Sign in to follow this  
Followers 0
Guest b88gmd

AJUTOR!!! (m-a innebunit o scrumiera)

26 posts in this topic

:)

Salut

Am un V40 din 2001 si scrumiera este amplasata pe mijloc in fata cotierei fata. Dupa ce ca e mica si prost pusa s-a ars si becul de la ea. Vreau si eu o scrumiera normala cum am vazut la anumite modele care este amplasata in fata schimbatorului nu in spatele acestuia. De unde o cumpar? (tot blocul din fata de la bord amplasat jos cu scrumiera, bricheta lumina la scrumiera ca nu pot tine curatenie in masina din cauza rahatului asta mic pe care-l am amplasat in fata cotierei fata.

Multam

Nu radeti ca am innebunit un aspirator din cauza asta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa ai o surpriza: la S40-ul meu scrumiera nu era luminata!!! cu toate ca avea fanta de lumina nu am gasit nici macar firele de alimentare...

totusi, s-ar putea sa gasesti scrumiera cu tot cu buzunarul acela pe care il cauti.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta una ( care sa se asorteze si sa se potriveasca cu bordul ) pe la dezmembrari auto. BAFTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar am intrebat de ce scrumiera este un <borcan> cu capac, de prost gust, iar raspunsul este unul destul de logic (Suedia este o tara in care fumatul este o chestie mai rar intalnita, acesta fiind si motivul pt care modele care o au incorporata este si foarte MICA)

FUMATOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai linistit ca nici aia din fata schimbatorului nu e prea ok,asa am eu si e destul de incomoda in treptele 1,3,5 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi , dar cel putin e mare....asta de la cotiera tre sa fii ca robin hood sa o nimeresti . eu m-am lasat de pus in ea, e prea incomoda. fumez doar cand merg incet si dau  scrumul p geam  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine capacul de la scrumiera,ala pe care scrie push nu mai merge inchis,a mai patit cineva si daca da cum a rezolvat-o?Eu am pus o hartie deasupra ca sa stea inchisa :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu recomand sa nu mai fumezi... rezolvi problema, esti mai sanatos, nu deranjezi pe altii si mai si economisesti bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nici nu fumez doar ca ma enerveaza ca nu stiu ce are de nu merge inchisa si nici nu vad ceva rupt :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

io fumez la viteze la care pot merge cu geamul lasat 1-2 cm si scrumez pe geam.

scrumiera o folosesc doar pentru mucuri. e mai bine asa deoarece fumul nu prea intra in masina , iar scrumiera o golesc de fiecare data cind inchid masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S40 e simplu, in fata schimbatorului se poate pune o scrumiera normala, poate are KPAX amabilitatea sa puna niste poze cu scrumiera lui ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici la mine nu este luminata scrumiera! eu cand fumez noaptea merg cu plafoniera aprinsa pentru a vedea unde scrumez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu recomand sa nu mai fumezi... rezolvi problema, esti mai sanatos, nu deranjezi pe altii si mai si economisesti bani.

cam pe cine as putea deranja prietene , fumand in masina proprietate personala , pe care am dat banii mei ?

cu gandirea asta, si eu pot sa iti recomand tie sa nu mia respiri, ca ne consumi si noua din oxigen.

bai, ce idei le vin la unii ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam pe cine as putea deranja prietene , fumand in masina proprietate personala , pe care am dat banii mei ?

cu gandirea asta, si eu pot sa iti recomand tie sa nu mia respiri, ca ne consumi si noua din oxigen.

bai, ce idei le vin la unii ???

pe propriii tai copii, parinti,prieteni, etc

in propria ta masina, cumparata pe bani munciti de tine, poti sa faci ce vrei , nu ?

cui nu-i place sa nu se urce !

bai ce idei nu le vin la unii....

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut citeva locuri in supermarket-uri, inchise, un fel de custi de sticla in care fumatorii pot sa-si traga in piept otrava fara a-i deranja pe ceilalti, care nu vor sa moara fumind pasiv. Si am simtit un fel de...mila pentru ei, inchisi acolo, sorbindu-si cafeaua de parca ar fi ultima...

bai, ce idei le vin altora  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

io stau in custile alea de fiecare data cind vin/plec de-acasa...

dar, desi ma enerveaza la maxim , e bine : sa stie cei care ar vrea sa se apuce de fumat ca-i asteapta clipe dificile, poate copiii nostri nu vor avea acest obicei nenorocit si greu de inlaturat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi iulirx, si intr-adervar la asta ma refeream. Evident ca as contesta ce sa faci tu in masina ta proprie si personala.

pe propriii tai copii, parinti,prieteni, etc

in propria ta masina, cumparata pe bani munciti de tine, poti sa faci ce vrei , nu ?

cui nu-i place sa nu se urce !

bai ce idei nu le vin la unii....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu contest ca e un viciu, si pentru nefumatori e cam aiurea sa inspire fumul altora.

dar in masina MEA fumez si 3 trabucuri daca vreau.  e teritoriul meu :) cusca proprie , cu geamuri.

si exact....cui nu-i place, sa nu se urce, inclusiv familia .  fumez doar cu geamul deschis, la viteza relativ mica, nu las niciodata peste noapte scrum in scrumiera, deci miros de tigari .... nu prea este.

cred k esti mult mai afectat de norul de fum lasat de masinile diesel de generatie mai veche in trafic (mai ales in bucuresti) decat de fumul de tigara al alora de la volan....chiar daca ar fuma toti carpati, asa ca sa lasam morala pentru cabinetele doctorilor si scoala generala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic

tocmai de aia sunt pentru legalizarea cocainei. ;D daca trag praf pe nas nu ma "afecteaza" decat pe mine!  ;D  nu exista "funat" pasiv in cazul cocainei! ::)

ai dreptate draga mihai, numai masinile diesel vechi scot fum, cele noi, de fapt, improspateaza aerul! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, pe acolo pe undeva era un "nu". Trebuia sa fie "Evident ca nu as contesta ce faci tu etc etc"  ;D ;D . Oricum, ce vroiam eu sa spun e ca nu ii sanatos sa fumezi si ai nenumarate beneficii in a te lasa si absolut nici unul in a continua, mai departe faci ce doresti, nu doresc in nici un fel sa iti ingradesc dreptul de a alege. anyway scuze pentru offtopic.

mersi iulirx, si intr-adervar la asta ma refeream. Evident ca as contesta ce sa faci tu in masina ta proprie si personala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, se poate la subiect? 

Se poate face un topic special, FUMAT PRO SI CONTRA .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuuuuu, ca o sa fie ca cel cu newtoni/cp sau benzina/motorina...N-o sa se termine niciodata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce draguti sunteti si cei care fumati si cei care nu; stiu ca e off topic dar nu ma pot abtine :  io va recomand tratamentul pt lasat de fumat, experimentat de mine pe cand faceam box la CCA, cu antrenorul Tita Vasile : cand a aflat ca fumez, m-a invitat sa facem o repriza "la manusi" si mi-a tras cateva de am iesit de pe ring injurand, apoi mi-a spus ca daca nu ma las de fumat nu mai am ce cata la antrenament! Incercati cat ma iute! Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S40 e simplu, in fata schimbatorului se poate pune o scrumiera normala, poate are KPAX amabilitatea sa puna niste poze cu scrumiera lui ;D

Bine ma ca tii minte  ;) mai nou sper ca intr-un timp cat de scurt posibil sa intru in posesia unei scrumiere normale. de altfel cu prima ocazie o sa fac si o poza cu scrumiera mea.  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cea mai buna scrumiera : daca ai loc de pus pahare , un pahar...

ca sa nu zboare scrumul afara si sa nu-l topesti cu mucurile, pune ceva in el

(cel mai bine e sa pui whiskey ca da o aroma placuta in masina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0