Guest gorec

senzori parcare

33 posts in this topic

Mie mi se pare mai "interesant" pretul...+ transportul bineinteles. De la 147 de lire la...99 de ron cit e un kit pe la noi cu senzori infipti in bara (am vazut chiar ca se pot lipi cu Glue pe interiorul spoiler-ului/sau bara - ca sa nu se mai dea gauri), cred ca se vor cumpara multe kituri de pe acel site.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma bare gandul sa montez niste senzori de parcare pe fata la xc90. Exista cumva originali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,are cineva idee?,la XC-90ul unui coleg ii afiseaza intr-una PARK ASSIST. ERROR,CONTACT ASSISTANCE,a fost pusa masina pe un TEXA si zicea senzorul 3 ,semnal eronat,pentru ca nu stia care ar putea fi nr.3 a schimbat intre ei al 2 lea din stanga cu al 2 lea din dreapta si tot senzorul 3 zicea ca e defect,a luat borna jos la baterie,dar degeaba,eroarea persista...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorii se pot testa si fara tester. Cu contactul pus si bagata masina in marsarier, apropii urechea de senzor si pui degetul la 2-3 mm de senzor (fara sa il atingi) si trebuie sa se auda un pacanit rapid (destul de incet ce-i trept, dar se aude). Senzorul care nu se aude, este defect, sau are mufa scoasa, fir rupt, etc.... Deci unde nu se aude pacanitul, este problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Daca cumpar senzori cu tot tacamul mai trebuie doar resoftat? Mentionez ca eu nu am senzori din fabrica pe masina. Ma intereseaza si unde se monteaza displayul in masina. Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorii OEM nu au display si trebuie soft. Senzorii AM au display si nu trebuie soft

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now