ateo

Upgrade inele de aluminiu

56 posts in this topic

@ smarautz. Ok, ne-ai spus scorul. Dar de unde le putem achizitiona?

Ca vreau si eu... rau...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ateo      ce am eu este numai pt.consola centrala (4buc.) tip v50,c30,s40(mai noi),o sa ma info.pt.s60(cu pretz si buc.)

          daca sint mai multi doritori e bine de facut 1 singur ordin si 1 singur transport

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. vreau si eu un set pentru v50. Si poate te interesezi si pentru ceasurile de bord. Astept contact. Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jrazvy  pt.bord inca nu am(cind sint disponibile dau sfoara-n tara) iar pt.consola sper sa aibe nevoie mai multi ca este mai bine,cum am scris mai jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

De convenit imi convine, dar da-mi si mie un link pe produs. Caut de o ora si nu le gasesc. Cum se numesc in engleza? Multam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

De convenit imi convine, dar da-mi si mie un link pe produs. Caut de o ora si nu le gasesc. Cum se numesc in engleza? Multam!

Nu merge cu link direct. Dai click in stanga pe "Styling" si rulezi pagina mai in jos.

Succes!

post-924-12877857885384_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

MULTUMESC ADI! Eu tot incercam sa il trec pe engleza. Am intrat si pe styling dar n-am vazut ca poti naviga in jos. Silly me! :D Le-am dat un mesaj si astept raspuns. Nu imi dau seama daca sunt pentru butoane sau inele de bord. Oricum as vrea si una si alta. Daca am vesti postez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Pentru inele e complicat sa dai jos geamul de la ceasurile de bord? Se pot monta acasa sau la reprezentanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"not available at the moment" - raspuns eupeantuning.nl  >:( pentru ce or mai posta pe site nu stiu.. asa ca daca are altcineva alta sursa... incep sa ma enerveze rau suedezii astia  ;D ce or fi frate asa exclusivisti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@claudiu2525 - din ce sursa ai achizitionat pentru butoane? spune-mi si mie un pret +transport, te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow!  :wow: Ma rog, pretul ca pretul. Enervant e ca pe V50 nu gasesti mai nimic. Imi vine sa scot bordul si sa cromez singur inelel. Smarautz tu ai alta sursa fata de cele de pe-aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

cand te mananca,te scarpini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca e tarziu. Din cate stiu eu nu ne-am organizat inca. Asadar, pe aceasta cale, propun sa ne organizam. Trebuie cineva sa se ofere voluntar sa achizitioneze toate seturile de inele, sa ne dea un cont unde sa-i viram banii, si sa ne trimita acasa prin curier seturile.

Propun si o data a inscrierilor, sa zicem 01.01.2001 (ca suna mishto data  ;) ). Ce ziceti?

In caz ca toata lumea e de acord, eu doresc si inele de bord si cele de la butoanele cass (seria HU 6...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa vorbim cu Roberto. Cred ca se gasesc si pe Ebay. Dar pana in 2001 mai e. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pentru noi Roberto? Nimic? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pentru noi Roberto? Nimic? :(

Pai....eu am din fabrica ! Tu nu ai ? Sa inteleg ca a fost ceva optiune ? Nu e la toate S40\V50\V30 asa ?

Am sa caut totusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

La primul facelift s-au pus. Eu nu am ;D  si sunt mai multi care nu au. Erau niste topicuri pe aici cu mai multi care plangeau  :P. Vezi poate faci ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si a mea e pre-face lift, denumita V.1.0  si am

Am sa caut

Share this post


Link to post
Share on other sites

esti tare!  pune o poza de interior sa vedem si noi. Poate le confectionam pe undeva. Eu de asta vroiam sa dau ceasurile de bord jos. Da mi-e sa nu resetez ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa ai, nu ai acele inele din aluminiu ? Imposibil, eu m-am uitat acum pe mobile si toate au acele inele de aluminiu. In schimb nu stiu cum ar arata cu altele.

Bordul se desface relativ usor, nu se reseteaza nimic ca totul e stocat in computerul bord-ului, dar din pacate nu poti modifica mai nimic la el, led-uri sau ceva ioc, e facut foarte complicat si necesita dezlipirea display-ului de ex ca sa schimbi culoarea de background a display-ului. Iluminarea acelor este facuta prin refractia unui led din amplasat langa axul acului prin intermediul unui cristal de acril. Datele sunt criptate si ele din pacate.

Stiu asta pentru ca am urmarit un topic pe swedspeed unde au avut niste baieti priceputi ( unii din ei lucreaza la Volvo sau tuneri Volvo ) cateva bord-uri pe care au testat. Tot ce s-ar putea face e sa se schimbe fata cea neagra a ceasului ( unde e si scrisul ) cu unele in still S60R pe albastru :D, vom vedea daca vor reusi cei de pe swedspeed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now