Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Uite Alex, zic eu ca este piesa nr. 45 (un fel de clema), cred ca are codul: 8687477 ... :)

post-695-0-12422700-1383585749_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap. 45 e !! 8687477 costa 50 de lei ! FUUUUUUUUUCK !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pret Set becuri osram night breaker unlimited (110%) ...

Multumesc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap. 45 e !! 8687477 costa 50 de lei ! FUUUUUUUUUCK !!!

Pff ... asta e. Oke, pune-o si pe asta la socoteala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agr350r - Ordered !

@Marian Sabou - NightBreaker Unlimited H7 - Am doar doua bucati in Ungaria, le pot aduce undeva la 65-70RON/bucata

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 bucati = 2 seturi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca am zis BUCATI, ce te face sa crezi ca am spus SETURI ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok pe cand iti ajung in ro sa le poti trimite prin fan curier sau orice altceva vreau sa cumpar un set(2becuri)

Daca stii spune si la altii ...

Edited by Marian Sabou

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 24 de ore, si inca 24 de ore pana la tine. Practic poimaine pot fi la tine...

Da-mi te rog pe PM datele de facturare. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e cu xenon, de lupa nu stiu nimic, revin mai tarziu, sa ma uit :smile:)

e fara lupa. poti sa imi dai un pret te rog ?

scuze pentru intarziere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, crezi ca exista posibilitatea sa gasesc separat covorasul de cauciuc ce vine in dreptul cotierei (este acel covoras central pentru pasagerii din spate)?

Imaginea este sugestiva ....

post-695-0-75882500-1384619567_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, se numeste "Tunnel console mat", si o sa-l caut Luni cu prima ocazie !

@ceausescu: scuze si eu de intarziere, na ca suntem ca soarele si luna :) Luni ai un raspuns !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza din poza, piesa nr.3( pret si timp de livrare) sau daca se poate aduce doar triungiul din ansamblu .

Multumesc

post-2483-0-37382300-1384640953_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Nu se poate aduce doar triunghiul (deoarece precum se vede, nu are indicator de reper), si imi va trebui o serie de sasiu (aici sau pe PM) plus ca nu ai mentionat nici partea pe care o doresti. Principial e undeva intre 100 si 200 de lei (din cate imi amintesc din vanzarile anterioare). Luni pot reveni cu un pret exact.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dimineata Alex,

Deunazi am avut surpriza sa gasesc oglinda retrovizoare laterala stanga (sofer), sparta. Mai exact, la plecarea de pe loc, am auzit un "zdrang" si oglinda (doar sticla) era pe jos, sparta in mai multe bucati. Nu pot sa-mi explic cauza. Suportul pe care era lipita a ramas pe loc. Te rog sa-mi dai un pret si un termen de livrare pentru oglinda ( banuiesc ca suport + sticla). Sper ca se poate inlocui destul de usor, ca sa nu fiu nevoit sa merg la service.

Multumesc.

De asemenea, ma mai intereseaza un pret pentru antifonarea capotei motor la masina mea.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agr350r: Tunnel mat console - 30789008 - 100RON

@Katala: ai PM

@MariusDaniel: Neataaa :) Nu esti singurul care a patit-o, strikeman a ramas fara AMBELE oglinzi in stilul asta, pur si simplu mergand i-a cazut intai geamul dreapta, apoi geamul stanga, apoi i s-a dezlipit oglinda din interiorul masinii ! Probabil un lot de 2 lei de lipici la fabrica (si el tot din 2003 avea masina, tot S40 1.8)

Anyway, geam oglinda dreapta (cu tot cu suport) - 30865853 - 250RON - livrabil in 3-5 zile lucratoare. Daca nu te descurci, ti-o montez eu ca nu e greu, doar ca trebuie o surubelnita mai subtire pentru a o da jos pe cea veche...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MariusDaniel: Neataaa :smile: Nu esti singurul care a patit-o, strikeman a ramas fara AMBELE oglinzi in stilul asta, pur si simplu mergand i-a cazut intai geamul dreapta, apoi geamul stanga, apoi i s-a dezlipit oglinda din interiorul masinii ! Probabil un lot de 2 lei de lipici la fabrica (si el tot din 2003 avea masina, tot S40 1. 8)

Anyway, geam oglinda dreapta (cu tot cu suport) - 30865853 - 250RON - livrabil in 3-5 zile lucratoare. Daca nu te descurci, ti-o montez eu ca nu e greu, doar ca trebuie o surubelnita mai subtire pentru a o da jos pe cea veche...

E perfect, doar ca am specificat clar ca e oglinda stanga, de la sofer european (sic).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, mii de scuze, inca vad dublu :smile:)

Geam oglinda stanga + suport - 30865852 - 250RON, acelasi termen de livrare.

Revin imediat si cu izolatia de la capota (nu ai vorbit cu cipy pt. una SH ? e destul de scumpa...)

Later edit: Izolatie capota - 30882383 - 600RON...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ramane comanda ferma pentru oglinda stanga. Cum o ai, da-mi de stire, ca e foarte greu fara retrovizoare. Circul numai pe banda de langa axul drumului...

In ce priveste izolatia, ramane sa mai strang bani de cea noua, caci veche, am si eu, iar mai noua decat a mea, la dezmembrari nu are cum sa fie.

Mai vreau o informatie : izolatia vine si cu bumbii de prindere, sau trebuie comandati separat?

Multumesc.

P.S. : Da-mi proforma pe e-mail sa ti-o achit.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ramane comanda ferma pentru oglinda stanga. Cum o ai, da-mi de stire, ca e foarte greu fara retrovizoare. Circul numai pe banda de langa axul drumului...

In ce priveste izolatia, ramane sa mai strang bani de cea noua, caci veche, am si eu, iar mai noua decat a mea, la dezmembrari nu are cum sa fie.

Mai vreau o informatie : izolatia vine si cu bumbii de prindere, sau trebuie comandati separat?

Multumesc.

P.S. : Da-mi proforma pe e-mail sa ti-o achit.

te inseli....sunt si mai noi ca ata... chiar am avut multe din alea impecabile(izolatie capota) scuze ca m.am bagat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cipilika: nu e problema, eu facusem invitatia sa caute si la tine

@MariusDaniel: nu, izolatia nu vine cu bumbi, dar ii poti refolosi pe ai tai. Daca se rupe unul, 30871878 - 10RON/buc

Oglinda am comandat-o, nu ne mai chinuim cu plati in avans decat daca vrei NEAPARAT sa achiti cu OP si nu cash... ziceam ca oricum ne vedem sa ti-o inmanez si achiti atunci... Cum doresti ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea Alexu', cat costa bulbii de plastic de la bara fata la S60/V70/S80, cei care vin in partea de sus (prind bara de trager)

post-259-0-10104000-1384763625_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paunionutz: 3541113 - 10RON/buca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercy! Te anunt cand ma hotarasc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now