Roberto

Beata inca de la examenul auto !!

28 posts in this topic

roberto draga, ti se pare ca mai e "de dus dracu" ceva din tara asta ?! ... La asa tzara, asa examene, asa candidati, asa legi, asa......continua tu.  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

roberto draga, ti se pare ca mai e "de dus dracu" ceva din tara asta ?! ... La asa tzara, asa examene, asa candidati, asa legi, asa......continua tu.  :D :D :D

Mda, ai dreptate, s-a dus de mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu fim mai catolici decat Papa, asa ceva se intampla si in tari mai civilizate decat a noastra... uneori cu droguri.

Chiar daca e un caz de neurmat, incerc totusi sa nu zic: "Tinerii din ziua de azi... pe vremea mea asa ceva nu s-ar fi intamplat", am auzit de prea multe ori expresia asta de la mosi decrepiti. Pana una alta nu a murit nimeni din asta si cred ca multa lume a distrat evenimentul.  ;D Fata e scapata de sub control, probabil e si "fetitza de companie", e prea tanara ca vina sa fie numai a ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fim seriosi,fata a recunoscut ca a lucrat pe timp de noapte!(pe urma s-a corectat!!!)

Si ce, noi n-am facut niciodata ca ea? Eu imi amintesc intr-a opta cand incercam sa demonstrez teorema trei perpendiculare,dar am reusit dupa 2 zile cu perfuzie de glucoza...

Deci ,fiti realisti,chiar nu a-ti fost prin west? sa ii vedeti cum pica lati?Fara discriminare fete sau baieti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si cand te gandesti cu astfel de exemplare .... bete pe sosele.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta ar trebui sa dea de gandit!Daca a avut nesimtirea sa vina in vazul lumii sa dea un examen de conducere,mai poate fi vorba de "curaj" a urca beat la volan?...

SIGUR va conduce bauta cand va avea ocazia,si cine stie cine ii va fii victima.... :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

fata respectiva poate sa-i dea in judecata

NU AVEAU DREPTUL SA-I PUNA ALCOOLTESTUL

NU ERA LA VOLAN

NU CONDUCEA

treaba ei daca a ales sa se duca beata la examen

nu era examenul de conducere

si eu am fost la un examen dupa ce am tras 100 vodca

si era pe vremea lui nae. am luat 7 daca nu aveam vodca aia la bord poate ramineam pe toamna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi fata nu conducea dar nu este chiar normal sa fii beat la un examen, deci nu era doar ametita, era luata bine de tot de aburii alcooooolului .

In state se fac astfel de teste de alcolemie la munca si daca ai luat la bord esti concediat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost alegerea ei

daca cu mine faceau asa ceva si mai si dadeau la stiri pe post national aveau sa-mi dea o gramada de bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cum ce au cu ea ?

Nu e voie sa mergi la examen sub influenta bauturilor alcoolice sau substantelor stupefiante, etc !! Nu mai stiu unde scria chestia asta dar sunt sigur ca scrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fata respectiva poate sa-i dea in judecata

NU AVEAU DREPTUL SA-I PUNA ALCOOLTESTUL

NU ERA LA VOLAN

NU CONDUCEA

treaba ei daca a ales sa se duca beata la examen

nu era examenul de conducere

si eu am fost la un examen dupa ce am tras 100 vodca

si era pe vremea lui nae. am luat 7 daca nu aveam vodca aia la bord poate ramineam pe toamna

jupane!!!

numai simplul fapt ca umbli "aburit" pe strada, constituie contraventie si este sanctionabil. unui posibil viitor conducator auto, i se poate cere oricand in examen/inainte sa se supuna oricarui fel de examen medical/test pentru a verifica aleator veridicitatea datelor inscrise in fisa medicala, sau daca pare cu comportament deviant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ursu48

serios?

spune nr de lege

sau e o lege nescrisa?ca am mai auzit multe si cind le-am cerut nr de lege au tacut

sper sa nu taci si tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

enjoy : DECRETUL Nr. 76 din 1975 art. 13. transformat in  LEGEA 61/1991 si modificata si completata prin legea 539/2007.

Incepe cam asa:

Persoanele gasite in stare de ebrietate evidenta pe strazi, in parcuri ori in alte locuri publice vor fi sanctionate cu amenda contraventionala de la 500 la 2000 lei.

In cazul in care agentul constatator al contraventiei apreciaza ca persoanele prevazute in alin. 1 au nevoie de ingrijiri medicale va lua, de urgenta, masuri pentru internarea acestora intr-o unitate sanitara. Pe linga plata amenzii, contravenientii vor suporta integral costul ingrijirilor medicale acordate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti-am raspuns doar cu privire la umblatul "aburit" pe strada... cat despre a te lua la intrebari daca duhnesti in sala de examen, nu vad de ce nu ar fi posibil ... ma voi documenta si in acest sens...

imi aduc aminte de un coleg nelasat sa intre in examen pentru ca afisa o stare vadita de "abureala"...

cat despre sapat nu mai imi arde pentru ca asta am facut azi toata ziua.  :protest:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

nu l-au lasat sa dea examen

dar nu l-au supus la test

nu l-au dat pe postul national

nu si-au BATUT JOC DE EL

aici e problema de fapt

puteau sa o dea afara din examen si sa vina alta data

nu sa faca CIRCUL ala de 2 bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu dadeau circ...trebuiau sa dea paine... :D si asta costa.

Ai dreptate cu atacul la persoana (doar daca nu s-a intamplat in sediul politiei!,atunci e altceva),dar daca inchidem ochii azi,maine,poimaine...o sa zica genul ala de oameni ca nu o sa-i vada nimeni in viitor orice vor face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ursu48

am un motocultor,are sape rotitoare supradimensionate,poate te ajuta la sapat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca acea coarda isi ia pana la urma examenul, lucreaza cu clientii (bea) pana dimineata si pe urma se urca la bordul unui Tuareg cumparat de un "binevoitor" ce lucreaza in 3 schimburi in uzina sa isi achite ratele la banci si intra vita in tine?

Nu inteleg cum ii puteti lua apararea si va intrebati de ce si pe dincolo. Daca era dupa mine, o trimiteam sa mai invete 40-50 de ani si pe urma mai reflectam privitor la posibilitatea de examinare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dama de companie? Chiar esti dragut. Ati vazut cum se intindea dupa etilotest cu buzele  ;D ;D ;D

Dar altii ca ea au luat examenul in state.

http://www.trilulilu.ro/trilumarius/a4e19e09db35a3

Da e clasic clipul asta, asta a fost DUI, nu la examen, este emisiunea aceea pe Reality Zone in fiecare vineri parca, merita vizionata, te prapadesti de ras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now