Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Salut! Nu-mi zi ca și ție ti-au furat-o :(

Costa 380ron,și o pot aduce în 3-5 zile dar pt siguranța compatibilității te voi ruga sa îmi lași și seria de sasiu, aici sau pe PM.

Mulțumesc...

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Nu, din fericire, nu au furat-o :smile: dar..din alte motive s-a "crapat" :smile: si ...cu toate ca merge si asa, mi-am pus in vedere sa o schimb soon.. :smile:

Edited by sizan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am primit seria de sasiu :)

Te voi ruga sa-mi mentionezi si daca oglinzile sunt cu sau fara memorie, cu sau fara lumina de curtoazie (in jos), si cu / fara BLIS.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Pentru masina mea ...puntea spate. Bielete bara stabilizatoare / bucsi bara stabilizatoare. Preturi, te rog. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datorita unei regretabile neatentii, m-am facut cu un proiector pe partea dreapta de S40/V50 incepand cu an fabricatie 2007, la care urechea de la reglajul pe inaltime este rupta. Il luasem pentru Ramon, si cand l-am scos din cutie am observat asta.

Pretul de nou este 170RON, daca cineva are ce face cu el si doreste sa-l lipeasca pentru a si-l schimba la masina lui, pretul este de 50RON.

Are pe el folia de protectie de plastic anti-zgarieturi.

@nionut76: Serie de sasiu te rog, si arunca o privire sub masina, deoarece conform VIDA, doar cele cu suspensie SPORT au bielete antiruliu spate. Cele cu sasiu Dynamic nu au.bielete antiruliu spate, in schimb au bucsi la bara stabilizatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datorita unei regretabile neatentii, m-am facut cu un proiector pe partea dreapta de S40/V50 incepand cu an fabricatie 2007, la care urechea de la reglajul pe inaltime este rupta. Il luasem pentru Ramon, si cand l-am scos din cutie am observat asta.

Pretul de nou este 170RON, daca cineva are ce face cu el si doreste sa-l lipeasca pentru a si-l schimba la masina lui, pretul este de 50RON.

Are pe el folia de protectie de plastic anti-zgarieturi.

@nionut76: Serie de sasiu te rog, si arunca o privire sub masina, deoarece conform VIDA, doar cele cu suspensie SPORT au bielete antiruliu spate. Cele cu sasiu Dynamic nu au.bielete antiruliu spate, in schimb au bucsi la bara stabilizatoare.

Bucsele atunci. YV1MK204282043147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bushing SPORT/EFFICIENCY/DINAMIC - 30714682 - 130RON/buc

Bushing COMFORT - 30714683 - 130RON/buc

Livrabile in 3-5 zile lucratoare la comanda externa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bushing SPORT/EFFICIENCY/DINAMIC - 30714682 - 130RON/buc

Bushing COMFORT - 30714683 - 130RON/buc

Livrabile in 3-5 zile lucratoare la comanda externa.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot aduce si ulei 0W30 A5/B5 original VOLVO, sau 5W30 (pentru 2.0D) la 80RON/litru sau 300RON/4 litri.

Termenul de livrare e 3-4 zile lucratoare.

La cantitati peste 10 de litri (cu avans 50%) se mai acorda un discount de 5% fata de pretul initial.

La cantitati peste 30 de litri (cu avans 50%) se mai acorda un discount de 10% fata de pretul initial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De asemenea multumita lui G, prin VictorGheorghe, am aflat ca VOLVO a inceput sa puna la dispozitie si kit de reparatie pentru RTI-urile de pe C30/S40/V50 care nu se mai ridica din cauza pinioanelor de plastic tocite.

Momentan am obtinut un pret de 80RON/kit, mai sap pentru un pret mai bun...

sat-nav-screen-motor-cog-repair-kit-10298-p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am primit seria de sasiu :smile:

:smile: Seria : YV1CM714681487032

Edited by sizan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si din nou, citez din ce-am scris mai sus :

"Te voi ruga sa-mi mentionezi si daca oglinzile sunt cu sau fara memorie, cu sau fara pliere electrica, cu sau fara lumina de curtoazie (in jos), si cu / fara BLIS.

Multumesc."

Altfel vei risca sa primesti oglinzi care nu ti se potrivesc, si de luat nu am cum sa le mai iau inapoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super livrare, jos palaria . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc ca am vecini ultra-hiper-de-treaba ! ;D

Multumesc mult VictorGheorghe !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat despre kitul de reparatie RTI eu l-am informat pe Victor de acest chit inca de pe 11 feb anul curent, daca a ajuns informatia asa tarziu nu este problema mea . :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca acu' i s-a stricat... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
De asemenea multumita lui G, prin VictorGheorghe, am aflat ca VOLVO a inceput sa puna la dispozitie si kit de reparatie pentru RTI-urile de pe C30/S40/V50 care nu se mai ridica din cauza pinioanelor de plastic tocite.

Momentan am obtinut un pret de 80RON/kit, mai sap pentru un pret mai bun...

sat-nav-screen-motor-cog-repair-kit-10298-p.jpg

am dat comanda....astept marfa :-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Si din nou, citez din ce-am scris mai sus :

"Te voi ruga sa-mi mentionezi si daca oglinzile sunt cu sau fara memorie, cu sau fara pliere electrica, cu sau fara lumina de curtoazie (in jos), si cu / fara BLIS.

Multumesc."

Altfel vei risca sa primesti oglinzi care nu ti se potrivesc, si de luat nu am cum sa le mai iau inapoi.

Sa-mi fie cu iertare omisiunea. Oglinzile sunt doar cu pliere electrica.

Sent from my KFTT using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar sa nu uit sa intreb : de ce conteaza asa mult pentru o sticla ( caci numai sticla imi trebuie ) daca oglinda are bliss, etc ? Care sunt diferentele ?

Sent from my KFTT using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt 3 coduri diferite. Unul pentru masinile cu BLIS (unde sunt oglinzi hidrofobe - apa "curge" de pe ele si nu adera la ele), alt cod pentru masinile cu oglinzi retractabile, si alt cod pentru masinile FARA oglinzi retractabile. Chiar daca doua din coduri sunt de fapt aceeasi sticla, nu risc sa-ti comand ce nu trebuie.

Stiu ca pare aberant, dar asa e cu originalele. Inchipuie-ti cand m-a intrebat un client de niste discuri spate de VOLVO 740, si eu l-am intrebat daca masina are trapa ! Ei bine, DOAR 740-urile CU TRAPA au suspensie multilink pe spate, si alt tip de discuri !!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut , sunt interesat de motorasul sau ansamblul motoras cu broasca usa dr fata pentru model:

volvo s40 2004 serie : YV1MS753142015283

de asemenea cum se poate scoate motorasul sau motoarsele caci am inteles ca sunt 3 de pe ansamblul motoras/broasca usa de plastic.

multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog specifica-mi si daca masina este cu sau fara deadlock (Deadlock = dupa ce inchizi masina, dupa 30sec. se mai aude un "click").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog specifica-mi si daca masina este cu sau fara deadlock (Deadlock = dupa ce inchizi masina, dupa 30sec. se mai aude un "click").

da cred ca are . este adevarat ca sunt 3 motorase? cand actionez mecanismul sig de blocare (butonul de langa geam) se aude un clantanit in "modulul de pe usa" care actioneaza cand inchid sau deschid din telecomanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu exact cate motorase sunt in modul... probabil unul pt. blocat/deblocat usa, si unul pt. deadlock...Maine dupa ora 9 revin cu un pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu exact cate motorase sunt in modul... probabil unul pt. blocat/deblocat usa, si unul pt. deadlock...Maine dupa ora 9 revin cu un pret.

salutare midnight , ai ceva noutati ref motorase sau ansamblu ? as vrea sa o rezolv sau sa caut eventual pe la second hand ... tks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now