contdezactivat

Mufa ptr diagnoza

44 posts in this topic

Da la pagina 1 si citeste postul nr 4.

Stiu ca este greu dar fa un efort.

Bogdane, bagi omul in ceata.

El voia sa stie daca are interfata de diagnoza asa cum am eu si noi la aia i-am spus ca nu are.

Ce alt sistem de diagnosticare poate avea el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are acelasi sistem ca al tau, ce naiba nu se intelege din ce scriu eu?  Este descris de tine la pagina 1 postul 4 . Este asa de greu de dat inapoi o pagina? Suntem la pagina 2 acum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni Buni...

Nu va mai certati atat pt ca eu pur si simplu nu am mufa de diagnoza si gata....

Ce nu va e clar? Nu am nimic din ce explicati voi aici....si totul se datoreazxa faptului ca data nasterii volvutzei mele e ceva mai devreme fata de ale voastre...1991....asa ca....isistati pe subiect daca mai are si altcineva nelamuriri...eu sunt lamurit ... ... ...

;) ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daniel tu nu ai la motor piesa din poze ?

post-993-12877853917827_thumb.jpg

post-993-1287785392367_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni buni tin sa intervin Daniel are masina ca si amea si nu are aceea mufa pt diagnoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My bad D:

Inseamna ca nu are dar totusi parca are injectie acel motor dar fara posibilitate de diagnosticare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se diagnosticheaza cu un "special tool", care se pune la pinii de la ECU. E tot asa cu un led sau poate fi si bagata pe laptop. Parca avea si matrixxx intr-un post ceva scris despre asta.

Am acasa o documentatie. O sa ma uit mai pe seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asa se diagnosticheaza masinutza lui  ;D

post-1287-12877853929284_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce am gasit eu e ptr decodarea ecu a modelelor cu imobilizator, atunci cand iti pui un ecu noi.

Incearca ce ti-a spus Vadim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si imi puteti recomnda pe cineva care a mai facut asa ceva...chiar vreau sa dau de cap la problemele pe care el am cu negresa mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O gasesti pe oala telescopului din stanga(vezi poza 1) ,ridica capacul si va aparea ca in poza 2 extrage firul din capac,introdu-l in borna unde scrie 2 , apasa butonul pentru o secunda si vei vedea ledul aprinzandu-se in reprize (conform codului de defect)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut....eu oare am mufa de diagnoza?sa stiu sa ma apuc sa caut sau nu....masina iidin 95   1.8i...alte informatii daca aveti nevoie...numai intrebatzi....mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut....eu oare am mufa de diagnoza?sa stiu sa ma apuc sa caut sau nu....masina iidin 95   1.8i...alte informatii daca aveti nevoie...numai intrebatzi....mersi

Cititi cu atentie un subiect inainte sa postati.

Daca te uitai pe prima pagina din subiect, ai fi vazut o poza in care e prezenta mufa asta pe oala din stanga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok mersi mult....scz da era cu gandu la pat la ora aia...shi mno....scz ink o data...o sa ma uit

Share this post


Link to post
Share on other sites

cutia aste pentru ce mai este ? se afla sub ornamentul dintre scaune un spatele manetei de la frana de mana???

post-1756-12877865368642_thumb.jpg

post-1756-12877865370307_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala e mosorul  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala e mosorul  :D

Da ata unde o fi  :D

Nu cumva e pentru incalzirea din scaune ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now