Guest stingcat

V70 negru turbo 200 cp an 2000

22 posts in this topic

Va salut pe toti cu mult respect si ma bucur de existenta acestui club.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit ! Completeaza-ti si tu (cind ai timp) profilul, sa te cunoastem mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit! ce motor are bestiutza? ca mai avem un coleg de suferintza cu V70...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tommytza eu am modelul mai nou si nu sufar deloc :D

@stingcat bine ai venit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BG Maestre,nu la tine ma gandeam...ci la omu` de se chinuie sa il vanda....:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

va multumesc pentru ospitalitate.

e greu de asociat v70-ul cu suferinta...:) iar vandabilitatea marcii noastre e (trebuie sa recunoastem) aproape inexistenta. nu cred ca piata auto sh din tara noastra e articulata pe valorile pe care le promoveaza masinile noastre. in mod normal, in acest club ar trebui sa functioneze. (doar pentru cunoscatori).

cu mult respect pentru toata lumea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dap...m-am exprimat confuz....in afara de stingcat si BG mai avem un coleg care incearca sa vinda un V70 de ceva vreme....intai cu turbo,apoi fara,acum iar i-a pus turbo si visco...si tot asa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

stimati colegi,s-a vandut demult acel v70 cu sau far turbo si visco.Si jur ca nu mai cumpar volvo toata viata!Pt mine exista o singura marca ce merita toti banii:SUBARU!Si am trecut la Forester.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era cumva unul gri (parca) pe care l-am zarit in spatele unui Clio alb in 2 ushi intr-o sambata seara prin Curtea de Arges ? Volan dreapta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pacat ca ai renuntat la marca...poate te razgandesti!Multa bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@robert777 chiar mi-a parut a fi un pasionat. Am inteles ca a incercat multe variante inainte de "nu mai vreau sa aud de volvo". Eu stiu din experienta: daca nu ai noroc de la inceput cu masina si nici nu ai un mecanic bun la indemana... volvo e un sac fara fund.  :-[

Eu o sa merg cu a mea pana in panzele albe. Cand nu o sa mai poata, o trag pe dreapta si... imi iau alt volvo.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi,inteleg sa ajut orice volvist cu sfaturi,sunt la a 5 a masina volvo,cele mai vechi,cum ai tu inca mai au ceva din spiritul volvo.Cele noi,doar o asa zisa siguranta mult trambitata.Nu fiabilitate.Multe sisteme ce sunt la inceput(asa cum a fost xc meu).Mergi pana in panzele albe,numai ca nu iti recomand sa faci asta cu un model mai nou.Cedezi nervos!Eu nu am cedat financiar ci doar nervos.Volvo second hand e o marca ce fascineaza tineri.Mai incolo gusturile se mai schimba( cel putin la mine).Am spus ca nu mai cumpar,nu ca nu ma pasioneaza marca in sine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciau, guys.

cred ca problema cu fiabilitatea este prezenta la majoritatea masinilor, deoarece posesorii sunt impinsi sa o tina cat mai putin, apoi sa ia alta.

asta este logica societatii de consum. nebun, as zice. parerea mea.

keep in touch. alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robert daca nu ma insel tu ai avut primul model de XC, si ala e plin de bube. In schimb generatiile mai noi nu au avut atatea probleme. Chiar mai stiu pe cineva cu un XC70 tot primul model si a schimbat enorm de multe piese la transmisie, cum schimba ceva pica altceva si numai la transmisie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai perfecta dreptate!insa..........tot intorc capul dupa xc,mai ales cele de dupa 2001!pacat ca pionieratul in domeniul auto se rasfrange asupra celor ce cumpara masini demult iesite din garantie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stimati colegi,s-a vandut demult acel v70 cu sau far turbo si visco.Si jur ca nu mai cumpar volvo toata viata!Pt mine exista o singura marca ce merita toti banii:SUBARU!Si am trecut la Forester.

Fiecare are dreput la parere si preferinte.... noi nu trebuie sa facem altceva decat sa le respectam....

O. T. Buna stingcat.... grija mare la gropi ca de restul are grija V70-ul ;) e... nu chiar de toate dar are...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now