Guest smarautz

audio-video,instalatii de putere,lumini

71 posts in this topic

aproape pentru ori ce tip de masina exista grile adaptoare pentru a pune casetofoane normale.costa maxim 100 ron.

Subscriu, vazusem pe niste site-uri a unor magazine romanesti online de produse audio pt Volvo-uri incepand cu 60 de lei, ceva de genul.

Stiu sigur ca exista, o sa postez link-ul daca mai gasesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Am inteles ca la C30 exista posibilitatea sa imi schimb consola aceea de pe mijoc cu un sistem de navigatie/dvd player etc aftermarket.

Poti sa ma ajuti cu asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, se poate monta un 2din.(dvd,tv,navi.,i-pod,...),este ceva de lucru dar se poate,depinde cit buget ai la dispozitie,ma refer daca vrei aparatura de calitate sau stift

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi interesat. Dar mi-e frica sa nu imi schimbe aspectul estetic. Adica nu vreau sa se vada spatii goale, sau ca a fost umblat/montat prost. De asemenea ce se intampla cu clima, meniul masinii etc? se muta displayul pe aparatul nou montat?

Problema e ca nici nu imi dau seama cam care sunt preturile. As vrea ceva mai de calitate. Poti sa imi faci o estimare de pret aproximativa? cu tot cu montare etc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si in principiu ma intereseaza dvd, tv, muzica si navi pe ultimul loc ar veni

Share this post


Link to post
Share on other sites

displayul se muta mai sus,meniul ramine original,nu vei avea functiile comenzilor pe volan si cele pe consola(cele de la radio),aparatul nou e un touchscreen monitor 7",cu functii:dvd,dvb-t(tv.digitala si analogica),navi.,conex.i-pod,dual zone(pt.conectarea unui monitor in plus,pe tetiera pt.pasageri din spate),cititor sd-card,intrare aux,usb,dolby5.1prologic II,lucrarea se face ca la carte,am in oferta la pretzul de 450€,dace vrei si montaj alti 150€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie sa playeze si avi/divx-uri?

Cam scump monatjul in rest totul suna bine.

Lasama sa ma gandesc un pic si te anunt. Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

citeste si dvix,montajul nu este usor de facut,de aceea costa,sint materiale de folosit pt.a face lucrarea ca la carte,nu esti obligat sa o faci cu mine,poti sa cumperi numai aparatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

am site,scuzati dar e in it.,  www.streetsoundtuning.com     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie sa playeze si avi/divx-uri?

Cam scump monatjul in rest totul suna bine.

Lasama sa ma gandesc un pic si te anunt. Ms

Salut ! uite am ceva pentru tine ! e un pic mai scump ... http://www.dvdauto.store.ro ai de la 1din cele care ies ecranu din unitate sau cel de 7'' unele cu ecran rabatabil altele nu ! incluzand gps , tv , dvd player , altele si bluetouth pentru telefon ETC ... Cat despre montaj 100-150ron si pentru volvo iti trebuie o masca adaptoare care mai costa inca 100-150 ron ! comenzile pe volan le pastrezi si merg si poti sa adaugi si o camera pentru dat cu spatele ! ti-l recomand pe cel cu tastele verzi care urmeaza foarte curand sa il achizitionez si eu ! daca ai mai multe intrebari PM-me !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! uite am ceva pentru tine ! e un pic mai scump ... http://www.dvdauto.store.ro ai de la 1din cele care ies ecranu din unitate sau cel de 7'' unele cu ecran rabatabil altele nu ! incluzand gps , tv , dvd player , altele si bluetouth pentru telefon ETC ... Cat despre montaj 100-150ron si pentru volvo iti trebuie o masca adaptoare care mai costa inca 100-150 ron ! comenzile pe volan le pastrezi si merg si poti sa adaugi si o camera pentru dat cu spatele ! ti-l recomand pe cel cu tastele verzi care urmeaza foarte curand sa il achizitionez si eu ! daca ai mai multe intrebari PM-me !!

E vb de C30 si sau S40\V50, la astea e altcumva consola decat la S69\S80 deci ce e sus nu merg, nu ai unde sa le bagi, consola waterfall la C30\S40\V50 are cam 2 cm grosime si...atat :D

IMG_5299.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu reusesc sa montez un 2din in consola pt.v50/s40,cea din poza de mai jos,masca vine construita pe masura pt.ca nu exista gata facuta,cind am facut pe masina mea pun poze,sper cit mai repede

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa inlocuiesti ala orig.cu alt tip si sa nu-ti ramina loc gol iti propun:

[attach=#]

la 800€

salut asa ceva se poate monta si la v50 din 2005 mersi anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

citeste si dvix,montajul nu este usor de facut,de aceea costa,sint materiale de folosit pt.a face lucrarea ca la carte,nu esti obligat sa o faci cu mine,poti sa cumperi numai aparatura

Nu vreau sa fiu rautacios, dar ce materiale se folosesc la montaj? Am montat si eu cateva zeci de casetoafoane, dvd-uri printre care si 2din, statii, subwoofere, camere marsarier, monitoare, etc. si in afara de banda izoliera,cativa soricei de plastic si o mana de chiplinguri, nu-mi amintesc sa fi folosit altceva consumabil. Si cat de dificil poate fi montajul sa coste 150 de euro? Ca mai mult de 5 ore nu are cum sa dureze operatiunea, cu toate modificarile de rigoare, iar asta ar insemna 120 de lei ora de manopera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionutz omul e din IT, acolo sunt alte preturi.

PS> chiar ca eÈ™ti răutăcios ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciao sa schimb autoradio volvo v50 din 2005 se poate caci am intrebat la reprezentant si mi-au spus k e imposibil

Ai grija la scris , acest tip de scriere nu este permis

Edited by Danyx
Mircisme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate schimba tot sistemul nu doar "autoradio" (nu prea înțeleg termenul pt ca nu am învățat italiana la scoală) .

Recomand totuși citirea regulamentului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa gasit si bogdan sa comenteze,acest cuvint se refera la categoria pt.masini,daca spui radiocasetofon te fereri la toata gama,(portabile,pt.casa...)

montarea unui 2din in consola pt.v50/c30 se face prin descompunerea aparatului in 2 parti,adica monitorul si cutiuta cu electronica care se monteaza in spatele consolei(in locul celui original) iar monitorul in consola.trebuie sa stii sa-i faci gidajele pt.ca monitorul sa basculeze atunci cind vrei sa introduci un cd/dvd.display-ul climei,radioului original se va muta in alt loc

Eu nu comentez ci impun regulamentul, exista un regulament și trebuie respectat, trebuie respectata și limba romana nu călcată în picioare .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi in Romania ii zice radiocasetofon auto. In peninsula poate sa-i zica si centralina autoradio, nu ma prea intereseaza. Hai sa mai vorbim si romaneste cat de cat. Si "sa" scris unit are legatura cu hipismul. Daca scrii pe un forum de afara cuvinte romanesti, sa vedem cine-ti mai raspunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciao sa schimb radio-casetofonul la un v50 din 2005 se poate ??nu se baga nimeni cica e imposibil din cauza la displey-ul pe care are toate comenzile ...poate cineva sa ma ajute heelp

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciao sa schimb radio-casetofonul la un v50 din 2005 se poate ??nu se baga nimeni cica e imposibil din cauza la displey-ul pe care are toate comenzile ...poate cineva sa ma ajute heelp

v50 din 2005 cu casetofon???vreu sa o vad si pe asta.

mufa aux nu ti dajuns?

Share this post


Link to post
Share on other sites

v50 din 2005 cu casetofon???vreu sa o vad si pe asta.

mufa aux nu ti dajuns?

Problema e k nici mufa AUX nu are in dotare ,,,,

Mai multa atentie la scris!

Edited by vita_fresh
Scriere inadecvata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now