USA e... ei bine in USA si taxele de transport ar fi colosale, am intrebat daca nu sunt linkuri cu un site din Europa care sa ofere ceva similar.

In orice caz, butoanele vin de pe situl asta:

http://www.vivaperformance.com/catalog/product_info.php?cPath=87_105&products_id=749

tot din State.

Astept pareri cum sa facem acest group buy sau daca gasim ceva site (companie) europeana care produce asa ceva.

Multumesc.

Respecte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pana la urma a luat cineva ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am dat eu mail, mi-au zis ca livreaza si in Romania, problema ar fi costurile de transport. Daca ne-am uni vreo 3-4 sa luam un colet mai mare, ar iesi destul de convenabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa fi mai explicit?cat costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai in usa costa 75dolari,fa un calcul cu cit se schimba,e foarte bine daca va uniti mai multi caci platiti numai 1ordin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu m-am interesat pt. inele, voiam niste bucsi de poliuretan, intre timp am luat din alta parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt pt. a comanda mai multi. Subscriu, deci. Asteptam in continuare doritori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se gasesc inele si pt. S40-ul meu din 1999, count me in!

Share this post


Link to post
Share on other sites

in mod sigur sunt,pt ca eu pe V40 din 2004 am inele la ceasuri si sunt marfa rau,bineinteles ca as vrea si pentru XC.

DAR,eu cred ca ''Midnight Caller'' sau chiar ''andy.ro'',ar putea sa ne ajute pentru ca eu cred ca ar trebui sa vina ca accesorii,pe cod,pentru ca sa nu-mi spune-ti ca vin ceasuri cu totu(in cazul meu la V40).,sau in cazul in care n-ar veni ca piese separate,eu zic asa(o parere): ''Midnight Caller''sa creeze un sondaj aici ,iar doritorii sa mearga la el la magazin,platesc avans,iar cand se strang suficienti de multi doritori astfel incat transp. sa nu se mai simta ,face comanda...

ce credeti??? ???

post-2263-128778552424_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint disponibile pt. s40/v40 phase 1;2;3;s60/v70/s80/xc90;v70/c70 classic

post-0-1287785524399_thumb.jpg

post-0-12877855244888_thumb.jpg

post-0-12877855245695_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele din 2004 sunt diferite de ce e la mine.

Dar gata, le-am vazut pe viitoarele mele inele in prima poza a lui smarautz, deci reiterez, i'm in :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic pentru V50?  >:( Am vazut ca pe C70 sunt inele cromate si are acelasi bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu si-a cumparat inele pt butoanele de la HU si Climatronic dar au costat al dracu de mult ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

de frumoase, sunt frumoase intradevar,dar si pretu este pe masura,chiar si fara transp. :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

niste poze cu ,,pretioasele inele":

post-2263-12877857164034_thumb.jpg

post-2263-12877857168838_thumb.jpg

post-2263-12877857173325_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now